Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Ratkó-korszakban született...

San_frisco kérdése:

A Ratkó-korszakban született szülők miért olyan hitványak és szívtelenek a gyerekeikkel?

Figyelt kérdés

#x-generáció
2021. jan. 11. 16:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
37%

Mit vársz egy generációtól, amit világra erőszakoltak? Hogy örömmel neveltek egy nem várt gyereket? Tisztelet a kivételnek, persze.


De a Kádár-generáció sem jobb, úgy nagy általánosságban, sőt. Ott az az "ars poetica", hogy tök mindegy mi van, mindig a gyerek a hülye, akkor is, ha már felnőtt és teszem azt, okosabb a szülőjénél. Pl. ha a gyerek nem áll szóba a szüleivel, mert sosem fogadták el olyannak amilyen és állandóan kritizálták a más világnézet miatt, akkor véletlen sem a szülő baxta el, hanem a gyerek a hálátlan dög.

2021. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
70%

A nagymamám Ratkó-gyerek, konkrétan azért tudott megszületni, mert a szülei nem tudták elvetetni.


Hát, hogy is mondjam. Egyáltalán nem hibátlan szülőként és nagyszülőként sem (ahogy senki sem az), de mindent megtett azért, hogy ő és a családja jobb körülmények között élhessen. Amíg nem volt járványhelyzet, rendszeresen segített az unokák (unokatestvéreim) felügyeletében is. Rám is sokat vigyázott anno, de akkor még dolgozott.


Egyébként #10, én nem érzem magam lelketlennek és hitványnak. Bár értem, hogy mire gondolsz (sok az elkényeztetett gyerek), szerintem nem kéne ennyire általánosítani. Tiszteletem.


20F

2021. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
41%
12, te nagyon buta vagy. 20 evesen nem lehetsz Ratko unoka, a Ratko unokak a 70es evekben szulettek. ulj vissza az iskolapadba.
2021. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
71%
13, járj utána mielőtt másokat oltogatsz. A Ratkó korszakban születettek ma 65-70 évesek (ezt amúgy valaki már írta is). A mai harmincas-negyvenes-ötvenes korosztály az ő gyerekeikből tevődik ki. A 12-es húsz évesen pont hogy lehet Ratkó unoka.
2021. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
19%

szerintem meg te jarj utana


A 2000-es évek harmincévesei (1970-1979 között születettek) az úgynevezett Ratkó-unokák, a Ratkó-gyerekek gyerekei. nem lehet Ratkó unoka, te nagyokos

2021. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
54%

Bocsánat! Benéztem a dolgot. Buta, tanulatlan szemét dög vagyok (ezért járok egyetemre), ezt benéztem.


Azt gondoltam, hogy a Ratkó-unoka a Ratkó gyerekek unokáit takarja.


Na, megyek is vissza az iskolapadba... majd február 8.-án.


Tiszteletem.


#12

2021. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
53%

Jó, akkor segítek:

"A Ratkó-korszak 1950-1956 között tartott Magyarországon.

A Ratkó korszak tágabb értelemben Magyarországon 1950-1956 között tartott, névadója Ratkó Anna, aki 1949 és 1953 között volt népjóléti, majd egészségügyi miniszter Magyarországon."

2021. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy mi az a Ratkó korszak. A "Ratkó unoka" kifejezést értettem félre.
2021. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
hat eleg gaz ha ennyi tudassal bekerultel barmilyen egyetemre😆 penz beszel...
2021. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%
ne azert add vissza, mert nem tudsz valamit, hanem azert mert arra nem tanitottak meg hogyan hasznald a fejedet. ha az egyetemen nem tudjak, akkor sehol
2021. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!