Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig normális ha a szülő...

Meddig normális ha a szülő nézi a gyerek telefonját?

Figyelt kérdés

Meddig normális ha az anya nézi a gyerek telefonját? Lassan 18 éves vagyok és előfordul hogy anyum belen néz a facebookomba vagy a messenger üzeneteimbe. Régen tudta a facebook kódom de megváltoztattam amiért nagyon mérges volt . Raktam kódot a telefonomra amiert szintén mérges volt de akkor se mondom meg a kódot. Es igy egy ideig nem tudta megnézi a telomat de most a telefonom szarakszik és nem müködik rendesen a ki-be kapcsoló gombja. Es neha nem tudom lezárni és ilyenkor be van kapcsolva ugye . Es ha lerakom a telom valahova anyum simán belenézeget. Régen még simán volt hogy facebookon az én nevemben megosztott dolgokat. Ha egy 10-14 évesnek megnézi a szülő a telefonját az oké de én 18 eves vagyok. Es szerintem ha 25 évesen itthon laknék akkor is megnézné.

Es nem eleg hogy az én üzeneteimet nézegeti még apumét is nézegeti . Mar régebben is megnézte de mostmár nem élnek együtt és még tudja a jelszavát apámnak és neha belép a facebookjába. A hugom telojaba is belenéz hogy mit beszél a kis barátaival . De mondjuk ő meg csak 9 . Őt megertem . Bátyám telojába is belenéz aki 19 ezt is megértem egy kicsit mer ő az a fajta akire néha muszáj rá nézni.

És a pénztarcámba kabát zsebembe is simán bele nyúl anyu. Hogy Megnézze mennyi pénzt költöttem. De az a pénzert én megdolgozok mert dolgozok és ez a pénz is az ő kartyájára megy es nem engedi hogy legyen sajátom.

Lehet én látom rosszul a dolgokat de szerintem ez nem oké

Velemény??



2021. febr. 3. 20:50
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
95%

Hogy érted, hogy hogy értjük? Legyen mindened lekódolva, én ne add meg a jelszót.


Ha kérdi miért nem kell válaszolnod, vagy esetleg elmondhtatod az igazat, hogy kell egy kis magánszféra. Esetleg vissza is kérdezhetsz, hogy miért akarja megnézni. Sőt, akkor te meg cserébe követelhetnéd, hogy te is belenézhess a telefonjába. Akkor mindjárt elmegy a kedve.

2021. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
Lelépni is kb 20 evesen tudok majd mert most szakmát tanulok végzős vagyok de utána még plusz 2 év éretségi. Nem keresek annyit hogy eltartsam magam. És ha megvan az éretségi utána se tudnék szerintem egyből lelépni. Nem hiszem hogy az olyan könnyü lenne. Nimcs semmi öröksegem félre ,tett pénzem...
2021. febr. 3. 21:17
 13/57 A kérdező kommentje:

Értem én. Én is kérhetném hogy megnézem az ővét. Meg megbeszélhetném vele normálisan de ha nem ilyen a szülöd nem ertheti az ember igazán .Nem hiszem hogy megtudnám beszélni anyammal.

Elég nehéz helyzet .

2021. febr. 3. 21:21
 14/57 anonim ***** válasza:
96%

Én értem. Pont te nem érted, mert olyan a szülőd.


Nem vagy köteles beszámolni neki. A kommentjeid alapján láthatóan csak abban gondolkodsz, hogy anyádat meggyőzd. Nem értetted meg, hogy egyáltalán nem kell foglalkoznod az agymenésével.


Sajnos ez lesz, ha valakit ilyen uralkodó módon nevelnek.

2021. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:
Ohhhh érteem..
2021. febr. 3. 21:28
 16/57 anonim ***** válasza:
94%
10 éves kor felett nem nagyon aktuális szerintem
2021. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
3%
Akkor te olyan gyerek vagy, akit a szülei még az iskolába is kocsival visznek, nehogy baja legyen a lábacskájának?
2021. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
98%

17-es hagyd már a gúnyolódást. Inkább olyan gyerek volt, aki mindig engedelmeskedett a szüleinek, mert kis csendesebb faja, amolyan jólnevelt. Sajnos az ilyeneken tudnak uralkodni az erre hajlamos szülők.

Nem marad más választásod Kérdező, erőt kell venni magadon és neghúzni a határt. Ha nem fogadná el anyuka, Facebookról törlés. Csakazértis. Ne legyen neki mit nézni. Apának meg jelezd, hogy változtasson jelszót.

2021. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, mivel az én anyukám is ellenőrzött régebben, facebook-ba belépett, amiről egyébként nem tudtam, csak elárulta magát, mert valamit kérdőre vont. Akkor már elmúltam 18 éves, és hamar jelszót cseréltem, illetve mindenhonnan kijelentkeztettem magam, mivel akkor elég volt a képemre kattintani, és már is bent volt a facemba. Nagyon nem tetszett neki, még neki állt feljebb, hogy hogy képzelem, hogy csak úgy letörlöm magam onnan, meg rakjam vissza magam. Beteges. Hagytam, hogy kitombolja magát egyszer, aztán már lemondott az egészről, és nem csinálja többet. Nem mintha lenne titkolni valóm, de a gyereknek szüksége van egy kis magánszférára.

Tipikusan az a szülő, akinek a házában úgy táncolsz, ahogy ő fütyül. Addig is legyél határozott, rakd el a telódat a közeléből, a pénzt meg ne hagyd a kabátzsebben. Ilyen korban már tudsz bankszámlát csinálni, oda berakod, és nincs amit elvegyen tőled. Tiéd elég magabiztosnak tűnik, lehetséges, hogy tényleg nem segít már semmilyen beszélgetés, csak ha később elköltözöl otthonról.

2021. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
98%
A bankszámlát meg úgy csináld, hogy elmész a bankba, nyitsz egy bankszámlát, legközelebbi diákmunkánál meg a saját számlaszámodat adod meg. Ha anyád reklamál, akkor elmondod neki, hogy szeretnél megtanulni a pénzzel bánni, inkább most ilyen összeggel, mint harmincévesen.
2021. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!