Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg tudnátok bocsátani a...

Meg tudnátok bocsátani a gyereketeknek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Meg tudnátok bocsátani a gyereketeknek, ha mentális betegség miatt távolodna el a családtól? Nem találkozik veletek annyiszor, csak ha muszáj, nem telefonál gyakran, nem nyílik meg rendesen,konkrétan nem érdekli sok minden a családdal kapcsolatban, csak udvariasságból kérdezi meg, hogy hogy s mint vagytok. Belülről ő nem érzi szükségét ennek, nem is bírja felfogni a lényegét.

2020. dec. 7. 00:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Mi itt a kerdés ?

Tudataban vagy a gyereked mentalis allapotaval, tudod, hogy ő ilyen akkor ezen nem tudsz valtoztatni. Ő sem tud es kb senki.

Azt is kerdezhetted volna ilyen erővel, hogy megbocsátanatok a gyereknek ha a csaladban mindenki kekszemű ő meg barna?

Véred a véredből, tested a testedből az a szomorú, hogy felmerült benned ez a kerdés.

2020. dec. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem vagyok indiszkrét, milyen mentális betegséged van, amiért nem igazán érdekel a családod?
2020. dec. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
37%
Támogatom az 1-est
2020. dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#12: Skizoid személyiségzavarral diagnosztizáltak és kényszerbetegséggel.

Rendes, gondoskodó emberekből áll a családom. Gyakran érdeklődnek, hogy hogy vagyok, mi van velem, engem meg nem érdekel. Van hogy fel sem veszem a telefont, nem szeretek telefonálni. Ha esetleg elmegyek hozzájuk, akkor nagyon közelednek, nyomkodnak, szorítanak és kérdesekkel bombáznak. Volt már vitánk belőle, nem értik miért vagyok ilyen, nyilván mert nem mondtam el. A családban mindenki közvetlen, főleg az idősebb rokonok és a gyerekek. Megérdemelnék, hogy elmondjam, csak nehezemre esik kifejezni magamat, na meg nálunk van aki fél az ''őrült'' emberektől.

2020. dec. 7. 10:09
 15/17 A kérdező kommentje:
Mielőtt bárki összetévesztené, nem skizofrén vagyok, nincsenek téveszméim.
2020. dec. 7. 10:10
 16/17 anonim ***** válasza:
55%
Nincs mentális betegségem, viszont van mérgező családom. Közel 30 évesen már eljutottam arra a pontra, hogy görcsbe áll a gyomrom ha látni akarnak. Nincs szükségem az okoskodásra, kioktatásra, hogy próbálnak visszahúzni vagy lenyomni. Soha semmi nem elég jó, én mindent csak rosszul tudok gondolni, csinálni. Az élet viszont engem igazol. Nem vágyom a társaságukra, negativitásukra. Biztos érzik de nem tudok mit tenni, ezt váltják ki belőlem. A szüleimmel fél éve egyáltalán nem tartom a kapcsolatot. Sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok. Van más is a családomban, aki így érzi magát, viszont még küzd, jár pszichológushoz, próbálja helyre tenni a kapcsolatát a többiekkel.. Olyanokkal, akik nem látják, hogy probléma lenne a viselkedésükkel. Nem az a lényeg, hogy megbocsátanak-e, hanem, hogy teljes-e az életed nélkülük?
2020. dec. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Teljes az életem nélkülük, nem okoz örömet a velük töltött idő.
2020. dec. 8. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!