Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
az apámtól már 3-szor megkaptam, hogy ne szólítsam apának, mert hogy a saját nevemen szólít ő is. Viszont ő most nálam lakik, mivel tél van és megfagyna. Eléggé rosszul él. Most dobjam ki a hidegbe? Vagy mit kezdjek vele? Mert jószívűen segítek neki, ennek ellenére ilyet mond nekem. Nem vagyok tini lányka már, de azért csak rosszul esik az embernek, ha a saját apja ilyet mond neki. Szerintetek mit tegyek?
2021. jan. 27. 10:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Sőt, már néha azt érzem hogy egyáltalán nem hálás a segítségemért, hanem inkább kihasználja jószívűségemet és kényelmesen el van
2021. jan. 27. 10:49
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem értem egészen a problémádat, miért gond, ha Pistának szólítod, ha már ezt akarja?
2021. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
57%
Előbb beszéld ezt meg vele, ha nem hallgat rád , közölt, hogy szereted, de ez így nem mehet tovább. Az utcára fog kerülni, ha így folytatja.
2021. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Apukádnak nincs mentális betegsége? Ha eddig nem volt rá jellemző ez a viselkedés, akkor simán lehet ez az oka.
2021. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Azért akarod kidobni, mert megkért, hogy Józsinak szólitsd? Wow
2021. jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Azért az eléggé fájhat, ezzel kb azt sugallja, h nem tekinti magát az apjának..
2021. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akik írják hogy ezért akarom kidobni mert most már a saját nevén akarja hogy szólítsam....azoknak írok most. Szerintem a többség apa, annak örül, hogy van aki szólítsa apának. Nem az, hogy a saját lányának mondja, hogy ne szólítsam már úgy. A másik meg az, ahogy írtam fent, 3-szor kért meg már rá. A legelső úgy jött neki, hogy pl lehettem 12-13éves és strandon voltunk. Szóltam neki kintről hogy apa, erre jön oda hozzám, hogy ne szólítsam apának mert így nem tud csajozni. Persze, amit megértek hogy szeretne maga mellé egy barátnőt, de attól még nem kell le tagadni, hogy igenis van már gyereke...ez nekem esik szarul.

A 3. Válaszolónak a válasz: nem betegsége amiről tud. De amúgy nagyon paranoiás. Mindig azt hiszi,hogy őt figyeli mindenki bele értve a szomszédok.

2021. jan. 27. 12:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondhatsz nemet, mert márpedig az apád, így is hívod. Kidobni talán első körben nem kéne, de ha kényelmetlen neki a szülő-gyerek kapcsolat, felajánlhatod neki,hogy keressen mást, akinél melegedhet és a nevén szólítja apa helyett. Engem is frusztrálna, ha a saját apám letagadná a létezésem, de a fűtésem azért kellene neki.
2021. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen így érzem magam teljesen. Kell neki a kényelem. De dolgozni meg nem hajlandó el állni

Hiába mondom neki

2021. jan. 27. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!