Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednéd a gyerekedet romákkal...

Engednéd a gyerekedet romákkal barátkozni?

Figyelt kérdés

Nos, sajnos a fiam osztályában ő az egyetlen aki nem fehér. Amúgy most 4.-es.

Mivel ugye más mint ők, és a suliba kevés roma jár ezért rendszeresen kirekesztik, nem barátkoznak vele. De szerencsére sulin kívűl van pár haverja.


Engem sem kedvelnek nagyon a szülők közül, pedig rendszeresen dolgozom de mivel keveset keresek és a férjem is itt hagyott minket ezért pl. osztálypénzt nem mindig tudunk fizetni.


Mi lehet ennek az oka, hogy ok nélkül utálnak? Egy normális családon könnyebb levezetni amit elszenvedtek másoktól?


2021. febr. 2. 17:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Ha rendes gyerek, igen, ha a szülők is azok, szívesen át is engedném hozzájuk pl. Nekem is voltak cigány barátaim oviban, általános és középiskolában, most is van a munkahelyemen.
2021. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
45%
Amint bele viszi 1 rosszba is akkor egyből tiltás!
2021. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
78%
Faluban nőttem fel cigányok között. Volt félcigány és teljes cigány is. Nem lett belőle hátrányom sőt. Kiismerten őket, tudom kikkel érdemes barátkozni és kikkel nem. Értem hogy sokaknak rossz vélemyényük esetleg élményük van velük nekem mások a tapasztalataim. Azok akik csak a hírekben látnak cigányokat hogy mindig lopnak csalnak közben meg életükben nem beszéltek eggyel se azoknak a szavára nem adok.
2021. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
28%
SOHA!
2021. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%

Én fordítva voltam, 25 gyerekből, 5-en voltunk magyarok, a többi roma. 1 db normális volt, akivel lehetett beszélgetni, meg nem mászott bele semmi rosszba, a többi az katasztrófa. Olyanokat csináltak, hogy nagyszüneten, mikor a többség kiment belepisiltek a kint lévől innivalós flakonjába vagy csak belelógatták az izéjüket, aztán ráverték a himbilimbit a székre, a wc-ben kikenték fekáliával/vérrel az ajtót/falat, cigiztek már 10 évesen, késsel jöttek iskolába, etc.


Szóval jól meg kell gondolni, de látszik egyébként, ha valamelyik normális. Azzal az egy gyerekkel nem volt gond pl, és ezt mindenki is tudta.

2021. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
81%
Rossz ezt hallani. Ugyan noncs gyerekem de nem lennék előitéletes azért mert már volt rossz tapasztalatom. Tudom hogy az én gyerekemnek se lenne jó és a kirekesztett gyereknek meg főleg nem. Úgyhogy hagynám. Ha meg egyértelműen kihasználás bántás stb dolgok vannak akkor nyilván intézkednék de ez származástól függetlenül is megtenném
2021. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
80%

Nekem általános iskolában az osztályban az egyik legjobb barátnőm egy félcigány lány volt. Mindenki tudta, hogy cigány az apja és elég sötétbőrű is volt. A szüleimnek, de még a nagyon konzervatív nagyszüleimnek sem volt soha ezzel problémája. Egyszer sem hallottam otthon azt a szót, hogy cigány. Ő nem volt kirekesztve, de ez a 90-es évek elején volt.

Én simán barátkoznék velük, ha megfelelő az értékrendjük, nekem az ember számít, és nem a származása.

2021. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%

Ha kedves a gyerek és nem rosszalkodik akkor persze (ha ilyen valaki az szerintem nem a származása miatt van).

Nekem is volt alsóban egy nagyon jó barátnőm aki roma, de sajnos átment másik iskolába, úgyhogy megszakadt a kapcsolat.

2021. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, miért nem viszed el másik suliba?

Ez kimeríti a kiskorú gondatlan veszélyeztetése paragrafust, ha otthagyod prédának.....

2021. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is vannak cigány barátaim. A szüleim nem szólnak semmit, mert normális. Ha lesz gyerekem, akkor simán engedni fogom, olyan cigánnyal barátkozni, aki normális.

Sajnálom, hogy kirekesztenek titeket.

2021. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!