Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig normális ha a szülő...

Meddig normális ha a szülő nézi a gyerek telefonját?

Figyelt kérdés

Meddig normális ha az anya nézi a gyerek telefonját? Lassan 18 éves vagyok és előfordul hogy anyum belen néz a facebookomba vagy a messenger üzeneteimbe. Régen tudta a facebook kódom de megváltoztattam amiért nagyon mérges volt . Raktam kódot a telefonomra amiert szintén mérges volt de akkor se mondom meg a kódot. Es igy egy ideig nem tudta megnézi a telomat de most a telefonom szarakszik és nem müködik rendesen a ki-be kapcsoló gombja. Es neha nem tudom lezárni és ilyenkor be van kapcsolva ugye . Es ha lerakom a telom valahova anyum simán belenézeget. Régen még simán volt hogy facebookon az én nevemben megosztott dolgokat. Ha egy 10-14 évesnek megnézi a szülő a telefonját az oké de én 18 eves vagyok. Es szerintem ha 25 évesen itthon laknék akkor is megnézné.

Es nem eleg hogy az én üzeneteimet nézegeti még apumét is nézegeti . Mar régebben is megnézte de mostmár nem élnek együtt és még tudja a jelszavát apámnak és neha belép a facebookjába. A hugom telojaba is belenéz hogy mit beszél a kis barátaival . De mondjuk ő meg csak 9 . Őt megertem . Bátyám telojába is belenéz aki 19 ezt is megértem egy kicsit mer ő az a fajta akire néha muszáj rá nézni.

És a pénztarcámba kabát zsebembe is simán bele nyúl anyu. Hogy Megnézze mennyi pénzt költöttem. De az a pénzert én megdolgozok mert dolgozok és ez a pénz is az ő kartyájára megy es nem engedi hogy legyen sajátom.

Lehet én látom rosszul a dolgokat de szerintem ez nem oké

Velemény??



2021. febr. 3. 20:50
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
92%
Soha
2021. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
97%

Sose néztek bele a telefonomba, pedig 1. osztálytól volt egy gombos saját telefonom, 5.-től meg egy érintőképernyős.

Képernyőzár sincs rajta. Ezt hívják bizalomnak.

És már egy ideje felnőttem.

2021. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
98%

nagyon remélem, hogy ez, és az ilyen jellegű napi szintű kérdések kamuk, és nincs ennyi hibbant irányításmániás szülő


természetesen nem normális, én a helyedben nem hagynám


ha 18 elmúltál nem kell anyád engedélye a számlanyitáshoz


ha nyitsz sajátot azért kérdezd meg apád ő mit javasol, mit hogy csinálj

2021. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
96%
lépj le amint lehet.
2021. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

Pedig anyum kajak megcsinalja ezeket. Szereti ha a dolgok csak ugy mennek ahogy ő szereti és én is kicsit ilyen vagyok (de en nem nézegetném a gyerekem telojat) ezert sokszor nem egyezik a véleményünk.

Hát apummal nem mennek sokkal elörébb. Nem hallgat anyám apámra.

Meg félre értés ne essék megvan mindenem . Kajapénz, ruha, viszonylag sokat csavargok es az esetek 90%-ban elenged .

De ezeket nem bírom hogy igy ellenőrizget.

2021. febr. 3. 21:02
 6/57 anonim ***** válasza:
87%
azért ellenőrizget, mert hagyod
2021. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék egy előttem hozzászólóhoz - elsős koromban kaptam meg az első telefonom és a szüleim soha nem kutakodtak utánam. Ez szerintem baromi beteges, pláne hogy még édesapád facebookjába is belép. 12 éves kor felett csak valami nagyon nyomós indokkal tartanám ezt helyénvalónak.

Ami a bankszámlát illeti, én azt javaslom hogy ha van saját kereseted akkor mihamarabb nyiss magadnak egy számlát, a legtöbb banknak amúgyis vannak junior programjai, tehát még egy pár évig (a legtöbb helyen 25 éves korig, de erre azért nem vennék mérget) számlavezetési díjat sem kéne fizetned.

2021. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
93%

12 éves a lányom. Okos érett lánynak tartom. Nincs lezarolva a telefonja. Talán épp ezért is vagyok vele úgy, hogy sose nézek bele. Egyszer "ellenőriztem" még a legelején, váratlanul elkertem tőle és beleneztem.


Elmondtam neki hogy miért.. És hogy nem benne nem bízom, hanem másokban nem. Azóta megmutatja ha valami neki is gyanús.


De bele nem nézek már.

2021. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
97%
Nem kamu sajnos... az én anyám is teljesen a kontrollja alatt tartott. Akkor még nem voltak okostelefonok, a számítógéphez nem értett, de a táskámat rendszeresen átkutatta és ha délután, este elmentem valahova, félóránként hívogatott, hogy hol vagyok, mi van velem, nem esett-e bajom. Én leléptem tőle, amint tudtam és neked is csak ezt tudom tanácsolni!
2021. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

De hogy értitek hogy hagyom? Mit kéne tennem?

Volt hogy jeleztem nem tetszésemet olyankor le lettem cseszve hogy nekem mi bajom azzal hogy megnézi.

Megkérdezi hogy mi titkolninvalom van mondom hogy semmi erre meg azt válaszolja hogy akkor miert baj?

Azt megse merem kérdezni hogy apám facebookját miert nézegeti.

Bankszámlát meg nem merek nyitni engedély nélkül asszem lenne ám belőle balhé. 😬

2021. febr. 3. 21:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!