Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az hogy a legtöbb...

Miért van az hogy a legtöbb anya a bíróságon a végsőkig harcol a felügyeleti jogért majd később meg azon háborognak hogy az apa miért nem veszi ki a részét mindenből?

Figyelt kérdés
És ne gyertek rögtön azzal hogy közösen vállalták a gyereket, ugyanis akkor a bíróságon is közös felügyeletet kellett volna kérni ha már a "gyereknek 2 szülője van" stb. De konkrétan sok esetben az apa jogait egy tollvonással megszűntetik majd el van várva hogy ugyanúgy a gyerekeinek éljen továbbra is. Ez hol reális szerintetek?
2021. jan. 7. 08:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/227 anonim ***** válasza:
84%

"Ugyanis az apa sem az önsorsrontó mazochista szinonimája."


Aztán abban ugyan mi az önsorsrontó mazochizmus, ha anyanal lakik a gyerek, apuka meg viszi a lathatasra?

2021. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/227 A kérdező kommentje:
Nem, tudom, az itteniek szerint az lenne a normális hogy az apa ezek után az egész életét annak szenteli hogy vitatkozik a pszicho nárci exével hogy nagyritkán had lássa már a gyereket vagy beszélhessen vele 2 percet telefonon, neadjisten úgy hogy nem hallgatózik a fél család a háttérben nehogy valami olyat mondjon ami nem tetszik nekik.
2021. jan. 7. 09:15
 13/227 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, szerintem te kicsit- NAGYON- el vqgy tévedve, azt se tudod mit beszélsz és mit akarsz kérdezni.

Ha apuka majd megveszik a gyerekért, és harcol azért, hogy nála helyezzék el, akkor törődni fog vele azután is, amikor az anyánál helyezik el. Ezt az apukát enm kell kerni arra, hogy tartsa a gyerekkel a kapcsolatot, anelkul is megteszi, ergo nincs miert háborogni anyukának.

Ha meg az exsszel kell vitatkozni és könyörögni neki a lathatasert, akkör meg az az evidens, hogy anyuka nem háborog azért, hogy apuka nem törődik a gyerekkel, hiszen épp azt akarja, hogy ne törődjön vele.

Fuss neki megegyszer a kérdésednek.

2021. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/227 anonim ***** válasza:
80%

Ez speciális eset. Nagyrészt azért sikerül a két félnek nem ilyen egybites módon megoldani a helyzetet, pláne hogy a gyerek szívja meg a legjobban.


Az önsorsrontós kommentelőnek pedig remélem, nincsenek gyerekei. Ha mégis, borzasztó mód sajnálom őket, hogy egy ilyen prolihoz születtek meg. Ennél csak jobbat érdemelnek.

2021. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/227 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon sok embert, ebből kifolyólag sok elvált embert is ismerek, de csak egyetlen egy esetben szeretett volna az apa, közös felügyeletet, ill, hogy heti váltásban neveljék a gyereket, de ott meg is valósult ez.

Tehát nem nagyon kell a nőknek harcolni, mert sajna legtöbb esetben az apa rémülne meg a legjobban, ha válás után nála helyeznék el a gyereket.

Nem is értem a kérdést.

2021. jan. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/227 A kérdező kommentje:
Hát akiről én beszélek az speciel egy olyan anyuka akivel vitatkozni kell, mert mikor láthatás van vagy az apuka el szeretné vinni a gyereket akkor nem adja, de ha ő kitalálja hogy most azonnal menjen és vigye el a gyereket mert neki dolga van és ha nem ugrik a pasi azonnal akkor rossz apa és mondjon le a gyerekről
2021. jan. 7. 09:27
 17/227 anonim ***** válasza:
83%

'Nem, tudom, az itteniek szerint az lenne a normális hogy az apa ezek után az egész életét annak szenteli hogy vitatkozik a pszicho nárci exével hogy nagyritkán had lássa már a gyereket vagy beszélhessen vele 2 percet telefonon, '


Én ilyet nem tapasztaltam. Vannak, akik normálisan el tudtak válni. Normális a kapcsolattartás, nem kell harcolni.

A másik pedig, amikor anyuka valóban harcol, de azért, hogy vegyen már tudomást a gyerekéről az apa, és foglalkozzon vele kicsit, mert hiányzik a gyereknek. Sajnos sok férfi úgy lelép, mintha soha az életben nem is lett volna gyereke. Ami számomra felfoghatatlan, hogy valaki egyszer csak 5-8-12 év után úgy csinált, mintha megszűnt volna a gyereke.

2021. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/227 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a bíróságon kellene megvitatni. De semmiképpen sem a gyerek kárára, vagy az orra előtt.
2021. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/227 anonim ***** válasza:
88%

Tehát egy specifikus helyzetet akarsz ráhúzni a legtöbb anyukára. Faxa. Ez olyan, mintha én azt mondanám, hogy a legtobb apuka egy nemtörődöm, link fax, aki nyugodtan el is áshatná magát, mert a gyerekkel nem törődik és tartásdíjat nem fizet. Nálunk ilyen az apuka. Ettől még nem lesz se mind, se a legtöbb ilyen.


A te apukád foghatja magát és minden alkalommal, amikor anyuka nem engedi el a gyereket, tehet bejelentést a gyamhivatalnal.

2021. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/227 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy, amit írsz, az fordítva is létezik. Van hogy láthatáson apuka hergeli a gyereket anya ellen esetleg annak új párja ellen, próbálja ajándékokkal "megvásárolni", stb.

Aztán anyuka kínlódik a gyerekkel napokig láthatás után, mert telebeszélték a fejét.

Szóval ez fordítva is jelen van, kár ezen háborogni.

2021. jan. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!