Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig normális ha a szülő...

Meddig normális ha a szülő nézi a gyerek telefonját?

Figyelt kérdés

Meddig normális ha az anya nézi a gyerek telefonját? Lassan 18 éves vagyok és előfordul hogy anyum belen néz a facebookomba vagy a messenger üzeneteimbe. Régen tudta a facebook kódom de megváltoztattam amiért nagyon mérges volt . Raktam kódot a telefonomra amiert szintén mérges volt de akkor se mondom meg a kódot. Es igy egy ideig nem tudta megnézi a telomat de most a telefonom szarakszik és nem müködik rendesen a ki-be kapcsoló gombja. Es neha nem tudom lezárni és ilyenkor be van kapcsolva ugye . Es ha lerakom a telom valahova anyum simán belenézeget. Régen még simán volt hogy facebookon az én nevemben megosztott dolgokat. Ha egy 10-14 évesnek megnézi a szülő a telefonját az oké de én 18 eves vagyok. Es szerintem ha 25 évesen itthon laknék akkor is megnézné.

Es nem eleg hogy az én üzeneteimet nézegeti még apumét is nézegeti . Mar régebben is megnézte de mostmár nem élnek együtt és még tudja a jelszavát apámnak és neha belép a facebookjába. A hugom telojaba is belenéz hogy mit beszél a kis barátaival . De mondjuk ő meg csak 9 . Őt megertem . Bátyám telojába is belenéz aki 19 ezt is megértem egy kicsit mer ő az a fajta akire néha muszáj rá nézni.

És a pénztarcámba kabát zsebembe is simán bele nyúl anyu. Hogy Megnézze mennyi pénzt költöttem. De az a pénzert én megdolgozok mert dolgozok és ez a pénz is az ő kartyájára megy es nem engedi hogy legyen sajátom.

Lehet én látom rosszul a dolgokat de szerintem ez nem oké

Velemény??



2021. febr. 3. 20:50
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%
18-as, jó, nyilván nem a gyerek tehet erről. Csak nagyon furák ezek a mai szülők basszus
2021. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
78%

Jobb nem tudni alapon nem néznék bele túl sűrűn:)

Az én anyám egyszer nézett bele, el is mondta. Általában teljesen diszkrét.

Sértődj meg látványosan, vagy mondd neki, hogy te sem olvasgatod el, hogy ő miket ír a szeretőjének. Valahogy ki kell zökkenteni ebből a beszűkült tudatállapotból.

2021. febr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút igaza van az előttem lévőknek nekem soha nem nézett bele ha valami érdekelte megkérdezte és általában el is mondtam ami olyan volt viszont mivel írtad h van egy idősebb tesód aki miatt érted is aggódik nagyon minimálisan meg lehet érteni de én azért biztos megpróbálnám ezt megbeszélni vele
2021. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
100%

Sose néztek a telefonomba, pedig régen nem volt kód rajtuk.

Ez bizalmi kérdés.

Gondolom félt is valamennyire anyukád, ami normális lenne, de már túlzás amit csinál.

Viszont nem értem a fizetésed miért megy az ő számlájára? Nyiss egyet magadnak és kész. Legfeljebb adsz belőle a közösbe, de nem veheti el a fizetésed!

18 vagy, egyedül is csinálhatsz bankszámlát.

2021. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem néztek bele soha.

Jézusom, 18 éves vagy! Nyilván van magánéleted, bizalmas baráti beszélgetéseid, netán szerelmi életed. Nagyon beteges, amit anyád csinál... Az a típus, aki még a nászéjszakádon is tartani akarja majd a gyertyát, később bele fog túrni a házasságodba, beleszól majd a gyereknevelésedbe... Igyekezz határozottan kiállni magadért, ne hagyd magad!

2021. febr. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
97%

Anya: Lekódóltad a telód?

Te: Le.

Anya: Miért kisfiam?

Te: Csak.


Aztán kirakod a szűrét a szobádból. Semmi keresnivalója nincs a magánszférádba.

2021. febr. 4. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

17-es . Nem azt mondtam el kényeztetnek. Nem visz el anyum kocsival.

Inkább az van hogy Lekésted a buszt? Akkor mész a következővel oldd meg! Mer én biztos nem viszlek át!

2021. febr. 4. 06:45
 28/57 A kérdező kommentje:

Es már nem tudom melyik válaszoló mondta de azért anyum kártyájára megy a fizum mer amikor kilencedikes lettem akkor ugye én szakmát tanulok es ezert kapok egy bizonyos összeget es akkor csam épp hogy 15 voltam ezért anyum feleslegesnek tartotta hogy saját számlám legyen. De azóta dolgozok is ugyhogy jó lenne már. Es a pénzemből kapok nem rakja el az összeset . Csak egy keveset mert nem vagyunk milliomosok és muszáj besegitenem de jobb lenne ha ez ugy müködne hogy van saját számlám leveszek amennyit én akarok és megbeszélt alapon besegítek de nem az hogy annyit ad anyum a saját pénzemböl ami neki tetszik.

És köszönöm a sok választ nem gondoltam volna higy ennyi ember fog majd válaszolni :))

2021. febr. 4. 06:49
 29/57 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem néztem meg a gyerekem telefonját, de ha ennyire titkolózol, akkor esélyes, hogy jó oka lehet arr, ha ellenőrizni akar, mert van vaj a füled mögött.
2021. febr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló

Akkor most hagynom kéne hogy anyám bele kutakodjon mindenbe??

És nincs konkrétabb titkolni valóm

Csak megvanak a saját beszélgetéseim amiket nem szeretem ha belenézne.

Nem csinálok semmi olyat amit egy velem egy korú ne csinálna.pl buli mer azt se engedné.

De majd ha lesz barátom is akkor abba is belenéz majd hogy mit beszélgetek majd a csávommal?

2021. febr. 4. 08:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!