Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves huszon- és harmincévese...

Kedves huszon- és harmincévesek! A szüleimnek van igaza vagy nekem 5-10 év távlatábol? (Egyetem vs szerelem)

Figyelt kérdés
Van egy frissdiplomás párom, akinek itthon van munkája. Örökölt egy lakást és megkért, hogy költözzem hozzá. A szüleim félnek, hogy kimaradok az egyetemi életbõl, azt akarják, hogy Pestre megyek. Én gyūlölök bulizni, kortársaimmal sose jöttem ki. Egyetem nálunk is van, szak is van olyan, ami érdekel, még duális képzési lehetõség is. Barátom azt találta ki, hogy menjünk együtt Pestre, õ kiadja a lakást, abból egy fél albérletet tudunk fizetni. A szüleim nem akarják, hogy játsszam a “kisfelnõttet” húszévesen, bár kedvelik a páromat.
2021. febr. 14. 11:58
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Duális képzès - heti egy nap szorgalmi idõszakban azt hiszem nettó minimálbérért. Nyáron viszont egész nyáron dolgozni kell
2021. febr. 14. 12:24
 12/29 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy miniálbérért
2021. febr. 14. 12:25
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
ezek mellé a közösségi élet még mindig belefér
2021. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
De az a lényeg. Nem vágyok közösségre maximum a barátom haverjaival lógok, de nem vagyok magámyos. A szüleim azt akarják, hogy barátkozzak. Én jól elvagyok így, de 25-30 évesen nem fogom megbánni?
2021. febr. 14. 12:33
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
most a szüleidnek akarsz megfelelni, vagy magadnak?
2021. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Valamit valamiért. Nyilván kimaradsz buliból, egyetem mellett dolgozni nem leányálom. Rengeteg lehetőség, csereprogram, szakmai kapcsolatépítési lehetőség van az egyetemeken. Én is ajánlottam már be ismerőst és engem is ajánlottak be munkára mások egyetemi ismeretségből. Ha ezeket választod, akkor a pároddal adsz fel lehetőségeket. Szerintem 20 évesen az emberek többsége nem akar kompromisszumot kötni a párkapcsolatáért. Ha te szeretnél, akkor tedd meg, ha bejön, akkor megéri. Te tudod, hogy mennyire fontos ez a kapcsolat neked, hogy mennyire vagytok stabilak és mennyire bízol benne, mennyi mindent vagy hajlandó feladni érte. Ha egyetemre jársz + dolgozol, akkor sok időtök nem lesz egymásra. Ha kolis leszel, akkor is alhatsz nála pl, de akkor nem kell albit fenntartanod és több időd is lenne. Milyen egyetemre mész? Vannak szakok, ami mellett reális dolgozni, de ha orvosi, vagy mérnök, akkor kb engedd is el. Nekem a BME-n heti 36 órányi kontakt órám volt + rengeteg rajzos házi, ZH készülés. Az egyetem heti 60 órámat simán elvitte, amióta dolgozom időmilliomos lettem ahhoz képest.
2021. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod megbánni. Írod is, vannak barátaid. Velük légy, olyan helyeken, körülmények közt, amik neked megfelelnek. Ha ezek nem az egyetemi bulik, azzal csak nyersz!
2021. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Kereskedelem-marketing
2021. febr. 14. 12:40
 19/29 anonim ***** válasza:
98%

Én se voltam közösségi, egyetemen egy-két barátom volt. Velük eljártunk bulizni (sose voltam bulis, szóval ez egy frissen jött dolog volt), de az egyetemi hányóspartikat kihagytuk, tán a gólyabál volt az egyetlen, amin ott voltunk meg a gólyatábor (na azt nem érdemes kihagyni).

Lassan tíz éve diplomáztunk, de azóta is tart a barátság, és nekem pont elég egyetemi emlék az a néhány évi, szórakozóhelyekre eljárós "vad buli", ahova ketten-hárman-négyen eljártunk. :)


Szóval nem, ha alapból ilyen a személyiséged, nem fogsz megbánni semmit, de az új ismeretségektől, csoporttársaktól azért ne zárkózz el.

2021. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
92%
Ha te otthon jársz egyetemre, a párodnak meg ott van munkája és lakása, nincs értelme Pestre költözni. Fölöslegesen megbonyolítjátok az életet. Te nem vagy bulizós típus, én sem voltam az, nem is hiányzott. Alapból nem bírtam a bulis zenék hangerejét, és rühelltem, hogy mindenki részeg. Sztem a szüleid azért akarnak Pestre küldeni, hogy végre egyedül lehessenek kicsit. Szeretnék, ha önállósodnál. És valszeg nem csípik a barátodat, ezzel a Pesttel róla akarnának leválasztani. Ezért is nem tetszik nekik, hogy menne utánad.
2021. febr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!