Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan gyakori ez a...

Tényleg olyan gyakori ez a vielkedés a fiatal lányoknál?

Figyelt kérdés
Lányomról van szó. Éjjel sokáig fenn van. Nyomkodja az okostelefonját. Délben vagy délután fél l körül kel fel. A telefonja nyomogatásával inditja a napot. Délután 2 örül vannak órái. Semmit nem csinál. Ha mondok neki valamit. /Boltba menés, mosogatás/ majd, mindig majd. Most éppen órája van, "beszélget", játszik - amiből nem maradhat ki-. Saját maga körül sem tart rendet. Galériában alszik. Sokszor marad ott pohár, zacskó, ásványviz.A ruháit sokszor a galériából úgy szórja le, az alatta lévő székre. Nem, nem a nevelés a baj! Fiam mindig szorgalmas volt és sosem volt rendetlen. Neki sosem kellett mondani, hogy pl. ne hagyja és szórja a ruháit szanaszét. Meg neki van mozgás igénye - nekem is-. Azt sem értem lányom hogyan tud néha egész nap csak ülni, feküdni. Sokszor hallom,hogy a mai lányok ilyenek. Semmit nem segitenek és általános az éjszakai fennt levés, a délutáni kelés. Lányom is mindig ezzel jön. Akinek eddig a környezetemben szóba hoztam, mindenki ezt mondja. "Örülj neki, hogy legalább a nap egy részében fenn van. Náluk teljesen megfordult. Egész napot átalussza, aztán éjjel van fenn." Próbálok hatni rá de belefáradtam. Tényleg ennyire jellemző lenne ez manapság? /Még az elterjedt vélekedés, hogy a fiúk sokkal rendesebbek./

2020. dec. 12. 10:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem kamasz, majd kinövi idővel. :D

Én is ugyanilyen voltam 15-16-17 évesen, rendetlen voltam, éjjel sokáig fent voltam, mert a barátaimmal beszéltem, zenét hallgattam, mondjuk én sokszor csak hajnalig rajzoltam. De telefonozni én is sokat telefonoztam.

Aztán fokozatosan ez elmúlt, most 21 éves vagyok, nem csak magam után, de az egész lakásban magamtól elpakolok (könyörögni kellett régen, hogy a mosogatógépből pakoljak ki), sportolok, bár tanulni mindig tanultam, de most még inkább, dolgozok.

Húgomon is ugyanezt látom amit leírtál, ő 16 éves. Elég irritáló, hogy nem hajlandó semmiben segíteni, nem csinál semmit, mostmár én is látom, hogy én milyen lehettem, de szerintem ő is, és remélhetőleg a lányod is ki fogja nőni, hogyha tényleg nem a neveléssel volt a baj, amit írtál. :)

2020. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
én is ilyen voltam fiatalabb koromban, aztán kinőttem :) Volt, hogy a hangyák szállták meg a szobámat, most már külön lakok és mindig rend van körülöttem. Hány éves egyébként?
2020. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Amig nem dolgoztam otthon voltam en is ilyen voltam. Nem mondom hogy az osszes lany ilyen, de nagyon sokat voltam kolis, es bizony a lanyok jo resze bazi rendetlen.

En is fenn voltam haromig, aztan delutan 1-2 korul keltem fel. Főzni soha nem foztem, a sajat szobamat havi 1x takaritottam ki es kesz. Neha elmosogattam, meg foglalkoztam a kutyakkal, azt szerettem.

Mar nem lakok otthon, sajat haztartast vezetek. Nem mondom hogy kivalo munkat vegzek. Porszivozni, felmosni az egesz lakast most is utalok, de megcsinalom mert muszaj. A mosatlant altalaban gyujtom es a mosogatogep mossa el helyettem. De a kornyezetemben rend szokott lenni, a ruhak mindig a helyukon vannak leteve, es eleg hazsartos is vagyok ra, tehat ha valaki csak ugy betoppana azert nem hanyna el magat. :D

Szerintem nem vagy kellokeppen szigoru.

Nekem nincs ilyen koru gyerekem, de az ocsemmel aki sokkal fiatalabb nalam, mindig ugy csináltam, hogy meg mondtam neki, pontosan fel ora mulva kijon a szobajabol es xy dolgot megcsinal. Igy volt ideje felkeszulni, ha jatszott is valamit, nem mondhatta azt hogy kesobb. Nem szabad hagyni magad, de csak kis dolgokkal kezdj. Ma elmosogat. Holnap kisopor a szobajaban. Holnaputan ő fuszerezi be a hust stb.

2020. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Ne pakolja el hejette semmit, majd mikor már nem fér el a poharaktol, zacskoktol kénytelen lesz el rakni. Hagyd egyenlőre rá a dolgot majd ahogy nő / komolyodik változik addig úgysem tudsz csinálni vele semmit csak vita lesz a vége
2020. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Kamasz. Jobban jársz, ha nem akut kéred meg dolgokra, hanem előre megbeszélitek - a kamaszok ösztönösen utálják, ha "ugráltatják" őket, és ha kicsi dolgokra megkéred, hogy most csinálja meg, azt meg ösztönösen ugráltatásnak érzik.


Hogy összességében több az alvásigénye ebben a korban, az normális. Komoly biológiai változások történnek a kamasz testében, és ez fárasztó. Sajnos normál körülmények között a kamaszok nem szoktak tudni eleget aludni, ebből a szempontból szerencséje van a lányodnak a járvánnyal.


Az viszont - szerintem - nem szerencsés, hogy felborult napirend szerint alszik és van ébren. Bár lehet, hogy ez igazából nem árt senkinek.


Ha folyton a telefonján lóg, akkor azt kell megfontolni, hogy ez elveszi-e más dolgoktól az energiáját, amit igazából ő is jobban szeretne csinálni. Csak hát a telefon ott van karnyújtásnyira, a nagyobb boldogságot hozó tevékenységbe meg egy kis kezdeti energiát kéne fektetni. Ha ez a helyzet, akkor sem jó ötlet elvenni tőle a telefont. Csak akkor lehet jól megoldani egy ilyen problémát, ha ő maga önként belátja, hogy gond van, hogy neki így nem jó. És lehet, hogy ő fogja kérni, hogy a nap egy bizonyos szakában "foglald le" a telefont, mert belátja, hogy nincs elég önfegyelme (így már persze jó megoldás lehet).


Végül pedig azt javaslom, hogy beszélgess el vele arról, minden rendben van-e. Mert a jelen körülmények sok emberben okoznak depressziót vagy szorongást. Sőt, a kamaszok normál esetben is gyakran küzdenek ilyesmivel. Szóval kérdezz rá, hogy nincsenek-e motivációs problémái, nincs-e szüksége segítségre. Ha igen, és van rá anyagi lehetőségetek, akkor keressetek egy pszichológust (ha pedig szűkösek az anyagi lehetőségek, akkor egy jó önsegítő pszichológia könyv is sokat segíthet, könyvesboltban kérjetek tanácsot).

2020. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Én is hasonlóan rendetlen és lusta voltam egy ideig, bár nem ennyire vészesen. Majd kinövi.


Megjegyzem, a sokáig alvás... én anno kislányként, amikor nem volt telefonom, se gépem, tehát óvodásként is ilyen 10 körül feküdtem le, később 11-éjfél-egy körül. Én ilyen vagyok, ezzel nem tudok mit csinálni, pedig aztán próbálkoztak mindennel, hogy korábban aludjak, de nem lehet parancsra.


Aztán, egy éve lett kutyám, végül kutyáim, mert még egy hozzánk került egy állatvédőtől, és ennek az a lényege, hogy fent maradhatok akár éjjel 2-ig is, fel KELL kelnem, mert a kutyákat én viszem sétálni.


Ha belefér, talán egy kisebb kutya nem lenne rossz, ha a lányod is akarja, és persze te, mert így kimozdulna, nem tehetné meg, hogy délutánig alszik (amióta kutya van, egyszer nem aludtam délutánig, pedig én is olyan voltam).


19/l

2020. dec. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen voltam 19 eves koromig, amig otthon laktam.

2 ev telt el, 21 vagyok es mar nagyon idegesit ha nincs rendben minden a lakasban, visszagondolva nem is ertem hogy lehettem olyan trehany :D hidd el, majd kinovi o is.

2020. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kamaszoknál gyakran előfordul ilyen viselkedés, ez nem azt jelenti, hogy "nah akkor egész életében rendetlen lesz"... Nem kell elkeseredni vagy tragikusan felfogni ezt.

A késői fekvés, késői kelés is eléggé közérzet-romboló, szerintem...

2020. dec. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

Nem a mai lányok ilyenek, hanem a te lányod ilyen, meg még rajta kívül más lányok is vannak, akik ilyenek. De koránt sem mindegyik. Nem mindenki egyforma.


Amúgy meg ez az utóbbi egy év egy kamasz számára nagyon durva lehet, el se tudom képzelni, hogy én hogy viseltem volna, ha most lennék kamasz. Teljesen érthető, ha egyesek úgy reagálják ezt le, hogy kicsit jobban elhagyják magukat, kevésbé foglalkoznak a környezetükkel.

2020. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Nemcsak a lanyokra jellemző a fiuk is ilyenek, en rajuk hagyom pedig a nagyobbik mar nem tini. En is ilyen voltam mindig, gyerekkent pedig frusztrált ha nem aludhattam hetvegen mert mar koran reggel zajongtak a hazban. A ferjem pedig megszokta, hogy mi ilyen ejjeli baglyok vagyunk es csak akkor kelunk koran ha dolgunk van. Inkább este kérem meg oket ha mar nagy a rumli naluk , hogy rendet tegyenek, igy nincs ok arra, hogy ne aludhatnanak akar delig is, es en mindig figyelek arra, hogy csendesen vegezzem kozben a hazimunkat. Fognak meg eleget koran kellni az eletben, hagy élvezzék ki ezt az idoszakot.
2020. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!