Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért nem támogat a...

Anya miért nem támogat a döntésekben?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt. 20 évesek vagyunk. Nem élünk együtt még. Viszont nagyon vágyunk már rá. Sokszor nincs magánéletem se, mikor itt vagyunk a párommal. A szobámba bejárkál a húgom, meg anyám is. Meg anyám pasija is. Van mikor nem vagyok itthon, az én szobámba alszanak. Nekem ebből nagyin elegem van. Szeretnénk össze költözni, már ki is néztük a házat. De sajnos csak hitelre tudunk házat venni. Támogatást egyik család részéről sem kapunk, mert egyébként is sokszor szűkösen élünk itthon. Más megoldást nem találunk csak ha hitelt veszünk fel. Viszont anya nem örül neki. Azzal jön hogy mi van ha valami történik a másikkal hogy fogjuk tudni fizetni egyedül. Vagy mi a biztosíték hogy együtt maradunk. Meg a páromra is rá írt ezzel. És elmondta hogy ne vágjunk bele meggondolatlanul, hogy várjunk még vele. Ennyi erővel ne tervezzek senkivel, mert mi van ha? Mit tegyek ha más megoldás nincs. És én már szeretnék kicsit önállósodni. És a kapcsolatomat is magasabb szintre emelni. Mikor már együtt tudunk tervezni. Ha albérletbe megyek akkor sem járnék jobban. De anya valahogy vissza húz ebben. Mindig jön a megjegyzéseivel. Hogy akkor nyaralni se tudunk menni még stb.. Tudunk menni ettől függetlenül. Nem tudom miert látja egyből negatívan a dolgokat. Ez engem is elbizonytalanít.

Szerintetek mit csináljak?



2021. jan. 6. 07:39
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
De le is írtam hogy mielőtt elkoltoztübk a jelenlegi házunkba előtte egy 1 szobás házban éltünk. Most van saját szobám de ide is bejárkálnak. De ezen most mit lehet félre érteni. Egyből a leg jelentéktelenebb kis apróságba megy a belekötés. Szerintem 20 évesen senki nem örülne neki, hogy nincs magánszférája. És bejárkálnak a szobádba. Nem csak az anyám hanem a pasija is meg a lánya is.
2021. jan. 6. 08:34
 12/25 anonim ***** válasza:
39%
11, én értettem. De aki egy szobában nő fel a családdal, az nem fog utána rinyálni azon, hogy jaj, bejönnek hozzám.
2021. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
De szerinted az nekem mennyire volt jó? Nem én akartam hogy igy legyen. Nyilván nem volt egyszerű. Es már akkor is vágytam külön szobára, hogy ne avatkozzanak bele mindenbe amit csinalok. Mert ott ha anyaek lefekudtek akkor nekem is le kellett, ha fel kelltek nekem is fel kellett. Annyira örültem hogy el költöztünk onnan,és hogy lehet végre egy saját szobám. De ez sem saját mert ugyan úgy használja mindenki. És én ezt már unom.
2021. jan. 6. 08:42
 14/25 anonim ***** válasza:
98%

Költöztetés össze egy albérletben, éljetek együtt 1-2 évet, és ha működik, továbbra is szeretnétek akkor esküvő, babaváró és hitel.

Bármekkora is a szerelem, ebből a helyzetből beleugrani egy házasságba, egy feltételezett gyerekvállalásba és egy közös hitelbe, óriási ostobaság és felelőtlenség.

Kezdjetek egy sima együtt éléssel.

2021. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó tökéletesen leírta. Ha ezt nem érted meg akkor még nagyon gyerekes vagy.
2021. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Laylah ***** válasza:
100%

Anyádnak igaza van. Nem egy párt láttam az ismerősi körömből, ahol 6-7-8 évig dúlt a nagy szerelem, megtörtént az eljegyzés, jaj, akkor költözzünk össze! És fél éven belül szakítottak.

Könnyű külön élve, távolról szeretni valakit, a legrosszabb kapcsolatokon is képes javítani (pl. haragos szülő-gyerek kapcsolaton sokat tud segíteni, ha a gyerek már elköltözött és csak ritkábban, látogatóba jár haza). Az igazi próbatétel az önálló együttélés, mikor mindketten dolgozni jártok, házimunkát végeztek, főztök, bevásároltok, szóval rátok hárul a teljes napi rutin. Az nem számít annak, hogy a szüleid mindent kifizettek, kaját tettek az asztalra, nektek csak élni kellett.

Ha komolyan gondoljátok a kapcsolatotokat és önmagatokat, akkor nem vesztek most fel semmilyen hitelt, hanem elmentek albérletbe. Onnan könnyebb továbblépni, ha mégsem megy az együttélés, nem veritek magatokat milliós tartozásba egy forrófejű döntés végett. Mert lehet azt mondani, hogy "csakmikettenörökké4ever", ez csak a szándékot fejezi ki, hogy ki akartok tartani egymás mellett, de soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő. Akár szétmentek, akár egy baleset történik, akár úgy határoztok, hogy költözni akartok, stb.

Arról nem is beszélve, hogy a következő nagy töréspont az a gyerek születése szokott lenni (azért hozom fel, mert sokan ugranak bele abba, hogy költözzünk össze, aztán jöhet is a gyerek). Ott sokan akadnak ki, mert nincsenek felkészülve arra, ami a gyerekkel valójában jár: rengeteg sírásra, nem alvásra, stresszre. A legtöbben csak a boldog babás pillanatokat látják maguk előtt, milyen szépen fejlődik, csendben alszik, sokat kacag és játszik. Mikor meg kiderül, hogy a fele sem tréfa, meg hogy a nő prioritása áthelyeződik a férfiról a gyerekre, ott szoktak elbukni a kapcsolatok.

2021. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sem támogatnám ilyen hirtelen döntésben a lányom. Szinte nulla együttélés után rögtön babaváró és közös ház? Mi van akkor ha néhány egy fedél alatt élés után jönnek a gondok?
2021. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
De a gondokat nem lehet tisztázni, és Meg beszélni a másikkal? Tudjuk milyen a másik. Nem most jöttünk össze. Voltak már mély pontjaink mikor sokat veszekedtünk, de ez minden kapcsolatban van. Tudom hogy meg kell tanulni ki ismerni a másikat, mit miért csinál vagy mondd. Az is biztos hogy az együtt élés is teljesen más lesz. De nem ismeretlenül vágunk bele. Nem pár hónapja vagyunk együtt, vagy 1-2 éve.
2021. jan. 6. 12:27
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Annyira naív vagy kérdező...
2021. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért nem akartok csak simán összeköltözni?
2021. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!