Tényleg lusta vagyok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Még a szüleimmel élek, de dolgozok, fizetem a kaja, rezsi rám eső részét, és mellette levelezőn végzem az egyetemet. Az extra költségeimet (egyetemmel kapcsolatos, szórakozás, telefon, gyógyszer, ruha, cipő, pipere cuccok) én fizetem.


Szóval teljes munkaidős állásom van és emellett egyetemen is tanulok. Alig van szabadidőm, nagyon fáradt vagyok.


Főzni nem nagyon szoktam otthon, max reggelire, vacsorára összedobok magamnak valami egyszerűt. Csinálnék a többieknek is, de amit én eszek azt nem szeretik, háromfélét meg se időm, se energiám nincs csinálni. Ha sütit sütök, azt azért szokták szeretni, de nem mindig. Takarítani ritkán szoktam. A szobámat nyilván rendben tartom, takarítok a háziállatok után, elpakolok, kipakolom a mosogatógépet meg néha porszívózok vagy felsöprök. Emellett megoldok minden technikai jellegű problémát, ügyeket intézek mindenkinek, segítek bevásárolni és ha jönnek az idősebb tesómék látogatóba, akkor mindig én vigyázok a gyerekekre, hogy ne anyukámnak kelljen.


Anyukám jelenleg napi 6 órát dolgozik. Mindig panaszkodik, hogy senki nem segít neki, mindent ő csinál, és hogy én milyen lusta vagyok. Apukám vállalkozó, otthon dolgozik, van egy műhelye. Egész nap ott van, hétvégén is, mert ha nem dolgozik, akkor filmet vagy sorozatot szokott nézni (elég sokat). Az öcsém is velünk él, ő sokat dolgozik, a saját vállalkozására gyűjt. Se ő, se apukám nem segítenek semmit, de anyukám ezt elintézi annyival, hogy "férfiak".


A fentiek alapján ti lustának mondanátok engem? Egyetem és munka mellett többet kéne segítenem akkor is, ha anyukám kevesebbet dolgozik, mint én és nincs egyéb elfoglaltsága? Keljek fel hajnali négy helyett hajnali háromkor, hogy még berakjak egy mosást, vagy menjek aludni éjfélkor, hogy legyen időm másnapra főzni? Nem dolgozhatok kevesebbet, mert nincs lehetőség részmunkaidőre, és nem tanulhatok kevesebbet, mert nem tudnám finanszírozni az önköltséges képzést. Egyszerűen nem fér bele minden a napba.



2021. febr. 10. 12:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%

Dehogy kelj emiatt hajnali 3kor. Nem vagy lusta.

Testvérem ugyanez teljesen mint Te, levelezos + dolgozik, ha hazaer tanul. En egesznap itthon vagyok az online miatt ugyhogy en csinalok szinte mindent azonban neha enis azt mondom a noveremre hogy lusta, de oszinten rohadtul nem konnyu tanulni munka mellett szoval... En megertelek teljes mertekben.

Nem akarom bantani anyukadat de ez a "jaj férfiak ezert nem tudnak felporszivozni" mentalis szerintem szanalmas. En megmondanam neki hogy nem egyeduli gyerek vagy, fokent hogy dolgozol es tanulsz.. Megis mit var? Ott az ocsed, kiterdekel hogy ferfi? Egy ferfj kitudja vinni a szemetet hiszti nelkul.

2021. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
ugyanezt mondd el neki is,és kérdezd meg miben várna segítséget? Ha tudod megoldod. Ennyi.
2021. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
99%

Ha minden úgy van, ahogy leírtad, akkor a leírtak alapján semmiképpen nem vagy lustának mondható. Teljes munkaidős állás + egyetem bőven elég együtt.

Azt hiszem, inkább apukádat és az öcsédet kellene egy kicsit befogni, ha anyukád úgy érzi, neki sok a munka.

2021. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
92%
Én nem dolgozok és lustának mondanak.Pedig szoktam itthon dolgokat csinálni.Van akinek semmi nem elég.Te még dolgozol is mellé és lustának neveznek .Most a kettőt rakd össze.Van aki még téged is lustának mond .
2021. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy lusta. Egyetem, tanulás mellett dolgozni és ügyeket intézni nagy felelősség és leterheltség. Ezt tudnia kellene anyukádnak is. Nem várhatja el, hogy mindent te csinálj. Ülj le és beszéljétek meg felnőtt ember módjára, nyugodtan. Mond el ezt neki amit leirtál ide.
2021. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
8%
1.azért irónikus hogy szánalmasnak tartasz valamit közbe ugyanazt csinálod.le lustázol te is valakit miközben mondod hogy nehéz neki .és pont azt itéled el hogy valaki igy lustázzon.álszent hiteltelen egyed.
2021. febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
85%
A kérdésre.amugy anyukád egy manipulativ dög.ráadásul szemellenzős is mivel rád akarja terhelni a dolgot miközben mások is vannak rajtad kivül.ez valami családi minta lehet hogy a férfiak és akkor nekik nem kell semmit segiteni.
2021. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem szomorú, hogy a 21. században családanyák, családapák, fiúgyerekek még mindig itt tartanak, hogy “a házimunka az asszonyok dolga”. Hát nem.

Kérdezd meg anyukádat, hogy szerinte mi lesz az öcséddel, ha elköltözik és épp nem lesz párja, aki megcsinál helyette mindent? Majd ti fogtok átjárni hozzá főzni, mosni, takarítani?

2021. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Nincs igaza anyukádnak. Még az a program fut a bioszában, hogy a nők dolga a háztartás. A mai világban, mikor a nő is ugyanúgy dolgozik még kellene osztani a feladatokat. Nem beszélve a gyereknevelésről.
2021. febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem vagy lusta.

Anyukádat se értem, mit nem adnék, ha 6 órában dolgozhatnék. Mindenre jutna idő kényelmesen otthon.


Anyukád csak belefásult a saját hülyeségébe. "férfiak?" Ha így gondolja, fogadja is el, és ne zaklasson téged. Simán csökkenthetne a tennivalóiból, én már rég megtettem.

Nem én vagyok a házért, hanem a ház van értem. Ha ablakot kéne pucolni mondjuk, vagy már poros a szekrény teteje, és nincs időm rá? Majd ha zavar valakit, megcsinálja, míg én oda nem jutok. Ha senkit nem zavar, akkor miért kell mártírkodni?

Mindig azt szoktam mondani, hogy ha valakit zavar a por, akkor adhatom a portörlőt?

2021. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!