Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ezt feldolgozni? ...

Hogyan lehet ezt feldolgozni? Titeket milyen lelki és fizikai bántalmazás ért?

Figyelt kérdés

Nekem lelki:A testvéremet kelett megvernem, nevelőanyám kényszerített rá. Ha nem ütöttem úgy, ahogy elvárta, akkor megmutatta rajtam, hogy hogyan kell csinálni, és addig ütött, ameddig nem ütöttem meg a testvéremet.



Fizikai:Nem nagyon tudok választani. Mondjuk mikor nyújtófával addig ütöttek még agyrázkódást nem kaptam és a kezem a háromszorosára dagadt, meg tiszta hurkás lettem mindenhol az rossz volt.


De halálfélelmem akkor volt igazán, mikor a kerti medencénkben a víz alatt folytogattak. Nem játékból lenyomtak, hanem utolsó pillanatban húztak fel,mikor már elengedtet az életedet, hogy na most tényleg megfulladok.


Nem sikerült feldolgoznom.



2021. jan. 14. 07:59
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Sok mindenről nem tud.
2021. jan. 14. 11:02
 12/31 anonim ***** válasza:
3%
Lelkileg sosem hagytam magam, a fizika fájdalom meg elmúlik. Mit kell ezen feldolgozni?
2021. jan. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Sokat álmodok a múltammal. Ilyenkor úgy ébredek, hogy félek, rossz érzés, hogy újra vissza kerülök abba az érzelmi állapotba, amibe gyerekként voltam. Pánikrohamaim is vannak. Ezért gondoltam, hogy talán valahogy meg tudnék szabadulni az emlékeimhet kapcsolódó rossz érzésektől.
2021. jan. 14. 14:28
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Testvéred hány éves volt ekkor? Szegénykém...én nem is tudok semmi biztatóval szolgálni, nekem is vannak sérelmeim, amiket soha sem fogok feldolgozni. De talán valami tevékenység ami örömmel tölt el? Van ilyen? Szerintem jót tenne neked.
2021. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
9 év körül volt.
2021. jan. 14. 16:45
 16/31 anonim ***** válasza:
14%
Ha rossz vagyok akkor kapok a szíjjal, de azért nem megy bántalmazásig. Meg tudom, hogy a szüleim szeretnek és ezért lelkileg közel állok hozzájuk.
2021. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
A szíjjal verés nem bántalmazás? Akkor mi?
2021. jan. 14. 18:56
 18/31 anonim ***** válasza:
7%
Fegyelmezés
2021. jan. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Először is ne add fel. MINDIG van remény.

Bár engem ennyire durva dolgok nem értek, én inkább lelki terrort éltem át. Az anyukám nekem alkoholista volt, és mentálisan beteg. Sokszor én kapartam össze 11-2 évesen a hányásából, én tettem fel az ágyra. Ha megkértem, hogy készítsen nekem ebédet az volt a válasz, hogy nincs kedve. Meglopott, eladta az ékszereimet, a pénztárcámból lopta ki a pénzt. Eközben van egy mentálisan beteg tesóm, aki szétverte a berendezést, mindenki alkalmazkodik hozzá. Itthon semmiről sem lehetett beszélni, szinte minden ilyet a szőnyeg alá sepertünk.

Nő létemre én cipekedtem vasat, fát, mert a fiútesóimban annyi nem volt, hogy segítsenek. MInden nap a tesómra keltem, hogy zörög, rohangál a házban. Pluszban mikor nagymamám haldoklott, egyik tesóm sem segített az ápolásában, pedig nagyi etetésre szorult, stb. és volt, hogy egyedül vittem kórházba, mert tesóm kijelentette, hogy nem segít.

Ezek a dolgok odáig vezettek, hogy volt, hogy egy hét alatt 8 kilót fogytam, nem mertem emberek közé menni, remegtem, hánytam minden reggel.

Gimnázium után 2 évig OTTHON MARADTAM, mert nem mertem kimenni a házból.

Számtalan dokit megjártam. MOST is járok.

Tudod mi segített? A remény. Nem adom fel. Most is nagyon rosszul vagyok, de tudom, hogy lesz jobb. Anno vettem egy nagy levegőt, és elkezdtem az egyetemet, és lediplomáztam.:) NEm volt könnyű, de megcsináltam.


Lehet elsiklottam, akkor ne haragudj, de velük élsz, vagy külön? Ha velük, akkor mindenképp el kell költözni, ha lehet. Új élet. Akár koli, bármi.

Illetve erős vagy, aki ilyeneken átmegy, és nem adja fel, erős ember. Tudom, hogy nehéz a múlttal együtt élni, sosem lesz könnyű. De te erős ember vagy, találd meg az életben a boldogságot. Nekem az, ha segítek másokon. Most a Covid miatt ez nem jön össze, de ha vége van akkor szeretnék.

És lehet, hogy a sok rossz örökkévalóságnak tűnik, nekem is, de egyszer jobb lesz.

2021. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Külön élek, évek óta szerencsére.
2021. jan. 15. 07:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!