Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tanuló fiamnak mikor érdemes...

Tanuló fiamnak mikor érdemes felhozni a családalapítás és a magán életre való felkészülést témáját ?

Figyelt kérdés
A férjemmel idősebb szülők vagyunk és szeretnénk bebiztosítani gyermekünk jövőjét azzal, ha felkészítjük arra, ami vár rá az életben. Többször próbáltunk utalni rá, hogy eljön az ideje, amikor magát és a családját kell eltartania, ezért nem árt, ha nem éri váratlanul majd. Többször váltott már iskolát most egy bölcsész egyetemen tanul 6 éve. Barátnői nem voltak még, legtöbbször az egyik barátjához megy el beszélgetni, aludni. Jövőre lesz 35 éves és szeretnénk elmondani Neki, hogy már mi is vágyunk egy kis magánéletre. Ti hogyan mondanátok ezt el ?
2020. dec. 13. 10:27
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
Nyugodj meg, élete végéig a nyakatokon ragad😁
2020. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
95%

Késtetek vele úgy 10 évet lassan?

25 vagyok, és 3 éve nem élek a szüleimmel.

2020. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
92%

35 évesen? Nem kell finanszírozni a hobbitanulást. Ha már 6 éve tanul ott, vagy hamar diplomája lesz, vagy ha nem, akkor csak tetszik az egyetemista életforma. Ha van már (másik) diplomája vagy mindjárt (fél éven belül) lesz, azt megvárnám. Utána viszont nem támogatnám tovább. Már régen magát kellene eltartani. Kényelmes a mamahotel.


Félreértések elkerülése végett: hasonló korú gyerekeim vannak, önálló életet élnek, ezért nyilván támogatom őket, ahogy tudom és ahogy szükség van rá. De ők maguk irányítják az életüket, külön laknak és eltartják magukat.

2020. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
73%

Én személy szerint sehogy, mert nálunk addig marad a "gyerek" ameddig akar, kortól függetlenül.

Ha 23 évesen akart volna menni, akkor nem álltunk volna útjába, ha 60 évesen maradni akar, akkor marad, mert a szülői ház mindig otthona lesz és a jelenléte senkinek nem teher.

Egyébként a gyerek nevelése a születése pillanatában megkezdődik és nem 35 évesen kell célozgatni. Alapban az életre és önállóságra kell nevelni, hogy amikor úgy érzi eljött az idő, meg tudjon állni a saját lábán.

2020. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
78%
Nem utalgatni kell rá, hanem megmondani neki, hogy 6 hónapja van albérletbe költözni.
2020. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem kár a gőzért. Ilyen háttérrel valsz nem lesz családja...
2020. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
90%
Ti valamit kegyetlenül elcsesztetek!
2020. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

35 éves, és még veletek lakik? Csak tanul, vagy dolgozik is? Egyáltalán dolgozott már valaha érdemben? Mert tanulónak nevezted, ami egy 35 éves "férfinél" elég furcsa. Van már más végzettsége? Akkor abban esetleg segíteném, amíg ezt is meg nem szerzi. De mellette dolgozni is kéne.

Mik a tervei a jövőre nézve?

Már réges régen túl kellett volna esni ezen a beszélgetésen, úgy q 10 éve.

Barátnője még lehet éppen, bár gondolom, nem véletlenül nem volt soha. De az a legkevesebb, ha neki jó így az élete.

Egyébként nekem is 35 évesen lett érdemi kapcsolatom, de huszonéves korom óta önálló vagyok (nyilván dolgozok, van lakásom, stb). És ez a lényegi különbség.

2020. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%
Nekem külön élnek a gyerekeim(bárcsak itthon lennének még,vagy legalább közelebb),tanultak,dolgoznak,eltartják magukat.Viszont ha megtehetjük életünk végéig fogjuk segiteni õket.Minket senki sem segitett, szeretném ha tudnák számithatnak a szülõkre.
2020. dec. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
85%
Születésétől kellett volna...
2020. dec. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!