Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Leengednéd a 17 éves lányodat...

Leengednéd a 17 éves lányodat Balatonra kb.4 napra a barátaival? /talán még az unokatestvére is menne akivel együtt nőtt fel/

Figyelt kérdés
Én vagyok a 17 éves teljesen megérteném ha anyukám nemet mondana (még nem kérdeztem meg) de most a ti véleményetekre vagyok kiváncsi. Olyan 10en mennénk és anyukám ismer legalább 4 embert akikkel mennék a többiekkel nem találkozott csak meséltem neki mindig róluk és a legtöbbjük elmúlt 18 éves. Mindennap felhívnám tudná mikor hol vagyok és kivel. /most ne a vírus helyzetet nézzétek hanem ha normális lenne minden/
2020. dec. 30. 03:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%
Persze, hogy el. Nem is értem a szülőket örökre búrában akarják tartnai a gyereküket vagy mi?
2020. dec. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Attol fugg, milyen a kapcsolatod anyukaddal, ha megbizik benned, eleg erettnek lat, raadasul megy az unokatesod is, igen. Így is halalra aggodna magat, de elenged. Öcsem is elment 16 evesen osztalytarsakkal, de volt felnott is, de fiuk eseteben talan nem paraznak annyit a szülők. Engem is elengedett ennyi idosen az akkori baratommal hetvegere, vagy nyari szunetben is par napra, ez bizalom függő. Ha lenne gyerekem, en nem tiltanam meg, de megneznem kik a baratai.
2020. dec. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
30%

11!


Pardon? Rosszul aludtál vagy nem volt répa? Minek köszönhető pontosan az alpári stílusod?

2020. dec. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%
Engem elengedtek. 4 gimis barátnőmmel mentem. Csodálatosan éreztük magunkat. Nem volt semmi "csajos buli". Strandoltunk várost néztünk hajókáztunk palacsintát sütöttünk és esténként filmeztünk. És én végig menstruáltam... :D
2020. dec. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
Nehéz kérdés, mert a 17 éves pont annyira ivarérett, hogy bajba kerülhet, és pont annyira felnőtt, hogy nagyon megtiltatni nem lehet neki semmit. Ha felelősségteljes embernek ismerném a gyerekemet, akkor elengedném, de ha egy hisztis, hazudozós, csavargó tini, akkor nem.
2020. dec. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

Attol fugg milyen lenne vele a kapcsolatom, es milyennek ismernem. Tehat ha egy felelotlen csitrinek, akkor nem. Tehat ha dugni mesz, minden este holt reszegre inni magad egy buliban, ugy hogy azt sem tudod kinek az agyaba kerulsz be, akkor nem engednelek. De en mar 17 evesen is felelosegteljes voltam, mertekkel ittam, mindig odafigyeltem hogy ne kerulhessek bajba, es tobb eletcelom volt egyejszakas kalandoknak. Ha ilyen tini lenne elengednem. Ocsemet is mindig en vagtam ki anyamnal, hogy elmehessen, mert o sem volt hulye gyerek 17 evesen, anyam viszont tulfelto volt.

Te ismered anyad. Ha eddig a szomszed hazibuliba se engedett el, akkor most foleg nem fog.

2020. dec. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%
igen. most vagy 17, akkor másfél év múlva úgyis elkerülnél otthonról tanulni vagy dolgozni, és onnantól úgyis teljesen azt csinálnál, amit akarsz, nem 4 napon, hanem az év bármelyik napján. akkor hova bohóckodjak ilyen-olyan eltiltással?
2020. dec. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%

Én igen, mert itt már nem tudok mit csinálni. A szavaidból azt veszem ki, hogy már most is 17 vagy, tehát valamikor ősszel lehet a szülinapod. Mi lenne, ha nem engednélek el? Szerintem elmennél a következő nyáron, esetleg októberben azonnal bevetnéd magad a bulikba, amikor elvesztettem a "hatalmam" és pontosan ugyan azt csinálnád, mint amit idén nyáron csináltál volna. Persze zsarolhatnálak anyagi kérdésekkel egyetemista korod végéig, de akkor egyrészt azonnal rám csapod az ajtót 23 évesen (jogosan) és elkezded bepóolni a kimaradt élményeket akkor, amikor már a lenyugvós fázisban kéne lenned, vagy 30 évesen is engedélyt fogsz kérni mindenre. Nagyon tanulságos volt nekem, amikor egyetem első évében a fél csapat a legidiótább bulikban is benne volt, mert előtte 18 évig, mindent tilos volt. Sokkal gázabb dolgokban benne voltak, mint én bármikor. Hamarosan amúgy anya leszek és így sem nem értem a mai sehova sem engedős nevelést. Mi 10-11 évesen a játszótéren voltunk egész délután felügyelet nélkül és most, 20 évvel később, ugyan azon a környéken (jó környék a mai napig), sehova sem engedik a gyerekeket.


Szerintem amíg egy tini tanul, van hobbija és fontos neki a jövője, addig nem kell izélgetni és minden baráti összejöveteltől tiltani, nem minden házibuli arról szól, hogy hányásig isznak, majd szexelnek a hányásban...

2020. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Még szép. 17 évesen ha tudom, hogy felelősségteljes a gyerek, akkor elkéredszkednie sem kellene, csak tudjam, hogy megy.
2020. dec. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
16 évesen leköltöztem egyedül dolgozni, másfél hónapra.
2021. febr. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!