Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is kiakadna, ha az egyetem...

Más is kiakadna, ha az egyetemista gyerekének nem lenne félretett pénze? Ez normális?

Figyelt kérdés

23 éves egyetemista vagyok. Albérletben lakom, valamint dolgozom minden héten + a szüleim is támogatnak anyagilag, amíg meg nem szerzem a diplomát (ez idén lesz). Tegnap tesóm meg én látogatóban voltunk a szüleinknél, amikor is tesóm által (28 éves) szóba jött, hogy a párjával lakást vesznek a megtakarított pénzükből. Ekkor rákérdezett anyum, hogy velem mi a helyzet megtakarítások terén. Én hülye, meg elmondtam neki, hogy nincs megtakarításom, mert én a mindennapi életre költök relatíve “sokat” (mihez képest ugyebár). Részletesebben kifejtve szeretek jókat enni, úgyhogy heti 1-2x rendelni szoktam, ez megdobja a kiadásokat és emiatt tűnik úgy, hogy kajára többet költök. Napi szintre lebontva, még így se több, mint 2500 Ft, szóval ez annyira nem kiugró. Egyébként másra nem nagyon költök, mert nem lehet bulizni menni, amúgy anno arra ment el a pénzem egy része. Lehetne megtakarításom, de elektronikai cikkeket szívesen vásárolok (nem évente), amelyből van egy márka, amit nagyon szeretek, de viszonylag drága, úgyhogy főképp emiatt nincs megtakarításom, nem a kaja miatt. Na és a lényeg, hogy anyum szerint ez nagy szégyen, hogy 23 évesen nincs semmi pénzem, mert csak hülyeségekre költök. Nem azt mondom, hogy megharagudott, de eléggé ledöbbent/kiakadt az információ hallatán. Tuti arra számított, hogy százezrek vannak a számlámon, úgyhogy lehet jobb lett volna bekamuzni, de az nem szokásom. Egyébként szerintem nincs sok köze hozzá, hogy mennyi pénzem van, mégiscsak 23 éves vagyok, nem 13.

Ti mit gondoltok erről az egészről?



2021. jan. 30. 13:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
88%
Hű, az én lányom is ennyi idős. Dolgozik suli mellett, mi csak az albit fizetjük, minden mást ő. És van másfél milliója hat év alatt, pedig ő is csak minőséget vesz pl ennivalót.
2021. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#19 bőven nem mindennapi rendelés, akkor jóval többet költenék, hiszen reggelit és vacsorát is kell enni. Manapság 1 rendelés 2000-2500 Ft (Budapesten).

2021. jan. 30. 16:12
 23/27 anonim ***** válasza:
69%

Mindnekinek a maga dolga szerintem ha te nem érzed szükségesnek akkor ne spórolj. Te dolgod.

Mondjuk nekem iskolás korom óta van félretett penzem amit kaptam rokonoktol szülinapokra karacsonyra stb azt mind raktam el. Mindig volt valamennyi.

Egyetem alatt is dolgoztam kaptam némi ösztöndíjat otthonról viszont nagyon keveset mégis utolsó évben tudtam venni egy olcsóbb autót.

Nem kell mindjart lakás miatt félre tenni azt a pénzt bármire költheted mehetsz belőle utazgatni vehetsz rajta élményeket ami sokkal értékesebb, mint azok az elektronikai cikkek de kinek a pap kinek a paplan.

2021. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként szerintem nincs sok köze hozzá, hogy mennyi pénzem van, mégiscsak 23 éves vagyok - amíg támogatnak anyagilag, piszkosul van közük hozzá, hogy egyik napról a másikra élsz és szórod a pénzt minden szrra.


Tudod mi kéne neked? Megvonni minden támogatáat, aztán kapkodhatnád a fejedet, mikor hó közepén már egy zsemlét sem tudnál venni.

2021. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
74%

Bocsánat, nem válasz a kérdésedre, de gondolj bele légyszi, ha majd 25-26 évesen mondjuk lesz egy párod és szeretnétek közös lakást venni, jól jön majd az önerő, amit ketten talán össze tudtok dobni. De a "lehetne megtakarításom, de... " alapból sajnos ez nem kivitelezhető. Én javaslom neked, hogy legyen megtakarításod IS, mondjuk rendelj csak heti egyszer és tedd félre a második rendelés árát. Az már 8-10 ezer havonta. Én pár éve havi 10 ezer körül tudtam félretenni, el tudod képzelni, hogy ez tényleg semmire nem elég, ha ingatlanra gyűlik, de megtanultam azt, hogy le kell mondani 1-2 kényelmi dologról és akkor gyűlik a pénz. Most, hogy már nem diákmunkán vagyok, többet meg tudok takarítani, de az életszínvonalamat csak minimálisan növeltem (konkrétan azzal, hogy több zöldséget eszek, az elég drága manapság..).

De hogy a kérdésre is válaszoljak... Biztos megnyugtatná őket a tudat, hogy van 1-2 hónapra elég félretett pénzed, hogy ha velük történne valami, te akkor se kerülj bajba.

2021. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a baj igazából a hozzáállással van. Hogy nem prioritás legalább egy minimális megtakarítás. Oké, hogy most nincs rá motivációd, mert túl hosszútávúnak tűnik az egész, na de így nem is lesz. Azért lepődött meg anyukád, hogy lehetne, megengedhetnéd magadnak, de nem teszed. És ez felelőtlen dolog.
2021. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azzal van a baj, hogy világéletében soha nem kelett nélkülöznie ezért nem tudja milyen sokáig spórolni valamire aztan megvenni.

Sosem volt sok pénzünk mindig mindenre gyűjtenem kellett. 2 evig sportoltam mobilra aztan vagy 4 évig számítógépre es még úgy is bele kelett adniuk otthon. Mindig is volt felre tett pénzem de ha valaki sosem élte ezt át akkor nem fog félre tenni nehezebb időkre mert nem tudja mi a nehéz idő fogalma.

2021. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!