Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem ha anyám...

Hogyan kezeljem ha anyám féltékeny rám és nem szeret?

Figyelt kérdés

Körülbelül 10 éve vettem észre először, hogy anyám kárörvend ha nekem nem sikerül valami és ha sikerül akkor talál valamit amire hivatkozva leszidhat.

Minden beszélgetésünk alkalmával sajnáltatja magát hogy őt elhagyták bezzeg nekem milyen jó kapcsolatom van. De nem örül neki, hanem a párom szidja és engem is eggrecéloztat.

Minden héten vagy 1x sírok amiatt ahogy engem folyamatosan lehúz, szidalmaz és mindezt burkoltan teszi a "szeretet nevében".

Házas vagyok, 30 éves, a kapcsolatom a férjemmel jó, sikeres vagyok a cégnél, boldog vagyok. Egyedül az tesz boldogtalanná, hogy anyám állandóan szid, bánt.

Ha muszáj találkoznunk és beszélnünk (néha muszáj) hogyan védjem ki ezt a viselkedését?


2021. febr. 17. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
A régi jó módszer: az egyik füleden be, a másikon ki.
2021. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Bar nalunk anyam lelepett mikor 14voltam es zaciba rakott, de evente ketszer van "kotelezo" talalkozo, ilyenkor teljesen felszinesen valaszolok a kerdeseire, ha meg valami olyat mond ami nem tetszik, mar elengedem a fulem mellett, mint aki meg se hallotta🤷🏻‍♀️ nem adom meg neki azt az oromot, hogy felveszem amit mond es leallok vele😅
2021. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Az én anyám is ilyen, de nekem csak az segített, hogy megértettem, hogy ő ilyen.

Ő nem engem akar bántani, csak a saját szenvedéseit nem tudja másképp kezelni. Én sajnálom leginkább, már nem is haragszom rá, bár sok évembe telt, hogy már ne akarjak megfelelni, megváltoztatni, megbeszélni dolgokat.

Bár szomorú, hogy már nem figyelek rá, meghallgatom, de néha azt se tudom, mit mondott, mert kb. minden 2. mondatában megsért és egyszerűen csak elengedem.

Mindenki abból gazdálkodik, ami van.

2021. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem beszéltél még neki erről az érzésedről? Piríts rá egy kicsit hogy ez nem valami szép dolog amit művel.
2021. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem szakítod meg a kapcsolatot? Ilyen egyszerű.
2021. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

És ezt tíz éve hagyod??

Régesrég minimalizálni kellett volna a kapcsolatot.

Havi-kéthavi egy telefon max.

2021. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Én is csodálkozom, hogy még nem szakítottad meg a kapcsolatot vele.

Persze nyilván azért, mert mégiscsak az anyád, na de akkor viselkedjen is úgy, mint egy anya. Ha pedig nem tud, akkor szard le.

2021. febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom megszakítani a kapcsolatot teljesen, hosszú lenne leírni de bizonyos dolgok miatt muszáj kb heti 1x beszélnünk.

Rengetegszer panaszkodik nekem arról hogy ő milyen rossz anya, szóval vannak tiszta pillanatai amikor ráébred hogy nem jó amit csinál.

Csak ezzel meg sokra megyek mert eltelik 2 perc és csinálja ugyanúgy

2021. febr. 17. 12:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt, amiért kontaktálsz vele megbeszélitek és ennyi. Személyeskedni kezd, akkor szólsz, hogy dolgod van és leteszed. Ennyi. Nem akarod megoldani itt az a probléma.
2021. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Gondolj arra, hogy o sajnos nem az anyad. Jobban fogod tudni kezelni, ha csak egy kivulallokent tekintesz ra, aki nem a rokonod.
2021. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!