Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadjam a szüleimtől a pénzt?

Elfogadjam a szüleimtől a pénzt?

Figyelt kérdés
Másodéves mérnökhallgató vagyok, külön élek a szüleimtől, akik támogatnak anyagilag. Elmondjam nekik, hogy nem szorulok rá többé, ezért ne adjanak többet, vagy tegyem el a pénzt, mintha szükségem lenne rá?
2021. febr. 8. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Mondd el nekik, hogy nem szorulsz rá, és ne fogadd el!
2021. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Mondd el nekik, hogy már nem vagy rászorulva. Aztán ők eldöntik, hogy adják-e továbbra is.
2021. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
86%
Mondd el nekik:)
2021. febr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem meg sem fordulna a fejemben hogy ne újságoljam el a szüleimnek ha sikerült találnom valami munkát. Ettől függetlenül amúgy szerintem ugyanúgy támogatni fognak, maximum azt mondják hogy akkor már nem fizetik ki csak az albérleted vagy valami hasonló, a kaját meg innentől te állod.
2021. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
80%
Szerintem is a legjobb, ha megmondod nekik, hogy már nem vagy rászorulva a támogatásukra
2021. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
36%
Ne fogadd el. Ismerek olyat, aki még 29 évesen is elfogadta.
2021. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Mondd el nekik, hogy már nincs szükséged rá. Ha ennek tudatában is tovább támogatnak, akkor pedig fogadd el nyugodtan. De mindenképp tisztázd velük, hogy már nem létszükséglet számodra.
2021. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
81%
Köszönd meg és mondd el nekik, hogy már nem szorulsz rá. :)
2021. febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Majd nem fogod tudni magadat eltartani ? Visszamesz, hogy figyi kellene megis a love. Helyedben elfogadnam de eltennem es amikor befejeztem a sulit akkor visszaadnam, hogy köszi.
2021. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
Én is másodévesként kezdtem olyan helyen dolgozni, annyiért, amiből már meg tudtam élni. Mivel ismertem az anyagi helyzetüket ezért szóltam nekik, megköszöntem hogy mindeddig támogattak és kértem őket hogy többet ne utaljanak. Később volt hogy kisegítettek, de az már kölcsön volt. Örülök, hogy mindig mellettem állnak, ahogy én is mellettük. (Én is segítettem már nekik.)
2021. febr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!