Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig normális ha a szülő...

Meddig normális ha a szülő nézi a gyerek telefonját?

Figyelt kérdés

Meddig normális ha az anya nézi a gyerek telefonját? Lassan 18 éves vagyok és előfordul hogy anyum belen néz a facebookomba vagy a messenger üzeneteimbe. Régen tudta a facebook kódom de megváltoztattam amiért nagyon mérges volt . Raktam kódot a telefonomra amiert szintén mérges volt de akkor se mondom meg a kódot. Es igy egy ideig nem tudta megnézi a telomat de most a telefonom szarakszik és nem müködik rendesen a ki-be kapcsoló gombja. Es neha nem tudom lezárni és ilyenkor be van kapcsolva ugye . Es ha lerakom a telom valahova anyum simán belenézeget. Régen még simán volt hogy facebookon az én nevemben megosztott dolgokat. Ha egy 10-14 évesnek megnézi a szülő a telefonját az oké de én 18 eves vagyok. Es szerintem ha 25 évesen itthon laknék akkor is megnézné.

Es nem eleg hogy az én üzeneteimet nézegeti még apumét is nézegeti . Mar régebben is megnézte de mostmár nem élnek együtt és még tudja a jelszavát apámnak és neha belép a facebookjába. A hugom telojaba is belenéz hogy mit beszél a kis barátaival . De mondjuk ő meg csak 9 . Őt megertem . Bátyám telojába is belenéz aki 19 ezt is megértem egy kicsit mer ő az a fajta akire néha muszáj rá nézni.

És a pénztarcámba kabát zsebembe is simán bele nyúl anyu. Hogy Megnézze mennyi pénzt költöttem. De az a pénzert én megdolgozok mert dolgozok és ez a pénz is az ő kartyájára megy es nem engedi hogy legyen sajátom.

Lehet én látom rosszul a dolgokat de szerintem ez nem oké

Velemény??



2021. febr. 3. 20:50
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim válasza:
100%
Én is csak annyit tudok mondani, hogy ez betegesen paranoid. Pláne hogy nem engedi hogy legyen saját pénzed, ezt találom a legfelháborítóbbnak. Felnőtt vagy ez a te pénzed amit te keresel meg, a te pénzed az tiéd, senkinek semmi köze hozzá! És számlát nyitni is jogod van, tedd meg, ne az anyukádnak álljon már feljebb, hogy a saját pénzed egy saját számládra megy. És igen, csinálj új kódot, mert a magán szféra se az anyád magán szférája. Különben biztos csak aggódik érted, de ideje lenne hogy kiállj magadért, mert nyilván köze van ahhoz amit csinálsz, hiszen nála laksz és ő a szerető anyád, de ami sok az sok!
2021. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
14%
Nekem sosem nézett bele,de szerintem 18éves korig jó,ha tudja mi történik a gyerekkel. Ha megbizo yosodott róla.hogy nem fekszel le fűvel fával akkor megveregetheti a vállát és fókuszálhatna inkább arra,hogy bizalmat építsen és elmond,ha valami kérésed vagy kérdésed van.
2021. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat.

Utolsó hát nem fekszek össze fűvel fával. Nem drogozok . Szoval nagyon nem ertem miert néz bele a telomba.

Max titkolni valom az az hogy néha házi bulizok meg néha néha sunyiban cigizek a barátaimmal. De azon kivül jól tanulom dolgozok remdesen viselkedek szoval imdoka magyon ncs bele nézni. Es mostmár nem tudna bizalmat épiteni velem ezt elöbb kellett volna elkezdeni. Nem szoktam neki elmondani semmi olyat. Mer néha olyan a véleménye hogy inkabb megse osztok vele dolgokat

2021. febr. 4. 10:18
 34/57 A kérdező kommentje:
De semmi olyat nem csinálok amit egy velem egy korú ne csinálna ugyhogy nem tudom mivel magyarázni azt hogy ilyen szinten kontrolál.
2021. febr. 4. 10:21
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez nagyon nem oké hogy anyud számlájára megy a pénzed, és annyit ad belőle amennyit akar?

Bocs, de ez abszolút nem oké.

Rohadtul kihasznál téged.

Menj és nyiss saját számlát és oda utaltasd a fizetésedet.

2021. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

#29 gondolom te is beszámolsz a gyerekednek minden privát dolgodról. mert ha nem akkor biztos okkal titkolózol! idióta


kérdező: legközelebb te kérd el az ő telefonját

a bankszámláról meg: amint egyetemre mész, kell saját, és csak olyat adhatsz meg ami a te neveden van. úgyhogy csináld meg most szertintem, ha hisztizik, moondd meg neki hogy egyetem miatt kllett csinálnod.

2021. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:

Igen anyuméra megy a pénzem . De a nagyrészét oda adja. De amit elrak azt mondja hogy adjak bele a kajába stb... ami oké mer hogy apum amint irtam már nem él velünk igy jól jön anyunak a plusz csak nekem kéne oda adnom a pénzt és nem neki elrakni ami neki tetszik.

Es igen az lesz megfogadom a tanácsokat. Majd nyitok saját számlát. Meg akkor is ha balhét csap

2021. febr. 4. 10:52
 38/57 anonim ***** válasza:
100%
balhézzon, kit érdekel. neki se tetszene ha így irányítanák
2021. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

Néha konfrontálódni kell ahhoz, hogy változást érj el az életedben, legyen az a változás pozizív vagy negatív.

Nem ismételném meg az előttem válaszolókat, egyértelmű mit kell tenned. Viszont hasonlóan reagálj, mint ahogy reagálni fog anyukád is. Ugye a kötelező konfliktus, bizonyos embereknél ez elkerülhetetlen.

2021. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%

Elenged...? Egy nagykorút? Gyámság alatt állsz talán? Vennék egy új telefont ha nem költözhetnék még, esetleg hasonló figyelmességekkel viszonoznám anyukám akcióit, ha a megbeszélés nem használ.

Nincs még telefonja a gyereknek, de ha bele is néznék, csak őelőtte tenném, mert van az az abúzus, amit a 10-12 éves gyerek sem ismer fel elsőre, hiába beszéltünk már róla sokat.

Viszont ekkor is pocsékul érezném magam, mert a gyerekem azt érezhetné, hogy őbenne nem bízom, holott csak életkoránál fogva nincs még olyan ítélőképessége, amivel átlátna a szitán. Felnőtteket is sokszor megtévesztenek, kihasználnak, egy gyerek nagyságrendekkel védtelenebb. Ha valami kevésbé súlyos dologba fut bele, azt együtt feldolgozva szerintem sokat tanulhatna. De ismétlem: nem a titkai kifürkészése volna a célom, hanem az, hogy mások ártó szándékának kivédésére megtanítsam.

2021. febr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!