Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ezt feldolgozni? ...

Hogyan lehet ezt feldolgozni? Titeket milyen lelki és fizikai bántalmazás ért?

Figyelt kérdés

Nekem lelki:A testvéremet kelett megvernem, nevelőanyám kényszerített rá. Ha nem ütöttem úgy, ahogy elvárta, akkor megmutatta rajtam, hogy hogyan kell csinálni, és addig ütött, ameddig nem ütöttem meg a testvéremet.



Fizikai:Nem nagyon tudok választani. Mondjuk mikor nyújtófával addig ütöttek még agyrázkódást nem kaptam és a kezem a háromszorosára dagadt, meg tiszta hurkás lettem mindenhol az rossz volt.


De halálfélelmem akkor volt igazán, mikor a kerti medencénkben a víz alatt folytogattak. Nem játékból lenyomtak, hanem utolsó pillanatban húztak fel,mikor már elengedtet az életedet, hogy na most tényleg megfulladok.


Nem sikerült feldolgoznom.



2021. jan. 14. 07:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is szorongasom van, depresszioval vegyitve, meg kotodesi problemaim. Anyam engem is gyulolt, sosem ismerte be, de az apai nagyanyamat latja bennem, akit szornyen utal es rengetegszer hasonlitgatott hozza egeszen pici koromtol kezdve. Csecsemo koromban egyszer megprobalt megolni, ezt 18 evesen tudtam meg, de bar sose mondtak volna el. Verest en is kaptam tobbszor, leginkabb pofonvagast, abbol egyszer akkorat kaptam apamtol, hogy szo szerint a fal adta a masikat, orakig kongott a fejem. Meg kicsi alsos koromban egyszer vegigvonszoltak a szoban a honomnal fogva, befeketedett alatta, olyan veralafutasos lett es az ofonek akartam szolni, de megfenyegettek, hogy akkor mehetek arvahazba es soha nem lesz csaladom. Telefonom atkutatasa, allando szobafogsag, fenyegetozes. 2018 karacsonyan (21 evesen csaladi osszejovetelen) meg is teptek es ugy megrantotta anyam a ruhamat amikor el akartam huzni haza a paromhoz, hogy majdnem hanyatt vagodtam. Nyilvanosan kiveseztek az eletemet, igazabol az anyai mamam es a nagynenem nem is ismer, ugy itelnek el, mivel anyam mindent osszehordott rolam, folyton rolam panaszkodott nekik telefonon is es eselyem nem volt bizonyitani az ellenkezojet. Tobbszor volt, hogy kiskoromban osszepakoltatta velem az osszes cuccom taskakba es en sirva konyorogtem, hogy ne rakjon ki otthonrol, a labat fogtam es ugy konyorogtem neki, mint valami rabszolga, hogy ne hagyjon el. De nem, egyszer egeszen a kocsiig kivitette a holmijaimat es azt mondta odaad az apai nagyanyamnak. Aztan megzsarolt, hogy innentol nekem kuss a nevem, vagy kirak a haz elott es mehetek oreganyamhoz rimankodni, hogy milyen rossz sorom van. Eltiltott az osszes pasimtol, a barataimmal nem engedett el sehova, nekem kellett nevelnem az ocseimet. Igazabol napestig sorolhatnam, a boseg zavaraban, azt sem tudom melyikkel folytassam. Azt viszont megjegyeznem, hogy nem vagyok szent, de soha nem szolgaltam ra ezekre. Teljesen atlagos gyerek voltam azt leszamitva, hogy rettegtem az emberektol, az ovis es iskolas tarsaim velemenyetol. Tinikorban lazadtam ellene, de ezekre nem szolgaltam ra. Nem voltam tiszteletlen, inkabb csendben a hata mogott igyekeztem talalkozni a barataimmal. Teljesen szetcsuszott voltam lelkileg, elveszett, nem szamithattam senkire, ha sirni mertem kaptam erte buntetest meg leszidast. Meg is latszott hogy szeretetmegvonassal neveltek, nagyon-nagyon banom mar, hogy nem voltam okosabb tinikent. Hagytam magam kihasznalni, nem mindig, de sokszor jeleneteket rendeztem reszegen, mert kibukott belolem minden, ha egy bulin megkerdeztek tolem mi ujsag a szuleimmel. Mostanaban vilagosodokeg egyre jobban, erzem magamban, hogy fejlodok es elkezdtem temetni, gyaszolni oket fejben, mintha halottak lennenek ugy halvanyulnak el a fejemben.
2021. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Utolsó, több dolog passzol az én gyerekkorommal. En vagyok a valaszoló akit szintén gyűlölt az anyja de inkább szavakkal mutatta ki és közönnyel...Az nalam is megvolt hogy anyám testvere akivel soha életben egy szót nem váltottam gyűlölt engem pici koromtól. Most mi van veled, elköltöztél?
2021. jan. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
53%

Hat igen, olvasgattam is sokat itt a kategoriaban es rajottem, hogy nem vagyok ezzel egyedul es mar ez adott nekem egy erot ahhoz, hogy kilepjek ebbol a korbol, mert rajottem, hogy a normalis csaladok nem igy mukodnek, csak nekem ugy lett eloadva, hogy ez a normalis es minden mas csalad szarul mukodik, ami nem ilyen agressziv.

Elkoltoztem 20 evesen, alberletbe mentunk a parommal, na akkor hatalmas hiszteriat csaptak mondvan MEGTILTJAK hogy elkoltozzek. Kirohogtem oket es elhuztam. Aztan az alberletbe utanam jottek szo szerint hozzam hajigaltak az osszes cuccom kozben kitagadtak es anyam meg is utott tobbszor is, akkor apam szedte le rolam, a parom azt sem tudta mit tegyen ugy megijedt. Mellesleg a parom azert engedte be oket mert apam felkente a falra es a nyakat szorongatta, hogy azonnal engedje be oket. Utana ongyilkossagi kiserlet miatt bekerultem a zartosztalyra, majd miutan onnan kijottem mar zavarni akartak dolgozni merthogy o rajtuk en nem fogok eloskodni. Erted, dolgozni, eppenhogy kijottem a pszichiatriarol. Utana kozoltem be hogy vegleg elkoltozok. Azota mar Budapesten elunk a parommal es meg evekig nyomoritottak meg az eletemet a csaladtagjaim, mire tavaly rajottem, hogy milyen hulye vagyok, hogy azt hiszem van barmifele befolyasuk felettem es onanntol en is kinyitottam a szam. Ocseimet azota istenitik, kinyaljak a valagukat mint mindig, ok a csalad buszkesegei en pedig el lettem felejtve, mint egy szellem, ugy erzem magam, ha rajuk gondolok. Elkezdtem ezt feldolgozni, minden nap foglalkozok kicsit a temaval es irok. Leirom minden gondolatomat veluk kapcsolatban es ha egyszer elerkezik a pillanat, hogy megegyszer ram mernek szallni, nyilvanossa teszem, vagy elkuldom egyesevel mindenkinek. Gyerekesen hangzik, de nem az. Egy fel varos es az osszes rokonom azert utal, amilyen nem is vagyok, szoval majd megismernek igy. Lehet ez a pillanat amugy soha nem erkezik el, en turelmes vagyok, de a teljes lezarashoz nekem erre szuksegem van, hogy legalabb tudja meg mindegyikuk en hogyan eltem meg ezt, kell hogy en is vegre beolvassak nekik. Rengeteget segit az, hogy irok egyebkent, nem tudom te mennyire szeretsz irni, de kiprobalhatod, ha gondolod. Mintha tavoznanak beloled a mergek, amiket szivtal be eveken at toluk folyamatosan, remek erzes :) Egyelore erre fokuszalok most, illetve az a szakasz van nalam, hogy tisztul ki a fejem es elkezdtem gondolkodni, dolgozni a jovomon, hogy soha tobbe ne fuggjek senkitol sem, kozben van 3 kutyusom, akik remek terapiak egyebkent, na ok feltetel nelkul szeretnek. Azert neha hianyzik a csalad erzese, hogy legyenek emberek az eletemben, akiket csaladkent szeretek, de ezen is dolgozni fogok majd, szeretnek igazi kotodessel baratsagokat kialakitani :) Te hol tartasz a feldolgozasban jelenleg, alakul az eleted? :)

2021. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
91%
De durva, sok párhuzam van az életünkben, és nem tartalak gyerekesnek, mert amit írsz azt én végre is hajtottam. Csak inkább privátban írom jó, mert nem akarom a kérdező kérdését offolni és itt túl személyes lenne.
2021. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Pesze, leirhatod nekem :)
2021. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
93%

MIÉRT CSAK PRIVÁTBAN ÍRTAD??! =(


Igenis írd le itt is! Meg mi az hogy offolod a témát?! ERRŐL SZÓL a kérdés!

Igenis olvasni akarjuk, hogy hogyan rohadtak meg azok a szemét szarok!!

2021. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ne beszélj roluk ilyen szépen!
2021. jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem tudok mit tanácsolni neked. Nekem nem voltak ennyire durva dolgok, csak szíjjal verték véresre a hátam, egyszer úgy fülön ütöttek, hogy évekig rosszul hallottam fél fülemre meg ilyen alapvető kisebb verések, de mai napig érzem a hatását ezeknek.

Nagyon, nagyon, hangsúlyozom, nagyon sok munkámba került, hogy valamennyire is meg tudjak bízni az emberekben és még most is tanulom a különbséget aközött, hogy valakivel meg kell-e szakítanom a kapcsolatot mert megérdemli, vagy mert csak az agyam szórakozik velem.

A másik, hogy messziről elkerülöm azokat az embereket akiknek a szemében az agresszió apró szikrája is megcsillan. (Aki volt bántalmazó környezetben valaha, szerintem az tudja miről beszélek) Ha csak megérzem feláll a szőr a hátamon és elfog az ösztön a menekülésre.

Nagyon sajnálom ami veled történt, nem tudok mit tanácsolni, de azt tudnod kell, hogy ha szerinted a tapasztalataid alapján a világ egy gusztustalan rideg hely, akkor igazad van, és ha szerinted még vannak emberek akik megérdemlik a bizalmad és tudnak szeretni akkor is igazad van. Ha sokat gyakorolsz idővel el tudod választani a tapasztalataid okozta kényszeres félelmeket a valóságtól, csak ez rengeteg munka. Utálom, hogy ilyen hátránnyal kell egyes emberek leéljék az életüket. Felfordult a gyomrom...

2021. jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Úgy lehet feldolgozni, hogy megismered pl. mások hasonló tapasztalatait.

Ahogy itt sokan le is írták a sajátjukat. (Meg is lepődtem sajnos mennyien!😔)

Az alábbi könyv is ilyen feldolgozási folyamat - igaz más elszenvedett trauma miatt - de az út egy.

Egyébként a könyvben szereplő lányból pszichológus lett...

[link]

2021. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Soha senki, rokon, óvónő, tanítónő, szomszéd, háziorvos nem vett ebből észre semmit?
2021. jan. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!