Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a volt...

Hogyan értessem meg a volt férjemmel, hogy nem a legjobb gondolat, ha egy egész hétvégét szeretne az új barátnőjével és a gyerekekkel tölteni?

Figyelt kérdés
Nem áskálódni akarok, sőt! A mostani barátnője nagyon kedvesnek tűnik, igaz eddig csak telefonon beszéltünk. Attól tartok, hogy a gyerekek és az én egész hétvégés jelenlétem nagyon sok lenne neki. Én azt tanácsoltam az exemnek, hogy csak rövidebb ideig, úgymond bemutató jelleggel találkozzon a hölgy a gyerekekkel, mert félek, hogy nagyon ki fog borulni tőlük.Tudja, hogy vannak velük problémák, de nem hiszem, hogy az exem mindenbe beavatta volna...
2021. febr. 4. 19:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%
Ez egy nagyon bizarr szitu. Nem jó
2021. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
98%

Én a helyedben bevállalnám ezt a hétvégét.

Előtte beszélj a barátnővel, és mond meg neki, ha esetleg valami gond lesz, akkor inkább menjenek el. Tisztázd vele, hogy ez nem ellene irányul, hanem a gyermekeidnek olyan "betegsége" van, amit nem lehet egy legyintéssel elintézni.

Szerintem, ha tartjátok a kisgyerekek napirendjén, és a vendég miatt nem kell máshol aludnia, vagy hasonlók, akkor nem lesz nagy gond. A lényeg, hogy vendég ide vagy oda, egy autistáknak szinte kőbe vésett szabályai vannak, amiket ugyanúgy fog csinálni. Ilyen helyzetben az a legjobb, ha a barátnő alkalmazkodik a gyerekekhez. Tudom, ez kicsit hülyén hangzik, de egy auti nem tudja, miért nem akkor kap enni, miért nem ehet a kedvenc foteljában, meg lehetne sorolni, csak mert idejött egy idegen. Ellenben a nő ezt megérti

Az, meg hogy apuka mennyire avatta be, már nem a te dolgod. Én az ilyen nem akartam elmondani, nehogy sok legyen típusokat nagyon nem szeretem. Legyen az elején is őszinte...

2 autista kisfiú anyukája vagyok.

2021. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Elsore en se ertettem te miert lennel ott, azt hittem pici babakrol lesz szo es harmas ikrek.

Ne gorcsolj. Az exeddel tisztazd, hogyha te ugy erzed nagyon balul kezdenek alakulni a dolgok, akkor azt fogod fele jelezni (apuka fele!!!) es az a jel legyen neki eleg arra, hogy vagy elkuldi a baratnojet vagy o is elmegy vele vagy bizonyra a necces reszeket csak felismeritek mit kell abbahagyni es azt gyorsan abbahagyjak/valtoztatnak. Nem tudom apuka, ha nem.lenne most baratnoje ilyenkor veletek tolti e a teljes hetveget stb. (Mert ha igen akkor ne azt beszeld meg vele, hogy balhe eseten o is lepjen le nyugodtan...)


Te meg ne szegyelld magad a gyerekeid miatt, es ne is akarj masnak semmi felkeszitest vagy legalabb ne te aggodj rajta. Ha az exed es a no is ugy erzi felkeszultek a gyerekeiddel ennyi isot eltolteni, akkor vedd ugy hogy felkeszultek. Felnottkent csak van esze utanaolvasni es eloben meg felmerni mikor meddig mehet el. Van szaja is, ha nem egyertelmu neki valami, akkor meg megkerdezi toled.

Remelem viswzonylag zokkenomentes lesz minden. Orulj, ha olyan valaki, aki ennyire bevallalos, mert ha jol alakulnak a solgok hosszu tavon te is csak nyerhetsz vele.

2021. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%
Need fogalmad sincs róla, hogy mik okozhatnak autizmust.Azert lett mindkét gyerek autista, mert ahol az 1.az, a többi is az szokott lenni.
2021. febr. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az elején tisztázd a nővel, hogy nem sértődsz meg, ha hamarabb lelép, mert sok neki, de ő se sértődjön meg, ha elküldöd, mert a gyerekeknek sok a szituáció.
2021. febr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy azt értik, hogy elváltatok? Mert azt se lehet a végtelenségig csinálni hogy megjátszátok magatokat
2021. febr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen felhívod es: Figyelj Pisti, nagyon szívesen látom a Katit az egész hétvégére, de szerinted nem lesz ez neki túl sok, elsőre ennyi idő a gyerekekkel? Tudod milyenek.

Ennyi. Innentől övé a döntés.

Mondjuk eleve ez a helyzet borzalom, hogy nalad van a láthatás és ott alszik a volt férjed, akármilyenek is a gyerekek. A budos életben nem lesznek el így az apjukkal, hiszen anyu mindig ott van ha kell. Csak rövid ideig vannak el idegen helyen? Akkor nem egy hétvége a láthatás nálad, hanem 2 óra apánál. Egyetlen nő sem fogja elfogadni, hogy a partnere x időközönként az exnel alszik a gyerekek miatt. Miért kell ott aludni amúgy? Éjjel a gyerekek alszanak, nem?

2021. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

Értem én, hogy a gyerek(ek)ért mindent.


(Elsőre azt mondtam volna, hogy nem jön hozzám az exem új nője láthatásra, de... De, jöjjön, ha ez az ára, hogy az apjukkal jó viszonya legyen a gyerekeknek.)


De.


Ha autisták, nyugodtan lehet ám arra hivatkozni, és nyilván okkal, hogy csak lassan, finoman, hogy szokják a dolgot a gyerekek. Egy-két órára elsőre, és csak lassan jutni el az ottalvásig. (És ha jó fej a másik fél, a láthatásos hétvégéken akár lakást is cserélhetnétek, legalább kipihennéd magad.)


Más, de érdekes kérdés: mi lesz, ha apunak az új nőtől is gyereke lesz? Jön az egész család? Elmaradnak teljesen?

2021. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
70%

Azt nem értem miért akar az új nő megismerkedni a pali kölykeivel, főleg ilyen fura körülmények között.

Inkább egy-egy rövid összeülés bőven elegendő lenne. Végtére neki semmi köze hozzájuk.

2021. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
35%

Ez beteg, de komolyan.


Bennem itt szólalna meg a vészcsengő, és húznék el másik pasit keresni, aki nem alszik ott az exénél a "gyerekei" miatt.

2021. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!