Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnád tolerálni, ha a gyereke...

Tudnád tolerálni, ha a gyereked egy roma-val kötné össze az életét?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 18:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
50%
Nem általánosítás meg előítélet, hanem tapasztalat. Nagy különbség. De mindig ezzel jönnek.
2021. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
56%

#34


Senki nem mondja, hogy nincs kivétel, de sajnos minimum a cigók 95%-a antiszociális, büdös, tanulatlan, összeférhetetlen stb. De lehet hogy még keveset is mondtam. Nem fogok azért a maroknyi kivételért cizelláltan meg polkorrekten beszélgetni itt. A valóság meg úgyis arcon csap majd titeket, mert ti sem a kivételekbe fogtok belebotlani, ez szinte biztos. Aki normális, azt egyébként is kiveti a cigó szubkultúra, és magyarozni kezdik ;-)

2021. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
44%
Ezt nem nekem kellett volna mondani, én azt írtam, hogy tapasztalat, nem pedig előítélet. Annak kellett volna, aki lerasszistázza azokat, akik nem bírják a cigányokat, kerülik őket. Én egyetértek a véleménnyel, miszerint a 95, de inkább 99%-a élősködő, bűnöző. Úgyhogy tényleg kevés a 95, mert majdnem 100%. Valóban nem kell itt finomkodni, egyszer érintené már az ilyen rasszistázókat is valami mély benyomás!
2021. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
64%
Ennyi rasszista úriembert/úrihölgyet régen láttam már egy helyen :D (tisztelet a kivételnek) Egyébként ha normális az emberke még áldásomat is adnám rájuk.. köszönöm
2021. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 A kérdező kommentje:

Nekem is van elég negatív tapasztalatom a romákkal, de ennek ellenére nem ítélem el mindegyiket!

Magyarból is van épp alpári..

2021. jan. 11. 20:30
 36/77 anonim ***** válasza:
34%

Tapasztalat, nem pedig előítélet, mi?:D

Szerinted mégis mi az az előítélet? Véletlenül sem korábbi tapasztalatok alapján történő ismeretlenül való megítélés és általánosítás egy, a vizsgált témához(itt:személyiség) nem kapcsolódó tulajdonság alapján, ugye? Ja, hogy mégis? Ja, hogy akkor mégis csak előítéletes vagy?

Szerinted mégis mi a francról szólnak ezek a kérdések? Biztos a telepi, börtönviselt srácot hozza majd haza az egyetemista az értelmiségi szüleinek, mi, véletlenül sem azt a "kevés kivételt"?

Mellesleg ha ilyen jól tudjátok, biztos tudtok linkelni valamilyen tanulmányt arról, hogy a cigány népesség (Kik a cigányok? Akik annak nevezik magukat? Már ez is problémát vet fel. ) hány százaléka

"antiszociális, büdös ...".

De ez nem is lényeges. Azt áruljátok el, hogy a "nem fogadnám el, hát milyen büdös, nhnxhxn" mondataitok hogyan férnek össze azzal, hogy elismeritek, nem mindenki ugyanolyan? Mivel jelen esetben a fennálló egyetlen különbség egy cigány és egy nem cigány között legfeljebb külsőleges lenne, és mégis fenntartjátok a "nem fogadnám el, kitagadnám, szomorú lennék", stb. pofátlanságokat, az tökéletesen megfeleltethetővé teszi személyeteket a "rasszista" fogalmával.

2021. jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
88%
Mintha a nem roma lakosság között nem lennének büdösek, agresszívek, bűnözők, taplók, gázos családdal rendelkezők, stb. Én is ismerek tapló, gázos romát meg becsületes, jó barátot is, ahogy tapló, gázos nem romát és becsületes, jó barátot is. Nem a származáson múlik, ki milyen ember!
2021. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
52%
40, csak azok a fránya arányok ne lennének...
2021. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 A kérdező kommentje:

Szerintem kicsit elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől...

Nem azért írtam ki a kérdést hogy vita legyen belőle (bár gondolhattam volna hogy lesz)!

2021. jan. 11. 20:40
 40/77 anonim ***** válasza:
92%
Hogy jönnek ide az arányok Személyekről van szó, nem statisztikáról. Ha összegyűjtesz 100 cigányt és 100 osztrákot, akik közül kiválasztasz találomra egy-egy embert, nagyobb az esélye, hogy az osztrák "normális" lesz(ennek a kifejezésnek még mindig nincs megadva a jelentése ebben a kontextusban), de az ismerkedés nem így működik.
2021. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!