Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy elfogadjanak...

Mit tegyek, hogy elfogadjanak a szüleim?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Párommal együtt élünk külön lakásban és dolgozunk mindketten. Nagyon szoros a kapcsolatom a szüleimmel. Szeretem őket és mivel nem laknak tőlünk messze kb. minden nap hazamegyek hozzájuk egy kicsit beszélgetni.

Egész gyerekkoromban lómániás voltam. Imádom a lovakat. Kicsi koromtól lovagolok. 12-14 éves koromban az edzőm versenyre akart vinni, mert ügyesnek gondolt. Ekkor felmerült a saját ló téma, hogy a későbbiekben vele gyakorolnék és versenyeznék. A szüleim csípőből elutasították. Utána 18 éves koromig heti 1x mehettem lovagolni. Nem voltak anyagi problémáink, mai napig egész jól élnek. Ahogy nagykorú lettem édesapám közölte, hogy nem támogatja ezt a "hülye hobbit", mert feleslegesnek találja. Ezután abbahagytam a lovaglást és mérhetetlenül haragudtam rájuk. Soha nem ismerték el sportnak és rájöttem, hogy az egész gyerekkorom egészen mostanáig azzal ment el, hogy nekik próbáltam bebizonyítani az ellenkezőjét. Kb. 3 hónapja a párommal vettünk egy lovat, így teljesült az álmom. Sajnos a korosztályom, akikkel anno együtt lovaztam tudásban jóval fölöttem állnak. Én a szabadidomítás felé húztam, így elkezdtem saját tudásom szerint vele a munkát. Most ott tartunk, hogy jön utánam a ló bárhova megyek és már pár könnyebb feladatot is ügyesen megtanult. Vettem a bátorságot és elmondtam a szüleimnek a féligazságot. Ők úgy tudják, hogy egy ismerősöm lovával foglalkozhatok. Húzták a szájukat, de ha nem beszélek róla nem hozzák fel. Nagyon szeretnék, hogy egyetemre menjek, így újraérettségiztem, hogy legyen elegendő pontom a sulihoz. Kicsi koromban mindig azzal jöttek, hogy azért is nem lehet lovam, mert nem tanulnék mellette rendesen. Az érettségi 85% lett :) (alapvetően nem vagyok egy tanulós típus) és a tanulós időszakban már megvolt a ló.

Ma felhoztam anyának, hogy valszeg megvesszük a lovat, mert kíváncsi voltam a reakciójára. Teljesen kiakadt, hogy nekem erre nincs pénzem és tök fölösleges nekem saját ló. Reméltem, ha látják, hogy tanulás mellett is kijártam a lóhoz elfogadják ezt az egészet, de nem. Hogy tudnám elérni, hogy elfogadjanak engem így? Lesz olyan egyáltalán?



2019. jún. 20. 11:28
1 2
 1/11 Alain Delon ***** válasza:
100%
Felnőtt, önálló ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Nem kéne azon talpalnod, hogy elfogadjanak. Legyen az ő bajuk, ha zavarja őket. Éld az életed, ahogy neked tetszik. Ha lóval, akkor lóval.
2019. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mért érdekel ennyire a véleményük?? Felnőtt ember vagy, azt csinálsz amit akarsz!
2019. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Paroddal elsz vagyonkozossegben, nem a szuleiddel.


Ha ilyenek a szuleid, keptelen vagyok megerteni, miert mesz el minden nap hozzajuk beszelgetni. Azert, hogy ujra meg ujra ezeket hallgasd toluk?

2019. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
77%
te még mindig a szüleiddel élsz,nekik akarsz megfelelni.a párodnak meg elismerésem hogy kitart melletted és még nem adta fel.isten mentsen meg az ilyen lánytól.
2019. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mr.Q77 ***** válasza:
20%

Feltételezem a szüleid féltenek és gyakorlatiasabbak talán mint te.


Bár nem tudom milyenek az anyagi körülményeitek, és igazából én sem tudom mibe kerül a ló tartás (feltételezem nem otthon, hanem egy ezzel foglalkozó gazdaságban "lovardában" van) de gondolom költségesebb mint egy kutya/macska tartás "úri huncutság" .


És persze hogy jobban szeretnék ha tovább tanulnál és nem erre költenéd a pénzed/időd. Pláne hogy neked ebből anyagi előnyöd nem származik csak egy hobbi (ami viszont egész embert sok időt és pénzt kíván.


Ha mondjuk elvégeznéd az egyetemet és ennek megfelelően komolyabb munkát/magasabb fizetést is tudnál szerezni a szüleid is megnyugodnának.


Szóval szerintem megértik amit csinálsz csak egyszerűen biztonságban szeretnének látni és ezt amolyan drág mulatságnak vélik ami elveszi az időt lehetőséged a te fejlődésednek (egyetem stb). Még ha neked ez sok boldogságot örömet is okoz

2019. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
23 evesen nem az o kedvuket kellene keresni, hanem elni az Eleted!!!
2019. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Külön élsz, van saját kereseted, a szüleid nem támogatnak anyagilag, tehát önálló felnőtt vagy és olyan döntéseket hozol, amilyet akarsz. Erre előbb-utóbb a szüleid is rájönnek majd.
2019. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Petőfi apja szerint a színészkedés a költészet és hasonlók nem számítanak rendes munkának és sosem tudta elfogadni ezt. A történelem nem őt igazolta.


A ló jó és szép hobbi. Van történelmi háttere nemzeti vonatkozása, hazai hagyományai. Teljesítmény és fenköltség jellemzi ezt a sportot. A veszélyességén és a költségességén kívül nem jut eszembe ellenérv rá.


A szüleid szűklátókörűek önzőek és túlzottan atyáskodóak. A beléd vetendő bizalom hiánya nem egy szép gesztus sem pedig felelős szülői viszonyulás.


Szerencséd azért van. A párod, a külön ház, a stabilitás, anyagi lehetőségek, felnőtt kor, mind lehetővé teszik h figyelmen kívül hagyd az ellenzést.

35F

2019. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Te már 5 éve nagykorú vagy! Senkinek a beleegyezése nem kell ahhoz, hogy lovat vegyél. Én sem engedtem volna a tinédzser gyerekemnek, hogy lovat vegyen, drága, még drágább tartani, időigényes, vagy ha istállóban valaki ellátja, az is kőkemény pénz. De ha a felnőtt gyerekem venne lovat a párjával abba nyilván nem szólnék bele, mert nem az én dolgom. Lehet, hogy a szüleidnek a lótartás sosem lesz szimpatikus, de kit érdekel.
2019. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elfogadniuk a döntéseidet! Elég lenne tiszteletben tartaniuk!
2019. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!