Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg anyukámnak...

Hogyan mondjam meg anyukámnak hogy több figyelemre van szükségem?

Figyelt kérdés
2021. jan. 18. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
"Anya, mi lenne, ha megnéznénk együtt egy filmet/elmennénk sétálni stb..és közben elmondani neki, hogy csináljatok több közös programot.
2021. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Mosogass el, főzz egy kétfogásos vacsit, és vasald ki a hétvégi nagymosást.


Erre föl, ha anyád hazaér a melóból, biztosan frászt, kap, hogy drága kis csibéje (vö. brojlercsirke) tán megveszett, hogy ilyeneket művel.


És innentől kezdve garantáltan odafigyel rád.


Legkésőbb az oltásig.


(Nem kovid, hanem veszettség ellen.)

2021. jan. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Szegény 2-est lepontoztátok. Pedig nagyon nagy igazságot ír !
2021. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Az, hogy csinál-e házimunkát vagy sem, egyáltalán nem függ össze azzal, hogy szeretne esetleg közös programokat az anyukájával...
2021. jan. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
De. Mert ha nem csinál házimunkát, akkor minden az anyjára marad, akinek nem lesz ideje a több figyelemre.
2021. jan. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

Mondjuk le kéne szállni a közösségi médiákról, a tévé csatornákról, a telefonodról általában. Ha valami érdekel a családtagjaiddal kapcsolatban, akkor azt tőlük kell megkérdezni és nem a gyak-on (nagyon fontos szabály).


Érdeklődni kéne az életükkel kapcsolatban.

Ismerem sajna a szitut, az én gyermekem is nagyon akar velem beszélgetni, de kb a 2. mondat után minden egyes esetben üvöltözik, így bár szeretem őt, inkább megvárom, hogy elteljen még néhány év, amíg kimászunk ebből a válságból.

2021. jan. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Több figyelmet ez esetben a házimunkában öönkéntes (!) segítséggel és őszinte, indulatok nélküli beszélgetéssel tudsz elérni.
2021. jan. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindannyian tök jó dolgokat írtok

A házi munkákat én csinálom kérdés nélkül mert anyukám munka után mindig eléggé fáradt és le akarom más munka terheit venni róla. Nekem az önkifejezéssel vannak problémáim.. Nem tudom hogyan mondjam el anyámnak hogy több figyelmet szeretnék

2021. jan. 19. 08:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Miben szeretnél? Ezt egyáltalán meg tudod fogalmazni?


De ha anyukád fáradtan jön haza a melóból, ne csodálkozz, hogy nincs türelme, vagy csak pihenni akar.

Nézzetek meg egy filmet közösen, mesélj neki a napodról de ne nagymonológ-szinten, mert egy idő után nem fogja érdekelni.

És az sem árt, ha hagysz neki egyóra csendet munka után, hadd regenerálódjon szerencsétlen.


Hétvégente - vagy amikor nem melózik - csináljatok közös programot, amit ő is élvez.


De hidd el, az embernek 8-10 óra meló (plusz utazás) után 1-2 óra csendre és nyugalomra van szüksége, és ez nem bunkóság feléd, hanem mert rhadtul lefáraszt a meló, minél idősebb vagy annál inkább.

2021. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom hogyan mondjam el anyámnak hogy több figyelmet szeretnék"

Lepontozott [#7] kommentemre már tettem javaslatot.

Most bővebben:

nem azt kell KÉRNED, hogy anyud több figyelemmel legyen rád, hanem kezdeményezz beszélgetést.

Lehet -sőt valószunű- hogy jól esne neki, ha érdeklődnél, hogyan telt a munkában a napja. Akár tetszik, akár nem, a figyelmet ki kell harcolni, ennek legegyszerűbb módja a beszélgetés.

Érdeklődtél-e arról, milyen kényelmetlensége, bosszúsága volt munkahelyén?

Meglátod, ha anyud észreveszi, hogy téged érdekel, mi történik vele,

nyitni fog és jobban érdekli, mi van veled!

.

Kezdeményezni kell, nem szabad a sültgalamb szindrómára várni.

2021. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!