Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis dolog, ha a budapesti...

Normalis dolog, ha a budapesti agglomeracioban elek, de...?

Figyelt kérdés
A szuleim egyedul nem engednek el Budapestre? 17 eves vagyok.
2020. dec. 13. 21:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
55%
Nem normalis .. 13 evesen elengedtek baratokkal, 14 evesen egyedul, 18 evesen mar ott laktam es dolgoztam raadasul egy nemjo kornyeken es elek virulok 😀
2020. dec. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
37%
(Ja es lany vagyok!)
2020. dec. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
26%

Engem vagy 70x molesztáltak a budapesti agglomerációs törökbálinti bkv járaton 7 év alatt, az én gyerekem sem mászkálhat majd egyedül, csak csapatban.


Távolsági busz az más, ott mindenkinek ülnie kell, fix helyed van, ritkán ülsz más mellett..


Szóval elengedem majd egyedül távolsági busszal, 16 évesen is, inkább, minthogy tömött buszon bkvzon.. mondjuk mostanában szerencsére nem tömöttek a buszok.


Nekem 12 éves koromtól kellett egyedül BPre járnom suliba 2 átszállással, de mivel 12 évesen diszkóba is engedtek, így csak utólag látom mennyire felelőtlenek is voltak a szüleim.

2020. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
87%

Minket iskolában a fiúk többször is fogdostak vagy taperoltak, sajnos elég durva ügyek lettek belőle. Akkor iskolába sem engeded?

Nyilván undorító kategória a molesztálás félre ne érts, de attól még nem zárhatod burokba hogy majd nem mehet sehova.

2020. dec. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
42%

Egészen biztos, hogy nem menne addig, amíg le nem rendezem az igazgatóval(hogy képzeli, hogy nem ad problémás helyre szünetekben felügyelőt??) illetve a fiúk szüleivel a dolgot! Majd pont oda viszem, ahol szexuálisan zaklatják? Mellesleg gyerekekkel icipicit engedékenyebb vagyok, engem felnőtt férfiak, gyakran ősz, kopasz, ráncos férfiak zaklattak, fogdostak, nyúltak a ruhám alá meg a többi.

Az egyik még mindig a budaörsi önkormányzatban dolgozik, többször láttam ott leszállni/felszállni, pedig már eltelt 10 év azóta bőven.


Szóltatok a szüleiteknek? Nálunk is volt ilyen, csak két három lányra korlátozódott, az egyik lányt elvitték a suliból, utána pedig a szünetekben bent ült egy tanár, és a fiúk szüleivel is elbeszélgettek. Utána már csak csúfolódás, gúnyolódás volt, meg egymás közt verekedtek..

2020. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, pláne nem az agglomerációban, ahol gyanítom minden harmadik diák pestre jár középiskolába/egyetemre.
2020. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
91%

Még jó hogy szóltunk, azért lettek belőle durva ügyek.

De attól még nem zárhatod szerencsétlen gyereket burokba.

2020. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

17 évesen már majdnem felnőtt vagy. Lassan el kellene engedniük a kezed. Ebbe pont beletartozik az, hogy először hétvégén/nappal, majd egyre neccesebb helyzetekben elengednek.


- Persze azzal a biztosítással, hogy elmesélik, hogyan tájékozódj. (Én a mobilappos térképekhez már biztosan sokkal hülyébb vagyok, mint a Ti generációtok. Nálunk az volt az elv: ha elkeveredsz, keress egy megállót, menj be a végállomásra, ott majd tudsz tájékozódni! Tudom, kőkorszak! :D)


- És persze a kedves szülők elérhetők, tehát ha tényleg elkeveredsz/baj van, hívhatók/riaszthatók, és ezt tedd is meg lécci, és mennek érted. (Én fiús szülő vagyok, nálunk kb. a fenteik voltak a játékszabályok, de ha lányom lett volna, akkor is így gondolnám.)

2020. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha leérettségizel, hová mész tovább...??? Nyilván nem helyben lesz egyetem...


Próbáld már megmagyarázni neki, hogy 17 évesen is ugyanazt tudod, mint egy év múlva - és nem fogsz eltévedni, nem fognak megerőszakolni, stb. stb.....

2020. dec. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Sok válaszoló említi az eltévedést, ill. mindenféle okostelefonos aplikációkat a tájékozódáshoz.


Természetesen ezek jó dolgok, de hát a kérdező beszél magyarul: ha nem tudja, merre van az ő buszmegállója, majd megkérdezi valakitől. Akkor is volt élet, amikor okostelefon, ill. egyáltalán mobiltelefon még nem létezett.

2020. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!