Apa hajléktalan lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19 éves egyetemista lány vagyok. A szüleim 8 éves koromban vállhattak el.

Apa sajnos alkoholbeteg. Több pszichiatrian volt már, elvonón, ha nagyon akarja kibirja sör nélkül

Igazából sok trauma érte idén nyáron. A felesége egy utolsó féreg, teljesen tönkre ment miatta, kisemmizte, fenyegette,megalázta, földbe tiporta. Apa ezt nem viselte jól és nyugtatokba menekült. Elég nagy dózisba szedte, én voltam vele egész nyáron, nem volt magánál, úgy nézett ki mint egy drogos, etetnem kellett, en cipeltem, nem bírt állni osszeesett stb. Persze emelle lement még egy pár sör. Szívszorító volt az egész. Aztán az anyjához ment, de ő teljesen bekattant miatta, és apa inkább csak menekül előle, folyamatosan ellenőrizgeti, kiosztja, nem hagyja, beleszol a dolgaiba és kitalációkat kreál. Megértem mamát, nekem is nagyon nehéz volt az a másfél hónap amit végig csináltam.

Az a baj hogy apa nem dolgozik már x hónapja. És inkább lent csövel a városban minthogy hazamenjen /éjjel is /. Azt mondta inkább elmegy a hajléktalan szállóra, es onnan jar el dolgozni, majd onnan megy alberletbe stb.

Nem tudom mit gondoljak erről... Lenne lehetősége máshol lakni, de utálja a folyamatos ellenőrizgetést és egyedül szeretné megoldani az életet, nem akar senki terhére lenni.

Nem tudom mit tudnék tenni.. Már régóta ezt hajtogatja, hogy elmegy oda. Annyira fáj és annyira bánt hogy idaig lesullyedtunk... Úgy segitenek neki, de nem tudom hogyan, es nem is hagyná.. Hiaba mondtam hogy van olyan munkalehetoseg amihez kap szállást, hiába nem hivhatom fel helyette. Meg a valasza hogy majd jövőre elmegy dolgozni..

Rettegek hogy ott fog lent maradni, es meg inkább csak lejjebb fog süllyedni...

Remélem érthető volt, kicsit összevisszasra erzem.. Elnézést az ékezetek miatt.

Tippeket, véleményeket szívesen fogadok! Köszönöm


2020. dec. 14. 23:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Igen hatléktalan lesz. De most komolyan milyen választ vársz? Hihetetlen.
2020. dec. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
67%
Szia! Borzalmas, szívszorító ezt olvasni. Szerintem beszélj vele, hangoztasd neki, hogy te itt vagy, segítesz. Keresgélj neki munkákat, csináljatok közös programokat. Mondd neki, hogy nem jó így látni. Többet nem tudok mondani. Kitartást!
2020. dec. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Semmit nem tudsz tenni. Mi az, hogy "süllyedtünk"? Te sehova nem süllyedtél! Ő süllyedt, te nem vagy ő. Ne vedd magadra az ő életének felelősségét, ha az orvosok nem tudták megmenteni, akkor te se. Gyógyíthatatlan reménytelen, depressziós alkoholista. Sirasd el magadban a rendezett apáról való képet, neked nem ilyen jutott. Sem felelősséged nincs benne, sem tennivalód. Csak magaddal van, hogy ezzel megbékélj.
2020. dec. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
73%
De emberek, most nem leszólni kell a kérdezőt.. Látszik, hogy nem úgy áll az apjához, hogy kitérdekel. Ezért is kell az apját támogatni. Nekem is van ismerősöm, aki alkoholista, na ő biztosan menthetetlen. De vannak emberek, akiken lehet segíteni. Az első lépés az, hogy apád beismerje, hogy igenis rossz a helyzete, változtatni kell. Akit én ismerek ő annyira alkoholista és személyiségzavaros, hogy nem ismeri el, hogy alkoholista. Gyerekét veszélyezteti, leszarja..
2020. dec. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Had menjen a szállóra. Nem tündérkert, de legalább nem fagy meg éjjel. Már ha befogadják, mert tudtommal a legtöbb szállóra nem lehet csak úgy bemenni, nem hotel az.

Amíg mélypontot nem fog és nem ismeri be ő maga, hogy bajban van, addig nem tudsz mit tenni. Addiktológus szakemberek szerint a laikus hozzátartozó segíteni akarása általában ellenkező hatást ér el, amíg az érintett nem áll készen a változásra.

2020. dec. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Apádon csakis saját maga tud segíteni, senki más nem. Mint ahogy leírtad, mindenki más is megpróbált már segíteni rajta. A kívülállók ennyit tudnak tenni, minden más csak apádon múlik. Munka, vagy alkohol. A kettő nem megy egyszerre. Apád gyenge hogy az előbbit válassza. Amit tudtál megtettél, emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Fogadd el, hogy apád ezt választotta. Kedves tőled hogy támogatod lelkileg, az nagyon jó, és ne is hagyd magára e téren, de ennyi.
2020. dec. 15. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Menjen vissza orvosokhoz, addiktológusokhoz segítséget kérni, esetleg itt is informálódhatsz számára további lehetőségekről: [link]

Segíteni annak lehet, aki hagyja, neki kell akarnia, kibírni sör nélkül, követni addiktológus, orvos utasításait. Szerintem nagyon jó lenne pszichoterápia, mert valami lelki dolog biztos van a háttérben, amiért ezt teszi.

2020. dec. 15. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Apám alkoholista volt, vagy talán még mindig iszik. Messze élünk egymástól, nem látom, ha lecsúszik egy-két feles. Szervi baja is volt , munkahelyet is vesztett már el emiatt, mégsem tud megállni a lejtőn. Van egy nagyon rendes élettársa, aki türelmes és tényleg törődik vele, de még neki sincs ráhatása a döntéseire, pedig együtt élnek és egymást választották. Évente csinál valami hülyeséget (nem kicsire kell gondolni, hanem anyagi, szervi károkat okoz), az élettársa kozmetikázza a dolgokat, amennyire tudja, orvosokhoz viszi, de apám még a kért időpontokra sem megy el. Munkából is csak olyat vállal, ami neki tetszik, a helyzetének megfelelő nem elég jó, mert szerinte keveset fizet vagy unalmas.

Én sok évet beleöltem a lelki támogatásba, pénzzel is néhányszor kisegítettem. Semmi hatása nem volt, ugyanúgy oda lyukad ki 8-10-12 havonta, hogy "csak egy kicsit lazít a haverokkal, de ő nem beteg,mert egy sör nem a világ vége". Neki még a gondolatig sem szabadna eljutnia.

Ha ezeknek felét produkálja apád, akkor nem tudod megmenteni. Azt ajánlom, hogy beszélj vele, amikor keres, és maradj pozitív, de rávenni a változtatásra nem valószínű, hogy neked menni fog. Még talán a hajléktalan szálló sem elég nagy pofon. Engedd el az álmod, hogy átlagos életű férfi lesz belőle, mert ő már sérült, és ha így halad, ez csak rosszabb lesz. Nem a te feladatod feláldozni a saját egészséged az idegeskedéssel és szervezkedéssel, amit úgysem fogad el.

2020. dec. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

"Azt mondta inkább elmegy a hajléktalan szállóra,"


Ittasan oda nem teheti be a lábát.

Ráadásul ott is házirend van.

2020. dec. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Fordulj a kerületi szociális gondozókhoz. Kötelesek segíteni és

a megfelelő további segítőket értesíteni.

2020. dec. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!