Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Heti 20.000 forint egy egyetem...

Heti 20.000 forint egy egyetemistának elég vidéki nagyvárosban?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy ebben nincs benne a benzinpénz, telefonszámla, rezsi és havi egyszer a szülők televásárolják neki a hűtőt, fagyasztót, tárolót (pipere holmik, tisztító szerek) kb 50 ezer forint értékben.

Havonta egy hétvégén van otthon a családi házban, tehát az étkezéseket magának oldja meg, mert az nem opció, hogy visz otthonról annyit, amennyi a hét feléig elég. De pl. húst, köreteket, tésztákat nem kell vennie, mert vesznek a szülők, szóval csak a friss dolgokért szükséges boltba mennie, pl. joghurtért, gyümölcsökért, péksüteményért.


2021. jan. 26. 22:17
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
77%
Bőven elég. Én 5 éve kaptam havi 35-öt, Győrbe jártam. Mellette fizették amit a kérdezőnek, kivéve a bérlet azt én álltam (kb egy 10-e)Amikor nem dolgoztam nagyon szűkös volt, de heti pár óra munka mellett már nem volt rossz.
2021. jan. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Bőven jó, én havi 40k-t, azaz fele annyit kapok, mint te, aztán kijövök belőle. A havi 80k az baromi jó, főképp így, hogy kb semmire nem kell költened jóformán xD Én ilyen körülmények között má kiskirálynak érezném magam.
2021. jan. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
86%

Jaj, ezt a provokatív gazdag kislányos/királyfis kérdést...


Nyilván a kérdező is tisztában van vele, hogy ha minden mást állnak neki, akkor havi 80 ezer forint rengeteg pénz, csak felháborodást akar kelteni, mintha ő lenne a milliomos szülők élettelen gyereke, aki nincs tisztában a pénz értékével.


Várja, hogy az emberek összevesszenek ;)

2021. jan. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
69%

Én Budapesten tanulok, koleszban lakom, ha csak a romlandó dolgokat kellene megvennem magamnak+a szórakozás, szerintem akár havi 20-30-ból kijönnék.

Amúgy havi 50-et kapok otthonról és ebben benne van minden, utazás, kaja, szabadidő, kolidíj. Mellette dolgozgatok is és kapom az ösztöndíjat, de ezt már szinte teljesen csak a hobbimra költöm, illetve félrerakom.


Én le merem írni, féltékeny vagyok :)

2021. jan. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
65%

„ Budapesten kívül is vannak nagyvárosok :) Debrecen, Miskolc...“


Ja, mindig elfelejtem hogy Magyarország 2 részből áll, van Budapest meg vidék. Normáliséknál van a (nagy)város meg a vidék.

2021. jan. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
79%
Maximálisan egyetértek a 33-as kommenttel. Ez egy igazi álnaiv, álerdeklődő kérdés, aminek az a célja, hogy irritálja az erre fogékonyakat és elkezdje a kommentfolyam az 1500. részét annak, hogy a szülőnek kötelessége az ezustkanalat bedugni a kis magzata végbelébe.
2021. jan. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 GretaThunberg válasza:
23%
Rendes étteremben ennyiből a bor sem jön ki.
2021. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem még sok is. Gyakorlatilag mindent kifizetnek a szülők, és ezen felül adnak havi 80ezer zsebpénzt. Ennek fele is elég volna. De persze, minden család a saját anyagi helyzetéhez mérten támogatja a gyerekét, nyilván akinek futja, az ennek a tízszeresét is odaadhatja. Ha viszont már anyagilag probléma lenne, akkor ennél sokkal kevesebb is bőven elég.
2021. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
85%

Én HAVI 60 ezerből éltem úgy, hogy számlákat nem kellett fizetnem. Viszont nem is vásároltak be nekem semmi pluszt. Pécsen.


Szóval bőven elég. Már ha normálisan élsz nem buliról bulira

2021. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
77%

“ Rendes étteremben ennyiből a bor sem jön ki.”


Ilyennel mindig azok kérkednek, akik éttermet sem láttak belülről...

2021. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!