Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak? 20/L

Szerintetek mit csináljak? 20/L

Figyelt kérdés

Itt a történet: Nagyon fiús ruhákat hordtam eddig, ami miatt rengeteget veszekedtem Anyuval, Apuval is. Folyton szoknyákat, csinos ruhákat vettek nekem, amiket soha nem vettem fel, és ez csak még több vitát szült.

Most eljutott egy újabb szintre ez az egész. Apa bezárta a szekrényemet, benne a kényelmes ruháimmal, amiket szeretek, és csak ezeket a szoknyákat, ruhákat, szerintük csinos felsőket hagyták meg nekem, amiket kénytelen vagyok felvenni, ha nem akarok meztelenül vagy pizsamában járni az utcán.


Most mit csináljak? Nem az én stílusom az egész, nem érzem jól magam így, ők viszont láthatóan kényszerítenek erre és nem engednek belőle. :(



2021. jan. 22. 08:40
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
5%
Az én lányom még csak 16 éves, és mégse szólok bele az öltözködésébe. Ő is fiúsan öltözködik általában, de ha kell, akkor fel tud öltözni csajosan is.
2021. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
87%

Mond, hogy ezekben a ruhákban eléggé fázol, adják vissza a meleg ruháidat, majd nyáron lazább leszel, de most még tél van!

Mellesleg ott a túrkáló, vegyél kilós ruhát magadnak.

2021. jan. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
63%
Panaszkodj nekik, hogy zaklatnak a buszon, utcán, bárhol. Én komolyan megjátszanám a helyedben, hátha legaĺább apád észhez tér. Egy kitalált pasi is jó lehet ideiglenesen. Ne hagyd magad!
2021. jan. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
86%

#23


Ezaz! Bíztasd rá hogy hazudjon ahelyett, hogy megtanulja képviselni magát. Gratulálok!

2021. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%

Ha ennyire korlátolt szüleid vannak, akkor találjátok meg a középutat!

Én megértelek, én is utáltam a szoknyákat, ruhákat, gyerekkoromtól kezdve, szerencsére az én szüleim nem erőltették.

MOst felnőttként sem szeretem, nem érzem jól magam bennük, nem tudom viselni. Ez van.


Vannak viszont kényelmes-sportos és mégis nőies ruhadarabok. Pl egyszerű póló, kicsit karcsúsított szabással. Vagy testhez álló szűk farmernadrág. Vagy egy testnadrág, kicsit hosszított pulóverrel. Hosszúujjú testhez álló póló, egyszínű. Lapos cipőben is van olyan, ami nőiesebb, akár egy szőrmés bézs színű bakancs, vagy rövid szárú csizma.

Ilyeneket hordj, találd meg az arany középutat. A családnak meg próbáld elmagyarázni, hogy nem kényelmes, az, amit ráderőltetnek, és nem érzed jól magad benne. Apukád pl mit szólna, ha otthon is öltönyben nyakkendőben kellene járnia? Jól érezné magát?


Hogy elzárják a ruháidat, az viszont nem normális. Jó, hogy nem szórják ki az udvar közepére, és felgyújtják.

2021. jan. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
30%

Ja, hát ha nem akarsz elmenni, akkor vergődj.


Én 22 évesen úgy menekültem el otthonról, mint akit puskából lőttek ki (addig meg suli mellett ezerrel melóztam, hogy legyen pénzem albérletre). Szeretem apámat, de a kontrollmániás mostohaanyámmal lehetetlenség együtt élni.

2021. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
46%
Öltözködj kurvásan.
2021. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy leszbi vagy?
2021. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
63%

Én nagyon szeretek nőiesen öltözködni, de hideg időben EGYÁLTALÁN NEM viselek szoknyát. Rühellek fagyoskodni, és semmi kedvem összeszedni bármilyen “nyalánkságot” csak azért, mert nem öltöztem az időjárásnak megfelelően.

Aki szó szerint rákényszerít erre, az BETEG ember. Nem tudok mást mondani.

20 éves vagy, ergo felnőtt ember simán fel is jelenthetnéd őket. Bár, gondolom, néznének nagyot, de ha úgy nézzük, ez kicsit sem játék, az egészségedet is veszélyeztethetik ezzel, korlátozzák a szabadságjogaid.

Nem egy taknyos 5 éves vagy, akivel szórakozhatnak és lazán megfélemlíthetnek. Úgy kéne öltözködnöd, ahogy szeretnél, nekik MAX véleményük lehet róla.

Mit takar az, hogy “fiús”? Ma már ilyen fogalom nem nagyon létezik, hiszen a tizenévesek és a fiatal felnőttek legnagyobb százaléka kényelmes, basic cuccokban van ebben az időszakban, a pólók, pulóverek, nadrágok mind uniszex ruhadarabok, bárki hordhatja őket, de ettől az illető még nem lesz se traszgender, sem “leszbikus”.

Az is irritáló sztereotípia, hogy mindenki abban a hitben van, hogy a leszbikusok “fiúsan” öltözködnek, vagy hogy a szexuális orientációnak külső szemmel látszódnia “kell”. NEM, az emberek még mindig nem egydimenziósak, nem kéne mindenkit koholt indokok alapján skatulyázni tuszkolni, mert ennek nincs sok valós alapja.

Rengeteg nyíltan leszbikus nő van, aki jóval csajosabban öltözködik, mint a legtöbb hetero.

Egyébként biztos, hogy csak a ruháiddal van bajuk?

Nincs esetleg piercinged, tetkód, “extrém” fazonú vagy színű hajad?

Arra jogosabb lenne az ilyen szintű kiakadásuk, persze, ekkor sem lenne joguk diszkriminálni.

2021. jan. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
94%

Bocs, de ez nagyon abszurd. Az oké, hogy megjegyzik pl. hogy öltözhetnél nőiesebben, de bezárni a szekrényt egy 20 éves előtt? Velem 13 évesen balhéztak emiatt, mert akkoriban éppen rocker stílusom volt és folyton láncos nadrágokban jártam. Ma meg már 25 évesen el nem tudom képzelni, hogy ne csinosan öltözzek.


Amúgy lehet, hogy tényleg kicsit igénytelennek tartanak, ami viszont nem menő. Őszintén szólva el nem tudom képzelni, mikben járhatsz, amik így kiverték a biztosítékot.

2021. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!