Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még meg lehetne akadályozni a...

Még meg lehetne akadályozni a tragédiát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Édesapám külföldön dolgozik,a sok felhalmozódott adósságunk miatt,

Köldök sérve van és nem akarja megműteni,emelett mindennap fogyaszt alkholt(házi pálinka,whiskey vagy sör)

Próbálta már a család rávenni hogy hagyja abba az ivászatot,viszont mindig azt mondja hogy 12 óra munka után nehogy már ne igya meg,

Na szóval ezek lennének a kérdéseim:

-Köldök sérvvel rendszeres ivászattal mindennap meddig lehet húzni,halogatni? (Utána néztem és 5 Évet írtak,remélem több...)

-Mivel tudnám rávenni hogy legalább az alkoholt tegye le?

-Köldök sérv mennyire veszélyes,ha ugyanúgy emelget nehéz vasakat?(hegesztőként dolgozik)

-Köldök sérv hogyan állítható vissza orvosi beavatkozás nélkül? Pl.:fogyás vagy ne emeljen nehéz dolgokat?

Válaszaitokat előre is köszönöm,reménykedem tudtok segíteni valamilyen szinten,vagy felvilágosítani.



2020. dec. 7. 15:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%

Segítsetek neki kifizetni azt a sok adósságot, ami a tiétek is. Mert nem azt írtad, hogy adóss ága. Akkor talán látja, hogy emberszámba veszitek, és hajlandó lesz meggyógyulni.

De most téged az érdekel, hogy meddig dolgozhat, vagy egy ez egészségügyi kérdés akár lenni? Mert annak nem itt van a helye.

2020. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

7# válaszoló

Nem az a fajta aki feladja,csak makacs,és gyorsan túl akar lenni az adósságon

Amiben tudom támogatni fogom,ha jót nem,akkor rosszat se írj.

2020. dec. 7. 17:32
 13/19 A kérdező kommentje:

11# válaszoló

Koronavírus idején nem a legkönnyebb,én még nem vagyok pénzkereső(ösztöndíjat kapok,viszont azt a műtétjére gyűjtöm/gyűjtöttem)

8 millió forintot nem könnyű kifizetni,leszarom az adósságot,ha én fogom kifizetni 90 évesen akkor így lesz,az egészsége a fontos,hogy felépüljön.

Gondolkozz mielőtt meggondolatlanul írsz...

2020. dec. 7. 17:35
 14/19 anonim ***** válasza:
81%
Vegyetek neki egy ilyen összecsukhatós tologatós kocsit, kb 10.000 ft, vagy kérdezzétek meg jól jönne e neki olyan, azzal legalább a műhely egyik végéből a másikba kevesebbet kell cipelni. Asztalos műhelyben olyan emelő szerkezetet is láttam hogy felemeli az asztalos helyett a bútor részt és mozgatja, beállítja adott magasságba. Ilyet nem tudtok venni használtan?
2020. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%
Miért kerül pénzbe a műtétje? Németországban is a magyar egészségbiztosítás terhére lehet igénybe venni az egészségügyet azonos feltételek mellett mintha német állampolgár lennél, ha van EHIC kártyád. Továbbá mivel kint is dolgozik nyilván van tb-je.
2020. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem feketén dolgoztatják.

Valószínű tart tőle, hogy nem kapja majd vissza az állását.

Gondolom csinálja amíg bírja.

2020. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16# nem feketén dolgozik,viszont még nincs még nincs meg az egészségügyi kártya,

És igen sajnos így gondolkozik.

2020. dec. 7. 20:28
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom apádat.

Jó lenne,ha nem lenne ennyire makacs.Nem hiszem, hogy tudtok

hatni rá.Próbálja megoldani a család helyzetét, nem láthatja valami fényesen a jövőjét.

Lehet ezért is iszik.

2020. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%
Akkor először intézzen biztosítást. Ha vmi történik és sürgősséggel kórházba kerül, azt is behajtják rajta. Nem is értem, hogyan dolgozhat így nem feketén. Németországban a bérből vonják le automatikusan a biztosítást is.
2020. dec. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!