Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért nem támogat a...

Anya miért nem támogat a döntésekben?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt. 20 évesek vagyunk. Nem élünk együtt még. Viszont nagyon vágyunk már rá. Sokszor nincs magánéletem se, mikor itt vagyunk a párommal. A szobámba bejárkál a húgom, meg anyám is. Meg anyám pasija is. Van mikor nem vagyok itthon, az én szobámba alszanak. Nekem ebből nagyin elegem van. Szeretnénk össze költözni, már ki is néztük a házat. De sajnos csak hitelre tudunk házat venni. Támogatást egyik család részéről sem kapunk, mert egyébként is sokszor szűkösen élünk itthon. Más megoldást nem találunk csak ha hitelt veszünk fel. Viszont anya nem örül neki. Azzal jön hogy mi van ha valami történik a másikkal hogy fogjuk tudni fizetni egyedül. Vagy mi a biztosíték hogy együtt maradunk. Meg a páromra is rá írt ezzel. És elmondta hogy ne vágjunk bele meggondolatlanul, hogy várjunk még vele. Ennyi erővel ne tervezzek senkivel, mert mi van ha? Mit tegyek ha más megoldás nincs. És én már szeretnék kicsit önállósodni. És a kapcsolatomat is magasabb szintre emelni. Mikor már együtt tudunk tervezni. Ha albérletbe megyek akkor sem járnék jobban. De anya valahogy vissza húz ebben. Mindig jön a megjegyzéseivel. Hogy akkor nyaralni se tudunk menni még stb.. Tudunk menni ettől függetlenül. Nem tudom miert látja egyből negatívan a dolgokat. Ez engem is elbizonytalanít.

Szerintetek mit csináljak?



2021. jan. 6. 07:39
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
De azt is tudom hogy nem jo anyám kapcsolata eddig egyik sem volt jó, és a saját példájábol indul ki állandóan. Mert ő mindig Meg szívta a pasikkal. Es egyedul érzi sokszor magát. És alig tudja feldolgozni hogy külön akarok költözni. Mert fél hogy egyedül marad.
2021. jan. 6. 07:42
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Első körben közösen egy albérlet? Úgy, hogy nem éltetek még együtt (nem tudni, hogy működni fog e), tényleg nem rögtön hitellel kellene indítani.
2021. jan. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Biztosan az is közre játszik hogy nem szeretne egyedül maradni , 4 év nem keves idő de nem is sok ,így ha az én gyerekem állna elem ezzel én sem mondanak mást, először érdemesebb lenne albérletbe költözzetek, mert úgy ismerjük a mondást lakva ismerszik meg az ember,jobb volna ki próbálni hogy hogyan is működik az együttélés még mielőtt bele ugrálnátok egy nagy hitelbe szerintem. De ez csak az én véleményem.
2021. jan. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg kicsit rizikós, már pusztán statisztikailag is. A középiskolás korban összejött párok nagyon kevés hányada marad hosszútávon együtt.


De ha ettől el is tekintünk, a hitel nem olyan, hogy csak úgy felveszi az ember. Ahhoz kell bizonyos önrész is. Szerintem előbb ezt derítsétek ki, aztán még mindig dönthettek másképp.

2021. jan. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Babavárót szeretnénk felvenni, amihez nem kell önerő. Tulajdonképpen éltünk már együtt. Vagyis amíg nem költöztünk el anyaékkal a jelenlegi házba. Addig egy 1 nagy szobás házban éltünk anyával és a húgommal. Mivel a páromnak nem volt egy jo élete akkor. Mondtam hogy inkább legyen nálunk, mivel anyával is jól kijőtt. Csak hát ugye 1 szobaba annyian. Főleg úgy hogy a barátom is ott lakott. Nyilván nem tett jót senkinek. Egy ideig jó volt minden azran sok minden miatt feszültség alakult ki. Kb mintha testvérek lettünk volna, ugyanis anyámék előtt alig mertünk egymáshoz is érni. Mikor haza értünk a sulibol csak lefekudtunk egymás melle kb intimitás semmi nem volt köztünk . Kb 1 évig ment ez így. De ezt ki bírná ki egyébként is. Viszont külön még tényleg nem próbáltuk. Csak annyira hogy, volt hogy napokig nála voltam. De anya már akkor is ki volt. Hogy alig vagyok otthon.
2021. jan. 6. 08:06
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
ja, eddig egy szobában éltetek négyen, most meg rinyálsz, hogy bemennek a szobádba :D
2021. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A babaváróhoz nem kell összeházasodni?
2021. jan. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
Babaváró? Hitel, ilyen helyzetben? Anyudnak igaza van. Ráadásul szerintem anyukád elég jóindulatú lehet, ha eltűrte hogy a hapsidat odaköltöztesd a nyakára, mikor amúgy is szűkösen voltatok. Mondjuk elég érdekes, hogy egyszer azzal jössz a TE szobádban alszanak mikor nem vagy ott, máskor meg azzal hogy egy szoba van... Kamugyanús a sztori.
2021. jan. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
De azóta nem kevés idő telt el. Es mar soknak erzem. Mivel nincs magán életem.
2021. jan. 6. 08:21
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Most akkor hány szoba is van?
2021. jan. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!