Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is kiakadna, ha az egyetem...

Más is kiakadna, ha az egyetemista gyerekének nem lenne félretett pénze? Ez normális?

Figyelt kérdés

23 éves egyetemista vagyok. Albérletben lakom, valamint dolgozom minden héten + a szüleim is támogatnak anyagilag, amíg meg nem szerzem a diplomát (ez idén lesz). Tegnap tesóm meg én látogatóban voltunk a szüleinknél, amikor is tesóm által (28 éves) szóba jött, hogy a párjával lakást vesznek a megtakarított pénzükből. Ekkor rákérdezett anyum, hogy velem mi a helyzet megtakarítások terén. Én hülye, meg elmondtam neki, hogy nincs megtakarításom, mert én a mindennapi életre költök relatíve “sokat” (mihez képest ugyebár). Részletesebben kifejtve szeretek jókat enni, úgyhogy heti 1-2x rendelni szoktam, ez megdobja a kiadásokat és emiatt tűnik úgy, hogy kajára többet költök. Napi szintre lebontva, még így se több, mint 2500 Ft, szóval ez annyira nem kiugró. Egyébként másra nem nagyon költök, mert nem lehet bulizni menni, amúgy anno arra ment el a pénzem egy része. Lehetne megtakarításom, de elektronikai cikkeket szívesen vásárolok (nem évente), amelyből van egy márka, amit nagyon szeretek, de viszonylag drága, úgyhogy főképp emiatt nincs megtakarításom, nem a kaja miatt. Na és a lényeg, hogy anyum szerint ez nagy szégyen, hogy 23 évesen nincs semmi pénzem, mert csak hülyeségekre költök. Nem azt mondom, hogy megharagudott, de eléggé ledöbbent/kiakadt az információ hallatán. Tuti arra számított, hogy százezrek vannak a számlámon, úgyhogy lehet jobb lett volna bekamuzni, de az nem szokásom. Egyébként szerintem nincs sok köze hozzá, hogy mennyi pénzem van, mégiscsak 23 éves vagyok, nem 13.

Ti mit gondoltok erről az egészről?



2021. jan. 30. 13:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%
nekem csak az ösztöndíjakból volt megtakarításom, de azt arra költöttem hogy külföldre költözzek
2021. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

"Lehetne megtakarításom, de elektronikai cikkeket szívesen vásárolok (nem évente), amelyből van egy márka, amit nagyon szeretek, de viszonylag drága, úgyhogy főképp emiatt nincs megtakarításom, nem a kaja miatt."


Ízé. Hogy fogalmazzak, hogy ne bántsalak meg? :D Mert nem akarlak, de... Oké, te pénzed, kinek mi a fontos, de... 23 évesen szerintem nem ez kellene legyen a prioritás, a megtakarítás, jövőbeni lakás, stb. kárára.

2021. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
12%
#8 pénzügyi ismeretek átadására nem elég a saját példa. Kíméletlen egyszerűséggel, számtalanszor elmondva a nyilvánvalót, az fog működni, semmi más. Nincs helye szentbeszédnek, nincs jó meg rossz, okos és buta belekeverésének, csak az észrevétlen, tkp agymosó, tökéletesen egyszerű szemléletformálásnak lesz eredménye, miközben az alapismeretek, majd a rájuk épülő tudás, majd az azokra épülő, és így tovább, mindig a maguk nyers nyilvánvalóságában, a hétköznapi társalgásokon át kerülnek folyamatosan, kondícionálva átadásra.
2021. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves/normális válaszokat, valamint tanácsokat is! Értékelem. Lesz olyan, amit meg is fogadok közülük.


#6 nem tartom a markom egyáltalán, apum szerint egy egyetemistát támogatni kell, amíg meg nem szerzi az első diplomáját. Folyton ezt hangoztatja, meg azt, hogy az a pénz nekem “jár”. Hidd el, sose kértem tőlük, nem véletlen kezdtem el dolgozni.

2021. jan. 30. 14:18
 15/27 anonim ***** válasza:
87%
Azért egy egyetemistának aki albérletet tart fent meg saját magát, és rászorul a szülei segítségére abból félretenni nem is igazán lehet, tehát ez még érthető hogy jelenleg nincs félretett pénzed. Persze ha főállásban dolgoznál, nem tanulnál mellette úgy azért nem árt ha már lenne valamennyi félretett pénzed, de a mai világban sajnos nincsenek olyan jó fizetések, plusz a magas árak élelmiszer, albérlet, rezsi stb...elég drágák ahhoz hogy egy átlag fizetésből félretudj rakni. Persze ha úgy élnél hogy megoszlanak a költségek és tudnál belőle félretenni akkor meg is érteném anyukád kiakadását.
2021. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
#12 érthető a te felvetésed is. Az az igazság, hogy a jelenleg bevételemet látva, valamint a lakásárakat figyelembe véve, nincs motivációm, hogy erre félretegyek. Miért? Mert olyan magasak az árak, hogy ha félre is tennék, nem mennék sokra vele. Inkább költök a mindennapi életre és kiélvezem azt, amíg lehet. Ha lesz normális fizetésem, akkor abból természetesen majd fogok félretenni lakásra.
2021. jan. 30. 14:28
 17/27 anonim ***** válasza:
88%

#15 főleg most, amikor mocsok drága a lakhatás! 2012ben végeztem 16 ezerért volt egy fél szobám rezsivel, ahol csak én laktam. Bőven elég volt az 50 ezres ösztöndíj, mert akkor egy kiló hús is 6-800 forint volt. Nem hogy szülői támogatásra nem volt szükségem, hanem nem is voltak szüleim.

Na bumm!

Ma 2020 van. És a kérdező nem én. Neki saját utat kell bejárnia, nem másét!


SEMMI ÉRTELME más sikeréhez hasonlítani magadat! Még a jelen időben SEM! Pláne nincs értelme régiekhez hasonlítani, mert megváltozott a világ!

Te nem a testvéred vagy. Jó lenne, ha ezt az is felfogná, aki támogatni próbál.

Azt kell nézned, hogy magadhoz képest mennyit értél el. Csinálhatnád-e jobban? Ha igen, miként? Mit kell még megtanulnod? Miben vagy jó? Hol kell külső segítség? Tegnaphoz képest miben vagy ma jobb, miben fejlődtél?


(Jordan Peterson ebben sok eredményt ért el! Future authoring programja is egész jó, de picit drága és angolul van. Az alapelveit magadnak is meg tudod nézni. A 12 szabály az élethez könyvében (amit e-formában megtalálni könnyen) szépen leírja, miként lehet kezelni azt, hogy ne más sikeréhez akard hasonlítani magad, hanem képes legyél fejlődni. Egy fejezet a könnyvben. Még a hétvégén el is tudod olvasni. )

2021. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%
Mi az az elektronikai izé egyébként?
2021. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
29%

Amíg ők pénzelnek, addig van közük hozzá, hogy mire költöd.


75 rugó meg sok 1 főre havonta.. ez nem 1-2x rendelést jelent hanem mindennapit.


Túlárazott apple termékeket.. ne is említsük.

2021. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%
Rühellem ezt így megfogalmazni, és még leírni is, de az alma pont olyasmi, aminek az elektronikai cuccok közt a legkevesebbet zuhan az ára, mire eladod, főleg ha a kelleténél gyakrabban támad csereingered. Nyilván ami évente belemegy, azt jó lenne nyereségre fordítani, főleg mert kiválóan alkalmas is rá, hogy ne legyen az utadban, főleg ha valami erőforrásigényes alkotó tevékenységgel egészítesz rá, amire szintén pont párját ritkítja. De nyilván ha "csöves vloggerkoldus" vagy, aki ugye pont nem csöves meg koldus, mert értékelhető anyagot pakol fel konzisztensen, amire hordányi ember kattan, a ma vagy a jövő nagyfogyasztóival is közöttük, akkor is egy elég kényelmes eszközparkod lehet, ami észrevétlenül csak jó és működik, döntően nem sokat kell leállni erőszakolni, hogy hajlandó legyen teljesíteni a feladatot. Önmagukban nyilván azok is csak vannak, de az eset kb ugyanaz, mint amikor a családi költségvetésbe nagyokat harapva be-bedobsz valami ipari minőségű kisgépet a garázsod eszközparkjába, aztán az első nagyobbacska projektednél ha kiszámolnád, arra jutnál, hogy legalább a bekerülése felét visszahozta a cucc azzal, hogy gyorsan, megbízhatóan dolgozhattál vele, bírta minden a hirtelen extra terhelést egész nap, és a kosz se tette tönkre semelyiket, ellentétben a nagyáruházi csodákkal, amik kb bármelyik ponton elvéreznek, és áll a munka, fogy az idő, és végül a bénázásodra hívsz szakembert, ami mindig drágább, mintha azzal keztél volna, hogy odabízod. Azért csúcskategóriás cuccoknál előkerül ez is, hogy amíg te hozol egy szintet, addig "just works" eszközökkel, külön emiatt is naponta egy feldobott hangulatban tolhatod a melót. Ami azért az eredményen is és a fejlődési utadon is komoly nyomot tud hagyni hosszabb távon.
2021. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!