Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt a legfájdalmasabb...

Mi volt a legfájdalmasabb dolog, amit a szüleid mondtak Neked?

Figyelt kérdés

2021. jan. 9. 16:36
 61/115 anonim ***** válasza:
100%

Apám a testvéremnek, 6-8 éves koromban: "nehogy belőled is olyan hülye legyen, mint X-ből (belőlem)".


Apám magát sajnáltatva a gyűlölt munkahelye miatt, az én jövőm miatt aggódva: "a végén még otthagyom a pitsába az egészet és mehetsz qrválkodni az egyetem mellett, hogy ne halj éhen".


És persze a jó öreg "nem lesz belőled semmi" piszlicsáré hibák miatt.


Világéletemben szorgalmas, jó tanuló, csendes, szolid visszahúzódó, lány voltam. Soha semmi kirívót nem tettem, nem lázadtam, nem voltam tiszteletlen, segítettem a ház körüli feladatokban. Jövőre végzek orvosin, apám ugyan büszke rám, de a mai napig bánt, hogy gyerekkoromtól kezdve beteges szorongást okozott nekem azzal, hogy a két lehetséges perspektíva, amit elképzelt nekem a legalja útszéli qrva és a sokdiplomás orvos professzor voltak (nyilván előbbire soha semmi oka nem volt, 23 éves koromig még csak nem is csókolóztam, sem más kapcsolatom nem volt senkivel).

2021. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 anonim ***** válasza:
100%

#16-os vagyok

Nagyon szomorú ezeket olvasni, fogalmam sem volt ennyien vagyunk. Mindenkinek kitartást kívánok. :)

2021. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/115 anonim ***** válasza:
100%

Covid miatt otthonról dolgozik a cégünk. Hónapok óta hallgatom 1-2 naponta, hogy "lusta vagyok elmenni rendes munkát végezni" meg "Ha lett volna belőlem valami, akkor én is eljárnék dolgozni, mint a normális emberek".

Miközben minden nap dolgozom, meg itthon is több házimunkát végzek, mert több időm lett úgy, hogy nem kell eljárnom a szomszéd városba. (Sajnos még nem jött össze a saját otthonra való kezdőtőke, ezért vagyok még otthon.)


Több is van, de most éppen ezek fájnak legjobban.

2021. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 anonim ***** válasza:
65%

Nem véletlenül olyan ez az ország amilyen.

Miért, máshol jobb? Ott nincs erőszak, csak nálunk? Azért ezt ne állítsák, mert nem igaz! Nagyságrendekkel rosszabb helyek léteznek, csak azért mondják ezt, mert más országot nem ismernek. Bármi rossz történik, hajlamosak rögtön a hazájukat szidni, mintha csak itt fordulna elő ilyen, és ez nem tetszik.

Én még nem vagyok szülő, csak a gyerekstátuszt ismerem. Ennek ellenére miért nincs olyan kérdés, hogy: Mi volt a legrosszabb, amit a gyerekeid mondtak, tettek neked? Nem tagadom, hogy vannak rossz szülők, de ez fordítva is igaz.

2021. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/115 anonim válasza:
100%
Nagyon fájdalmas ezeket a válaszokat olvasni, pedig lefogadom, ennél sokkal többen tudnának mesélni. Ugyanakkor jó tudni, hogy nem vagyok egyedül.
2021. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/115 anonim ***** válasza:
100%
62.:Én személy szerint köszönöm és viszont kívánom neked is! :)
2021. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/115 anonim ***** válasza:
100%
Anyám kb 17 éves koromig majdnem minden nap elátkozott olyanokat mondott hogy nyomorodjak meg rák egyen meg stb de a legfájdalmasabb az volt mikor apukám az unokatesómmal beszélgetett rám mutatott 'belőle nem lesz semmi' na ez kb 12 éves koromban történt mai napig emlékszek rá bementem a szobámba és nagyon sokáig sirtam
2021. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/115 anonim ***** válasza:
100%

Ismeros a nagyja amiket irtok.... Nekem volt olyan is hogy azt mondta ha nem fizetek a rezsibe nem fürdők.... 19 eves lehettem

Lehet h ezek szavak de nagyon meghatározzák egy gyerek lelkivilágát

Sose akarok olyan lenni mint a szuleim

2021. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 anonim ***** válasza:
100%
Anyám még mindig engem hibáztat azért amiért apám elhagyott minket. Minden veszekedésnél az volt a vége hogyha nekem nem jó itt akkor menjek apámhoz.
2021. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/115 Dávid86 válasza:
100%

Gyűjts össze pénzt lakásra és 4 év múlva költözz.

Ez jó is meg rossz is. Rossz mert volt pár dolog, amit meg akartam venni, ezeket halasztanom kell.

Jó mert utána semmi "követelése" nem lesz amíg élek, csak így egyeztem bele.

Addig dolgozom amennyit lehet (keleti országrészben nem a legkönnyebb, de sikerülni látszik = tudok félretenni bőven).

Jó mert valamennyit segít ő is, apám is, nagyszüleim is.

Jó mert eddig (vírus előtt) mondogatta hogy menjek táncolni, szórakozni ... pénzt költeni. Na most megmondtam neki, hogy ezzel a kéréssel nem kötelezhetsz extra kiadásra.

Egyébként egyedül élek egy 55-ös panelban. Mindent én fizetek itt.

Ha idejön Anyám (máshol lakik) valamennyivel beszáll.

2021. jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!