Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom a családommal,...

Nem bírom a családommal, depressziós vagyok, hova menjek?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Ha tehetném elköltöznék, de még tanulok és emellett nem tudnék annyit keresni, hogy fenntartsak egy saját albérletet. Sajnos másik rokonhoz nem költözhetek. Se barátokhoz, ismerőshöz.

Itthon mindig lenéznek, csak azt hajkurásszak, hogy belőlem nem lesz semmi. Ez elveszi a tanulástól is a kedvem. Nagyon skat romlott az átlagoma családom hozzáállása miatt. A testvérem rendszerint bántalmaz, üt, ver, verbálisan és anyámék szerint ez így rendben van.

Jövőre fogok érettségizni, nem akarom otthagyni a sulit azért, hogy elmehessek teljes munkaidőben dolgozni, mert szükségem vana végzettségre. Továbbtanulási terveim is voltak, de a szüleim folyton csak azt mondják, hogy belőlem nem lesz semmi, car vagyok, minden nap megsiratnak valamivel és szerintük a bátyámból lehet csak okos, diplomás ember. Nyugodt szemmel nézik végig ahogy engem megver. Az egész család vigyázban áll neki, mert ordít, tör, zúz. Tönkreteszi az életem. Én egy nyugodt személy vagyok. Okos is vagyok, csak a lelkesedésemet ezaz egész helyzet lehúzta és így sokat romlott az átlagom. 9. végén még 4,8 volt az átlagom...most 3,2.

Hova tudnék menni? Mit lehet ilyenkor csinálni, én nem akarok így élni. Tudom, ki kell bírni amíg nem tudok önállósodni, de úgy érzem, hogy ezek a körülmények korlátozzák a képességeimet. Depressziós vagyok a heéyzet miatt és így sokszor felkelni sem bírok már, enni sem tudok sokszor enni, a tanulásról nem is beszélve. Ha egy nyugodt, szerető családban nőttem volna fel ahol támogatnak akkor könnyebb lenne minden. Aki jó helyre szhületett +100 ponttal indul az életben.


2021. febr. 18. 13:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ja bocs, nem 8-as, hanem 9-es, a Kérdezőnek szólt.

(10-es vagyok)

2021. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem egészen. Hanem olyan dolgok kiakasztják, ami egy normális embert nem. Tegyük fel, hogy zuhanyoztam és nem jól töröltem fel magam után a vizet, ott maradt egy kisebb tócsa. Veri az ajtómat, beront, es üt vág, vagy ha ezt nem tudja akkor ordít velem.

Ilyen lehet az is ha betévedek a konyhába akkor mikor eszik, mert neki teljes nyugalom kell. Miatta a legalapvetőbb mozgásteremet is félelmben, kicentizve kell leélni.

2021. febr. 19. 15:43
 13/16 anonim ***** válasza:
en felvennem videora vagy hangfelvetelt keszitenek...gyujtogesd csak a felveteleket majd irany a rendorseg
2021. febr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs bátorságom hozzá. Mindenkivel bátortalan vagyok (szerintem ez is a helyzetnek köszönhető). Eleve nem mernék feljelentést tenni. Csak valahogy el szeretnék kerülni innen örökre...
2021. febr. 19. 15:49
 15/16 anonim ***** válasza:

Nagyszuleid nincsenek veletlenul?

Tudnad esetleg mondani, hogy segitenel nekik ellatni a haztartast,apolni oket stb es akkor odakoltozhetnel... esetleg mas idos rokon?

2021. febr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem élnek. Egy távoli rokon van, aki segítőkész, de ez hatalmas szívesség én meg szinte nem is ismerem. Életemben 3-4x láttam.
2021. febr. 19. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!