Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg olyan gyakori ez a...

Tényleg olyan gyakori ez a vielkedés a fiatal lányoknál?

Figyelt kérdés
Lányomról van szó. Éjjel sokáig fenn van. Nyomkodja az okostelefonját. Délben vagy délután fél l körül kel fel. A telefonja nyomogatásával inditja a napot. Délután 2 örül vannak órái. Semmit nem csinál. Ha mondok neki valamit. /Boltba menés, mosogatás/ majd, mindig majd. Most éppen órája van, "beszélget", játszik - amiből nem maradhat ki-. Saját maga körül sem tart rendet. Galériában alszik. Sokszor marad ott pohár, zacskó, ásványviz.A ruháit sokszor a galériából úgy szórja le, az alatta lévő székre. Nem, nem a nevelés a baj! Fiam mindig szorgalmas volt és sosem volt rendetlen. Neki sosem kellett mondani, hogy pl. ne hagyja és szórja a ruháit szanaszét. Meg neki van mozgás igénye - nekem is-. Azt sem értem lányom hogyan tud néha egész nap csak ülni, feküdni. Sokszor hallom,hogy a mai lányok ilyenek. Semmit nem segitenek és általános az éjszakai fennt levés, a délutáni kelés. Lányom is mindig ezzel jön. Akinek eddig a környezetemben szóba hoztam, mindenki ezt mondja. "Örülj neki, hogy legalább a nap egy részében fenn van. Náluk teljesen megfordult. Egész napot átalussza, aztán éjjel van fenn." Próbálok hatni rá de belefáradtam. Tényleg ennyire jellemző lenne ez manapság? /Még az elterjedt vélekedés, hogy a fiúk sokkal rendesebbek./

2020. dec. 12. 10:09
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
19 eves. Lassan mar nem kamasz.
2020. dec. 12. 12:22
 12/20 anonim ***** válasza:
31%

Akkor éljen koszban. Te csináld meg a magad részét, ő meg, ha annyira akar, majd mos, főz, takarít magára. Ha meg nem zavarja a rendetlenég, lelke rajta, de ennie kell valamikor. Viszont, tegyük hozzá, hogy úgyis bánjatok vele. Nem csinál semmit, ezért, kap zsebpénzt, ne kapjon. 19 vagyok, apám 12 órában dolgozik, heti 2 szabadnappal. Ő főz, de én is tudnék, csak utálok, viszont én mosok, teregetek, mosogatok el, seprek fel, porszívózok, mindezt 2 kutya mellett, tehát nem egyszer és nem kétszer seprek fel egy nap. Időnként, egyik nap úgy döntök, nem mosogatok, majd holnap. Apám szerint ez nincs rendben, szerintem igen, mert nem hal bele senki, hogy egy napot áll. Szerintem megfelelően csinálom meg ezeket.


19 évesen már azért többet kellene nyújtania egy 14 évesnél.

2020. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%
Neked muszáj megcsinalnod mindent, hogy apukadnak besegíts, de ez nem jelenti azt, hogy masoknak is ilyen nehéz a helyzete. Azt gondolom amíg elvezhetik ezt a kényelmes eletet, tegyék meg ha ehez van kedvuk.
2020. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

én is pont ilyen voltam, aztán kinőttem,és most már rendesen élek

akkoriban semmi nem érdekelt, csak a játékok és a küömböző közöségi felületek (PLfacebook, insta stb.)

2020. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%
Én is ilyen voltam, ne pakolj el helyette, mikor már régóta kupi volt bekattantam és elkezdtem rendet csinálni és takarítani ez így ment 15-16-17 éves koromig, utána kinőttem. Az éjjelig fent maradás is szerintem normális, főleg most, hogy otthon van, nem nagyon mozog (gondolom) nincs miben úgy elfáradni, mióta én is itthon vagyok sokkal tovább fent vagyok éjjel.
2020. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon egyéni, egyéntől függő a viselkedés, még csak talán nem is a nevelés, nem is a környezeti példa, amit egy kamasz követ. Szülőként lehet jó példával előállni, de ez a gyerekről gyakran lepereg. Felnőtt korára azonban sok ember megváltozik.
2020. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Míg otthon laktam én is ilyen voltam de kinőttem 😂😂😂 Mondjuk a hajnalban fekvést nem, általában akkor szoktam dolgozgatni a munkáimon, mert nyugi és csend van.
2020. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki kell valami, te is mondjad, hogy majd, majd.
2020. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Párom konkrétan kirángatja az ágyból a lányát (szintén 19) a harmadik "majd-majd" után, és nem egy tockost ad neki. Majd kilátásba helyezi, hogy ha nem tetszik, lehet takarodni a másfél szobás albérletbe apukához és a barátnőjéhez.

Kislány ekkor nagy nehezen észhez tér, és megcsinál mindent.

Úgy két havonta kell őt "újraindítani", de utána mint kisangyal.

2020. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hogyan lenne kamasz, akkor nem csak délután lenne órája...
2020. dec. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!