Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Jó lenne ha te is összeszedné...

"Jó lenne ha te is összeszednéd magad és keresnél(találnál)magad mellé valakit (akivel összeházasodnál)", "Jöhetne nekünk is az unoka-benne vagy már a korban"! Itt pontosan mire gondoltok szülők(50-65eves korosztályból várok válaszokat )?

Figyelt kérdés

Talán csalós a kerdés túl egyszerű a válasz. De mi van mögötte?

Egy olyan lány/fiú(elsősorban) esetében aki vagy látjátok vagy nem hogy nagyin is ismerkedne!De nem kell senkinek. És tudjatok hogy a gyerek otthon ragadt (30+++) autója sincs. Keresztszülők rokonok válaszát is várom



#társkeresés #unoka #Szerencsétlenaszerelemben
2020. dec. 30. 16:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok, köszönöm a sok konkrét reakciót a válaszomra...


9-esnek csak annyit válaszolnék, hogy a miértekbe/hogyanokba nem gondol bele nem hogy ezek, de még rajtuk kívül sok más ember sem. Én sem akarok erről okoskodni, mert csak 19 éves vagyok...


De csak azt kéne belátni, hogy ennek a korosztálynak ismeretlen és idegen élethelyzet az, hogy egy 30 évesnek embernek se lakása, se családja nincsen. Számukra ez elképzelhetetlen, a családjukkal meg pláne szigorúbban foglalkoznak, hiszen ez érinti is őket valamelyest. (Ugyebár az unokakérdés) Ehhez hozzátartozik az is, hogy akkoriban nem is udvaroltak sokat az emberek fél vagy egy év után megvolt a házasság, a válás meg ritka volt, így szinte mindenki házas volt 25 éves korára.


Amilyen idegenül hangzik ez nekünk, annyire idegen és érthetetlen nekik a mostani életfelfogás.


Csak bele kell gondolni, hogy mennyi mindenről másképp gondolkodunk, de ettől senki sem hülyébb a másiknál. Másban szocializálódtunk, ezt majdhogynem lehetetlen felülírni, maximum csak elfogadni lehet, hogy más a világ.


Ma a 60-70-es években született szülők és a 90-es években született gyermekeik között ÉRZÉSRE nem 20-30 év a generációs különbség, hanem másfélszer vagy kétszer annyi. Ehhez pedig az idősebb korosztály nem feltétlenül tudott alkalmazkodni.

2020. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
és még akkor az is hozzájön hogy a buta emberek jellemzően nem túl empatikusak. nekik az van ami szerintük jó, nem néznek utána, nem gondolnak bele, nem próbálják megérteni. anyámék a 60as években születtek, de tökéletesen értik és látják, hogy a mai fiataloknak nagyon nem ugyanaz a helyzete, kilátásaik, mint nekik voltak anno. mert okosak
2020. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Jav: 9-esnek csak annyit válaszolnék, hogy a miértekbe/hogyanokba nem gondolNAK bele nem hogy ezek az EMBEREK, de még rajtuk kívül sok más ember sem
2020. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Más rendszerben nőttek fel, ezt már leírták. Illetve a mai világ gyerekvállalás szempontjából is másabb, akkoriban ha akartad ha nem vállaltál gyereket (bár aki tényleg nem akart annak a kommunizmusban se volt), ma meg szabadabb világ van, aki csak egy kicsit sem akar gyereket annak nem is lesz.

Igazából ez a normális, egy gyerek rendes felnevelése óriási feladat, aki nem érzi magát képesnek rá annak ne is legyen. Na a kommunizmusban senkit nem érdekelt ki képes rá, csak legyen még több gyári melós...


Sajnos ezt nem képesek megérteni. Az elköltözést viszont megoldhatnád, ha tudod. Legalább nem b#szogatnak a gyerek témával.

2020. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

24es! Igazából ünnepekben így is úgyis lenne.

Sokan sok jót írtok! Viszont igaz hogy kitolódott a gyerek vállalás,de a női testel nem követte még ezt.

2020. dec. 30. 22:45
 26/26 anonim ***** válasza:
64%

Az nem normális, hogy valaki 30 évesen is otthon dekkol, de más ivarszervéhez senkinek semmi köze.


Én 23 éves korom óta élek külön a szülőktől, de mikor apám jött ezzel a "mikor jönnek a gyerekek?"-marhasággal kedvesen megmondtam neki, hogy a nemi életem csak rám és a kedvesemre tartozik.

2021. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!