Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kelleme csinálnom? Hagynom...

Mit kelleme csinálnom? Hagynom kellene vagy lépnem?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak van egy kb 1.6 éves kapcsolata. Az úri ember előtte agglegény életmódot folytatott. Anyám àltal bele csöppent egy “”3 gyermekes családba””(22F,21N,13f). Persze édesanyám által van egy 4 hónapos gyermeke már. Ahogy írtam agglegény volt. Szóval nem igazán ért a gyerekekhez. A kisfiával jól el van. Viszont a 13F-val annál kevésbé. Folyamatosan cseszegetve van a gyerek, h mit csinál rosszul stb... (persze a férfi által). Eleinte volt, h cseszegette (mondta, h mit csinál rosszul, de csinált valami jót vagy látott javulást akkor dicsérte is). A 13 éves fiú életében nem volt meghatàrozott apa szerep ( azt édesanyám és én próbàltam kitölteni). Viszont én most egyetemre készülők. A 13 éves srác màr magába fordult a sokszori szidás, dorgálás miatt. Az iskolában lassan már azt mondják, h pszichológushoz kellene vinni az öcsémet.

Anyám nem igazán látja a dolgokat szerinte ez normális ebben a korban. De szerintem nem. Egy tinikor nem ilyen. Értem, h most megy a làzadás a rendszer stb... . De szerintem nem ilyen formában.


Egész életemben próbáltam kitörni ebből körből. De azt is érzem, h segítenem kell mindenképp, mert nem akarom az öcsémet elveszíteni. Viszont ha megint bele szólók ebbe az egészbe, akkor úgy érzem, h az eddigi munkálataim amik a jövöm érdekében csinálom semmivé lesznek.


Bocsi, h ilyen értetlenül sikerült megfogalmazni. Remélem, azért sikerült.



2021. febr. 8. 07:23
 1/3 anonim válasza:
58%
Szerintem támogasd az öcséd lelkileg. Biztosítsd hogy amint van rá lehetőséged kiveszed abból a körből. Mást nem nagyon tehetsz.
2021. febr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
67%
Természetesen menj egyetemre, úgy tudszkitörnibs a legjobban segíteni!
2021. febr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És nem lehet, hogy annak az embernek igaza van az öcséddel kapcsolatban? Lehet,jobban tennéd, ha megerősítenéd azt, amit az a férfi kifogásol az öcsédben, mert lehet, hogy jót akar. Pláne, ha dicséri is, amikor jót csinál. Nem lehet akkor olyan rossz ember, és az sem lehet rossz, amit el akar érni a gyereknél. Valahogy kell nevelni egy kamaszt. Mondd az öcsédnek, hogy ebben meg ebben igaza van a nevelőapádnak. Vagy te kérd meg a nevelőapátokat, hogy többet dicsérje.Lehet, ez a te életedben kimaradt, mert nem volt mellettetek apukátok.
2021. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!