Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 26 éves férfi vagyok szüleim,...

26 éves férfi vagyok szüleim, de főleg anyum kikészít már hogy mikor nősülök meg és mikor jön már az unoka én ilyenkor kellemetlenül érzem magam, mert őszintén nem állok erre készen. Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 10:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
64%
Mondd nekik,hogy EJ ráérünk arra még.
2021. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
58%

Hát hogy ne parancsolgasson neked anyukád, hogy mihez kezdj az életeddel, mert az a tiéd, senki másé.

Mi az, hogy parancsolgat neked, hogy alapíts családot?

Azonnal takarodjon el a te hatáskörödből!

2021. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%

10:

Tényleg, Kérdező, csinálj egy fertilitási tesztet, lehet kapni patikában!

Mondd, hogy nem vagy termékeny az egyik kötelező oltás miatt, így szerezzenek maguknak máshonnan gyereket.

(Anyukám bébiszittelést vállalt, később összebarátkozott gyerekes családdal.)

2021. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos nem kivételes eset a tied, szerintem a legtöbb családban szokták ezt mondogatni. Én mindig elintéztem egy "majd eljön annak is az ideje" mondattal, igaz, én nem elsősorban a szüleim, hanem a tágabb rokonság, ismerősök felé (mellesleg akiknek még annyira sincs hozzá közük).

Egyébként az ilyen embereket megfigyeltem, hogy telhetetlenek, amikor még nincs párod, azt kérdezik, miért nincs, amint lesz, jönnek a mikor lesz már eljegyzés/házasság kérdések, ha megházasodtok, jön a mikor jön már gyerek és társai kérdések, ha lesz egy, jön a mikor jön a következő és társai. Az ilyen embereket tényleg el kell intézni egy rövid lényegre törő mondattal, de azon sincs okuk megsértődni, ha kedvesen közölnéd, hogy ez a te dolgod.

2021. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
69%
Az anyám olyan nyomást helyezett rám azzal, hogy ő már 60 éves és nincs még unokája, a szomszédnak meg már van, és megeszi a sárga irígység, hogy tényleg úgy éreztem, kötelességem neki unokát adni, ezért összejöttem valakivel, akire ma ránézni sem tudok, hogy legyen unoka. Imádom a gyerekem, viszont az anyámat gyűlölöm, mondjuk azért ő tett róla másban is.
2021. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
78%

hihetetlenül önzők az ilyen szülők.


anyám is pont ilyen. vmivel idősebb vagyok nálad, csak nem vagyok hetero, amit max. sejtenek, mert mindig is magányos típus voltam.

nem akarok gyereket, sosem akartam, és borzasztó szülő is lennék. ezt már 14 évesen tudtam, és el is mondtam mindenkinek, de képtelenek felfogni.

anyám azt hiszi, ha utalgat rá, majd meggondolom magam. ezt úgy képzeld, h pl. karácsonykor pakoltam vmi régi ceruzákat, bejött, és mondta, h „azért meglegyen, mert ha esetleg lesz unokám, neki jó lesz”. vagy ha veszek új nadrágot, akkor „vegyél divatosat, h nagyobb esélyed legyen összejönni vkivel, és gyereket vállalni” stb.


ezzel azt éri el, hogy még egy lökést ad ahhoz, h külföldre/ még messzebbre költözzek. egyszerűen ignorálom, és bólogatok, annyira nem húz már fel, mert tudom, h ha külföldre költözöm, alig-alig fogom látogatni már őket.

vmennyire azért sajnálom szüleimet, de öcsémnek vszínűleg lesznek gyerekei, majd velük biztos tudnak unokázni, én már nem magyarázok senkinek.

egyébként a korombeli gyermektelen nőknek még rosszabb, nekik még az alkesz távoli rokon Józsi bácsi is elmagyarázza,h már 246 gyereket kellett volni szülni.

2021. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%

Mondd meg neki, ha gyerekezni akar, csináljon magának, de a fr.kadról szálljon le.

Így, durván - NEM bunkó stílusban, de nyersen. Legközelebb kétszer meggondolja, hogy bhogasson-e ilyen miatt.

2021. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
A rosszindulatú válaszokat jelentetettem, nem vagyok meleg és szeretem a szüleim, de jelenleg nem akarok gyereket majd inkább 5-8 év múlva
2021. jan. 6. 15:30
 19/27 anonim ***** válasza:
32%

Nincs egy rossz indulatú hozzászólás sem.

Az, hogy azt hazudod, meleg vagy, tökéletesen alkalmas arra, hogy leszereld őket, ez egy jó tanács, nem én írtam.

Ennyi idős korodban semmi joguk ilyen szinten belelátni az életedbe, teljesen magánügyed a szexualitásod is és a családalapítási döntésed is.

2021. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%
Én az ilyen cseszegetéseket úgy szoktam kezelni, hogy nem válaszolok. Mondja, mondja anyám, kérdez, de nem szólok egy szót sem. Így abbahagyja.
2021. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!