Apa hajléktalan lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19 éves egyetemista lány vagyok. A szüleim 8 éves koromban vállhattak el.

Apa sajnos alkoholbeteg. Több pszichiatrian volt már, elvonón, ha nagyon akarja kibirja sör nélkül

Igazából sok trauma érte idén nyáron. A felesége egy utolsó féreg, teljesen tönkre ment miatta, kisemmizte, fenyegette,megalázta, földbe tiporta. Apa ezt nem viselte jól és nyugtatokba menekült. Elég nagy dózisba szedte, én voltam vele egész nyáron, nem volt magánál, úgy nézett ki mint egy drogos, etetnem kellett, en cipeltem, nem bírt állni osszeesett stb. Persze emelle lement még egy pár sör. Szívszorító volt az egész. Aztán az anyjához ment, de ő teljesen bekattant miatta, és apa inkább csak menekül előle, folyamatosan ellenőrizgeti, kiosztja, nem hagyja, beleszol a dolgaiba és kitalációkat kreál. Megértem mamát, nekem is nagyon nehéz volt az a másfél hónap amit végig csináltam.

Az a baj hogy apa nem dolgozik már x hónapja. És inkább lent csövel a városban minthogy hazamenjen /éjjel is /. Azt mondta inkább elmegy a hajléktalan szállóra, es onnan jar el dolgozni, majd onnan megy alberletbe stb.

Nem tudom mit gondoljak erről... Lenne lehetősége máshol lakni, de utálja a folyamatos ellenőrizgetést és egyedül szeretné megoldani az életet, nem akar senki terhére lenni.

Nem tudom mit tudnék tenni.. Már régóta ezt hajtogatja, hogy elmegy oda. Annyira fáj és annyira bánt hogy idaig lesullyedtunk... Úgy segitenek neki, de nem tudom hogyan, es nem is hagyná.. Hiaba mondtam hogy van olyan munkalehetoseg amihez kap szállást, hiába nem hivhatom fel helyette. Meg a valasza hogy majd jövőre elmegy dolgozni..

Rettegek hogy ott fog lent maradni, es meg inkább csak lejjebb fog süllyedni...

Remélem érthető volt, kicsit összevisszasra erzem.. Elnézést az ékezetek miatt.

Tippeket, véleményeket szívesen fogadok! Köszönöm


2020. dec. 14. 23:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
96%

Hajléktalanszállóra tényleg nem mehet ittasan, és ott is elég erősen beleszólnak, hogy mit csinálhat és mit nem.

Munkát se fog így találni, amíg iszik. Úgy főleg, hogy még menni se tud, neked kell támogatni.

El kell fogadnod azt a tényt, hogy te nem tehetsz semmit. Eldöntheted, hogy tartod-e vele a kapcsolatot, akarsz-e neki pénzt adni (amit el fog inni), vagy sem.

De segíteni nem tudsz annak, aki saját magáért nem tesz semmit.

2020. dec. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%

Sajnálom de az ilyen emberek soha nem fognak megváltozni és mindenki a saját életének a kovácsa ! Apukad egy gyenge ember ! Nem lenne szabad foglalkoznod vele ! Kifog használni és teged is befog húzni a melybe ! Tok mindegy hogy mi történt vele az hogy gyogyszerezi magát és iszik semmire sem megoldas. Megprobalhatod “megmenteni” de mindenki saját magát kell hogy “megmentse”.

-egy lány akinek végig kellett néznie hogyan csúszik le az apja az alkohol és drogok miatt

2020. dec. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
94%
Sok sorstársad van. Keresd fel őket a lakóhelyed ACA csoportjában. Már a tudat, hogy mással hasonló a sorsod, is segíthet. Nem lehetsz apukád megmentője, de a saját életedet tudatosan kell rendezned. Akár vele, valami csoda folytán, akár nélküle, de lelkiismeretfurdalás nélkül.
2020. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!