Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is kiakadna, ha az egyetem...

Más is kiakadna, ha az egyetemista gyerekének nem lenne félretett pénze? Ez normális?

Figyelt kérdés

23 éves egyetemista vagyok. Albérletben lakom, valamint dolgozom minden héten + a szüleim is támogatnak anyagilag, amíg meg nem szerzem a diplomát (ez idén lesz). Tegnap tesóm meg én látogatóban voltunk a szüleinknél, amikor is tesóm által (28 éves) szóba jött, hogy a párjával lakást vesznek a megtakarított pénzükből. Ekkor rákérdezett anyum, hogy velem mi a helyzet megtakarítások terén. Én hülye, meg elmondtam neki, hogy nincs megtakarításom, mert én a mindennapi életre költök relatíve “sokat” (mihez képest ugyebár). Részletesebben kifejtve szeretek jókat enni, úgyhogy heti 1-2x rendelni szoktam, ez megdobja a kiadásokat és emiatt tűnik úgy, hogy kajára többet költök. Napi szintre lebontva, még így se több, mint 2500 Ft, szóval ez annyira nem kiugró. Egyébként másra nem nagyon költök, mert nem lehet bulizni menni, amúgy anno arra ment el a pénzem egy része. Lehetne megtakarításom, de elektronikai cikkeket szívesen vásárolok (nem évente), amelyből van egy márka, amit nagyon szeretek, de viszonylag drága, úgyhogy főképp emiatt nincs megtakarításom, nem a kaja miatt. Na és a lényeg, hogy anyum szerint ez nagy szégyen, hogy 23 évesen nincs semmi pénzem, mert csak hülyeségekre költök. Nem azt mondom, hogy megharagudott, de eléggé ledöbbent/kiakadt az információ hallatán. Tuti arra számított, hogy százezrek vannak a számlámon, úgyhogy lehet jobb lett volna bekamuzni, de az nem szokásom. Egyébként szerintem nincs sok köze hozzá, hogy mennyi pénzem van, mégiscsak 23 éves vagyok, nem 13.

Ti mit gondoltok erről az egészről?



2021. jan. 30. 13:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Nekem mindig azt tanították, ha lesz munkahelyem 30%-át tegyem el a fizetésemnek. Alapjáraton azt mondanám, hogy 23 éves egyetemistának nem kell, hogy legyen félretett pénze, de napi átlagosan 2500 Ft kajára, az havi 75 az máshol egy család koszt pénze nem egy embere, ez mellett meg van pénzed elektronikai dolgokat is venni, szóval jobban állsz anyagilag mint egy átlag “csóró egyetemista” szóval igen, ilyen anyagi helyzetben illene lerakni egy keveset minden hónapban.
2021. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
Hát az egyetemista diákmelósok aztán sok mindenről híresek, csak a nagy megtakarításokról nem. Mit gondol anyukád, miből lenne félretett pénzed? Albérlet, egyetem mellett a diákmunka kb az éhhalálra elég általában, így is szerencsés vagy, hogy jut 1-2 dologra. Persze félre lehetne tenni mondjuk havi egy tizest, de az éves szinten is elhanyagolható összeg. Majd spórolsz akkor, amikor rendes munkád lesz.
2021. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

Amikor én nekem nem volt a fizum, semmi, csak a ballagási pénzek, meg satöbbi, akkor is volt félretéve mindig x összeg. Amikor egyetemen megkaptam a fél millást ösztöndíjat, csak a felét költöttem el.


Most első munkahelyemen vagyok, így is rengeteget költök kajára, pont mint te, én mindennap rendelek, minden egyes nap, veszem a műszaki cuccokat, mégis van félretéve pénzem. Az nem baj, hogy költekezel, az baj, hogy nem tudod megszabni, hogy a havi bevételed ne teljes részét költsd el.

2021. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
2-és szerintem pedig fontos elrakni azt a tízest, pont azért, hogy ne szokjon hozzá, hogy feléli az összes pénzét hónap végére, hanem ahhoz szokjon, hogy takarékoskodik.
2021. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
38%

Mégis min akad ki, miből lenne félretett pénzed? Diákmelóból?

Alapjáraton nem értem a helyzetet, egyetemistaként nem támogat?

2021. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
43%

+ a szüleim is támogatnak anyagilag



Egyébként szerintem nincs sok köze hozzá, hogy mennyi pénzem van



Nincs sok koze hozza?

Majd ha szepen nem tartod a markod, akkor mondhatod, hogy semmi kozuk hozza..

2021. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Aki egyetemere jár és nem tudja a pénzügyeit irányítani, annak sok tanulnivalója van még! Ez nem szégyen! Főleg, ha előtte senki nem szólt még, hogy erre figyelni kell. Aki 40 éves kora alatt tud akár hitelre venni ingatlant, az egyáltalán nem gyakori - sajnos ez a magyar helyzet! Nem kötelező ebbe beletörődni.


Ami aggasztó, ha 23 évesen nem raksz félre és azt hiszed, hogy napról napra meg tudsz élni, akkor a rossz hír, hogy sokáig ezt nem lehet húzni.

Nem személyes támadás az a tény, hogy ez nem fenntartható.


Ha szeretnél ezen változtatni, akkor azt tudom tanácsolni, hogy kezd el a Kiszamolo.hu oldalt szisztematikusan olvasni.

2021. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Egy hónapban mennyit költesz el amblokk, hogy tényleg "semmi' megtakarításod sincs?


Szülőként én ezen csak akkor akadnék ki, ha nem ezt tanítottam volna a gyerekemnek. Ha azt látta volna, hogy hónapról hónapra élünk, nem gondolunk a holnapra, és kifolyik a pénz a kezünkből, akkor nem a gyerekemen kérném számon.

Ha viszont nem ez volta szülői példa, szerintem joggal hökkent meg. És meghökkenni van joga, a számládat kezelni nincs, de amíg ő is fizeti a kiadásaidat, addig igenis több köze van hozzá, mint a semmi, hogy mire megy el a pénz.


Hiába vagy 13 helyett 13 és laksz külön, anyagilag még mindig a szüleidtől függsz.

2021. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

Én is egyetemista vagyok, szintén 23 éves. Az egyetem alatt végig dolgoztam és dolgozom. A szüleim néha támogatnak, de nem rendszeresen, igazából azért is kezdtem dolgozni, hogy ne tőlük kelljen kérjem a pénzt, hanemxmagam tudjam eltartani.

Azért ennyi idősen nem árt, ha az embernek vannak tartalékai, mert sosem tudhatod, hogy milyen váratlan kiadásod kerül, amire mindenképp jól jönne félretett pénz. Szerintem ha eddig nem tettél félre, ii az ideje belevágni. :) pl a heti 2 rendelést csökkentsd le 1-re, a másik árát pedig rögtön felre tudod tenni. :)

2021. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
59%
Engem sosem tudta tàmogattak.se ruha, se mozi, semmi. Ösztöndíjas voltam, mégis.
2021. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!