Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig mennél el a gyerekedért?

Meddig mennél el a gyerekedért?

Figyelt kérdés

Hol és miért pont ott a határvonal, amit szülőként megtennél a gyermekedért?

Pl.: Meddig mennél el, hogy felvegyék álmai egyetemére? Vagy azért, hogy ne kerüljön börtönbe? Vagy..., hogy megmentsd az életét, mert kell neki egy új szerv?


Köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 28. 14:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%

Tudod.. Ezért én leleszek pontozva..

Nekem a fiam meghalt pár hetesen, új szív kellett volna neki. Ha az én szívem jolett volna neki, szó nélkül mentem volna a mutobe hogy majd én várok szívre, vagy meghalok cdak ő elhessen.

Ha az orvos azt mondta volna, hogy csak akkor muti meg ha lefekszem vele, szó nélkül megtettem volna,csak mutsek meg... Ha olyan a helyzet, akár még olnel is a gyerekedert...

2021. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%

Hát, ez attól függ, hogy miről van szó pontosan.

Egyetem - ez nem létfontosságú dolog, nyílván, ha anyagilag megtehetném, akkor fizetném neki a legjobb egyetemet, de ha igazán okos gyerek, akkor nem csak ezen múlik a karrierje.

Börtön - Ha csak pl lopott valamit, de nem bántott senkit sem, és semmit sem.

Az életéért viszont akár kirabolnék egy kőgazdag ember házát. :-)

2021. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
66%

Meddig mennél el, hogy felvegyék álmai egyetemére?


Semeddig. Azt nem nekem kell megoldani, hanem neki.



Vagy azért, hogy ne kerüljön börtönbe?


Semeddig. Neki kell ugy élnie, hogy ne kerüljön börtönbe.


Vagy..., hogy megmentsd az életét, mert kell neki egy új szerv?


Mármint? Az egyik vesém? Ok. Fejbe nem lövöm magam miatta

2021. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sok mindent megtennék érte, de nyilván van egy határ.... valakinél viszont nincs.


Rokonék például simán tűrték, hogy a drága kislányuk éveken keresztül teljesen kizsigerelje őket érzelmileg és anyagilag is. A lány konkrétan a csicskásainak nézte a szüleit, olyan stílust engedett meg velük szemben, amire normális ember biztosan nem képes. Ha nem ugrottak neki első szóra, akkor ők voltak az utolsó szemetek, és azzal zsarolta őket, hogy egy ideig nem beszélt velük. Persze utána még a szülők esedeztek a drága kislány bocsánatáért, amiért ellent mertek neki mondani.


A csaj elvárta, hogy az szülei jelzáloghitelt vegyenek fel azért, hogy kifizessék a luxus esküvője meg az egzotikus nászútja felét, hogy neki semmibe se kerüljön. Persze a törlesztésbe nem száll be, és 1000 ft-ot sajnálna adni nekik, annyira sóher velük.


Na erre mondom azt, hogy van az a határ, amit már nem tennék meg a gyerekemért, ezt a szintű kihasználást biztosan nem engedném. Persze ők már attól is odáig vannak ha a szemük fénye felveszi nekik a telefont.

2021. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
kicsit pontatlanul fogalmaztam: *ha nem ugrottak rögtön első szóra, ha kellett neki valami...."
2021. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
Nálam ott a határ, amikor magának okozza azt a helyzetet, amibe belekerült. Betegség, baleset és egyebek esetén, amiről nem ő tehet, kb. bármit megtennék, hogy segítsek neki. Viszont ha pl. elkövet valamit, ami miatt börtönbe kerül, akkor ha rajtam múlik, ott is marad.
2021. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Betegség, baleset esetén küzdenék érte, bátorítanám, megkeresném a legjobb orvosokat, stb. A tanítását fizetném, nekem is célom, hogy a gyerekem okos, művelt ember legyen, de tanulni nem tudok helyette. Ha viszont olyat tett, amivel szánt szándékkal kárt tett másban, akkor hagynám őt, büntessék meg érte. Tegnap írt ide egy ritka undorító 17 éves takony, hogy ő bedühödött, mert a szülei hátbaszúrták azzal, hogy amíg ő nem volt otthon, leszedték a karácsonyfát január végén és kitették az utcára, mert már potyogott. Na ő ezen úgy bedühödött, hogy a szülők kénytelenek voltak visszahozni az utcáról (!) a fát, akkora dührohama támadt, és a gyerek már majdnem megütötte az anyját is. Ha ilyen gyerekem lenne, akkor viszont gondolkodás nélkül szabadulnék meg tőle és menne az intézetbe. Amúgy a kérdés törlésre került, csávókám beleállt mindenkibe, semmi szégyenérzete nem volt, mindenki hülye volt, csak ő nem... Egy szülőnek ezt nem kötelessége eltűrni, és rosszul teszi az a szülő, aki ilyet elvisel!
2021. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

Azért az ölnék a gyerekemért nem minden esetben igaz. Ha mondjuk szerv donor kellene neki, és valaki elém állítana, hogy hallod, van gyerekszívünk, xy forint, valószínűleg nemet mondanék. Más gyerekét ne rabolják el, ne vágják fel, mert pontosan tudnám, milyen elveszíteni egy gyereket. Ilyenbe semmiféleképp sem mennék bele. Vagy hogy akár én magam elvegyek egy életet, hogy a szerveit felhasználhassuk. Max ha egy sorozatgyilkos aki megérdemli.


Egy ideig mindenképp támogatnám a gyerekem egyébként az életben. Ha drogozna, inna, balesetet csinálna, csak akkor, ha utána megbánná, és más életet élne a továbbiakban. Ha látom hogy csak ki akar használni a továbbiakban is, onnantól halott lenne nekem. Ahogy egy mérgező szülőt meglehet tagadni, úgy egy gyereket is.

Ami soha nem lenne megbocsájtható részemről, az a gyolkosság. Állat vagy ember, nem számít. Megbocsáthatatlan.

2021. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

7.nek.


Arra emlékszem.

Leírtam, hogy apuci helyében egy kiadós nevelő pofonnal lerendeztem volna a dolgot, erre törölték a válaszomat!

2021. jan. 28. 15:26
 10/30 A kérdező kommentje:

8.-nak.


"Ami soha nem lenne megbocsájtható részemről, az a gyolkosság. Állat vagy ember, nem számít. Megbocsáthatatlan."


Vadászat és/vagy hentes szakma sem fér bele?

2021. jan. 28. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!