Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Jó lenne ha te is összeszedné...

"Jó lenne ha te is összeszednéd magad és keresnél(találnál)magad mellé valakit (akivel összeházasodnál)", "Jöhetne nekünk is az unoka-benne vagy már a korban"! Itt pontosan mire gondoltok szülők(50-65eves korosztályból várok válaszokat )?

Figyelt kérdés

Talán csalós a kerdés túl egyszerű a válasz. De mi van mögötte?

Egy olyan lány/fiú(elsősorban) esetében aki vagy látjátok vagy nem hogy nagyin is ismerkedne!De nem kell senkinek. És tudjatok hogy a gyerek otthon ragadt (30+++) autója sincs. Keresztszülők rokonok válaszát is várom



#társkeresés #unoka #Szerencsétlenaszerelemben
2020. dec. 30. 16:13
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Kedves 8as! Köszönöm a válaszod!

Szerintem eléggé konkrétan megfogalmazott kérdések ezek, nagyon röviden arról szólnak, hogy meddig kell még várni, amíg kezdesz valamit magaddal. Nyilván ők elsősorban ezt nem a karrierben látják, de aki otthon lakik, annak se lehet nagy karrierje...

Igazad lehet de! Most ők pontosan tudnak sok olyat amit ti nem tehát azt is hogy mi miért van vagy nincs.

Karrier nos tényleg nem nagy,de ma számoltam hogy 2-3milliót dobtam ki az ablakon... bár szép emlékek maradtak. Diákhitel/munkavállalói károkozás/ügyvéd/bírság...

2020. dec. 30. 17:29
 12/26 anonim ***** válasza:
26%
Mindenki, aki ilyeneket mond, elmegyógyászati kezelésre szorul, mert nem képes a reális és értelmes gondolkodásra.
2020. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
63%
Hogy pontosan mire gondolnak a szülők? Arra gondolnak, hogy nehogy már neked (a gyereküknek) jobb legyen, mint nekik, szívjad csak meg te is. :D Egy gyerek felnevelése full szívás, aki mást állít, hazudik.
2020. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%

Így van ha nincs normális anyagi háttere valakinek a gyerek a lehető legnagyobb szivás amivel életét tönkre teszi aki vállalja.


Kivétel ez alól ha vállalkozó valaki vagy kommunista ivadék sok lopott földdel gyárral, na akkor kell a kis örökös aki tovább viszi majd a milliárdokat

2020. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a nyolcas válaszolóval, illetve akik kifejtették a kádári kisemberek (mai 50/70-es nagyszülő korú emberek) életfelfogását és fel nem fogását az aktuális társadalmi berendezkedésnek. Ugyanakkor nem gondolom, hogy milliomosnak kellene hozzá lenni, hogy 30-as férfiként fel tudj mutatni egy viszonylag működő párkapcsolatot és egy saját lakást. (Ha hitelre vett, ha albérlet, akkor is!)
2020. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a szüleid kerekperec arra gondoltak, hogy már jó lenne egy kis szabadság nekik, amennyiben náluk élsz, illetve neked is valamennyi önállóság. Normális idős embernek nem az az álma, hogy öregségére a 30-as fiát istápolja otthon.
2020. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
97%
#15 az 50es korú emberek fiatal fentőttként élték át a rendszerváltást (tudom, anyámék huszonpár évesek voltak akkor), ők szerintem jobban értik, min megyünk most keresztül mi, fiatal felnőttek. a kérdező szülei inkább a 70es éveikhez lehetnek közelebb
2020. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
#17 60 évesek!:)
2020. dec. 30. 18:29
 19/26 anonim ***** válasza:
98%

#17-es:


Bárcsak ilyen egyszerű és jó lenne. Sokan visszasírják a “2 fillér volt a fagyi és 2 forint a kenyér” időket - még az ötvenes korosztály is. Szerintem az képes megérteni a mai helyzetet, aki nyertesként került ki a rendszerváltásból. Sokan, sajnos, nem mondhatják el ezt magukról, így keservükben ezeket sírják vissza.

2020. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
98%
Nem a kérdezőt akarom védeni, de tény, hogy régen el tudtál helyezkedni nyelvtudás, végzettség nélkül is, illetve ha nem vagy jó szakember. Egyik nagymamám varrónő volt 20, illetve “szakács” plusz 20 évig. Egy foltozást nem tud megcsinálni, vagy egy értékelhető levest megfőzni, de kárhoztatja a diplomás fiatalokat, hogy miért nem mennek el zombi munkára a legközelebbi gyárba... Azért szerintem nekik más a felfogásuk a helyesnek vélt életről. Sokan nem veszik figyelembe, hogy manapság már számít a szakmai referencia, a végzettség, tapasztalat, hogy szereted-e a munkád és hogy olyan családod legyen, ahol apa nemcsak a 8 órás kőműves műszak és a maszekolás között látja a gyerekeit néhány percre.
2020. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!