Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig én vagyok a...

Miért mindig én vagyok a hülye a hibás?

Figyelt kérdés
Anyám mondta, hogy ma fogászatra kell mennem ezért adott rá pénz és be is utaztam a városba. Van egy papír amin rajta van, hogy mikor milyen kezelés volt/kell/lesz. Amikor bemnetem a nő teljesen széthajtotta a papírt és mondta, hogy benne van, hogy január végén kell telefonálni időponta. Én meg értetlenül áltam és mondtam, hogy anyám azt mondta már van időpontom. Kiderült, hogy az még a tavaji időpont. Ma amikor hazaértem kinyitottam teljesen és mutattam anyámnak, hogy benne van, hogy január végén telefonálni kellet volna. Erre megkérdi, hogy az a sok minden ma írta fel a doktor az arra az oldalra. Mondom nem, ott volt csak ki kellett volna nyitni. Erre elkezd panaszkodni, hogy ennyi meg annyi féle hejre álla feje és miért nem intézem már magamnak a dolgaim. Felhívta egy ismerőse valami dolgozói papíról kérdezte majd mondta hogy most csak dühős. Erre elkezdi mondani, hogy félrenézte az időpontomat én meg megjegyeztem neki, hogy csak ki kellett volna nyitni a papírt. Erre elkezdi, hogy ja csak ez meg az meg amaz van és én vagyok a hülye. Én meg majdnem sírtam és lehet semmiségnek hangzik de egy ideig próbáltam lenyelni vagy leszarni a f@szságait de már teljesen kiborít. Kb naponta sírok mert lehülyéz egy olyan dolog miatt amit ő cseszett el
2021. febr. 18. 16:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Át kell venned a dolgaid intézését, majd beleszoksz. Nem bízni másban, mert bármilyen közeli hozzátartozó, figyelmetlen lehet.
2021. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha egyedül el tudsz menni fogorvoshoz, akkor már ahhoz is elég idős vagy, hogy magadnak intézd az időpontodat. Nem is értem, miért anyádat okolod, neked ő szívességet tett azzal, hogy eddig intézte és próbálta fejbentartani.
2021. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Ennyitől,kiborulsz ? Mi lesz veled az életben ?
2021. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen intézhetném én is a dolgomat és fogom is. Igen ennyitől kiborulok mert már elegem van abból, hogy mindig én vagyok a hibás a hülye ku*va. Meg csinálok valamit amit alaból is szoktam és anyám hisztizik mert miért csinálom és ha elkezd ordítani már félek mert sose fogom elfelejteni, hogy kiskoromba fakanállal vert és a semmiért pofozott vagy ököllel beleüt a vállamba mert nem tetszik neki ami van.
2021. febr. 18. 16:25
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Hány éves vagy? Ha nagy vagy(16 éves kor körül) akkor igen te is megnézhetted volna a papírt ennyi erővel.
2021. febr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

Kedves eddigi válaszolók. A probléma itt nem abból áll, hogy önállótlan a kedves kérdező, vagy életképtelen, hanem az, hogy az édesanyja megalázza őt ok nélkül és hozott egy példát az esetre. Ugyanis itt az anyuka hibája van kivetítve a kérdezőre, felelőségre vonva érte, jogtalanul.


"Ennyitől,kiborulsz ? Mi lesz veled az életben ?" - Nem gondolnám, hogy egy családon belül kéne megtanulnia a kérdezőnek, milyen is a "nagybetűs élet". Egy családnak támogatónak, szeretőnek kell lennie, ahol pont az ilyen viszontagságokat pihenheti ki az ember. Nagyon komoly lelki trauma az, ha nincs egy biztonságos közeg az ember számára, ahol jól érezze magát, nem kell elhidegülnie és félnie, mikor bántják, feltöltődhet.


Bár ebben az esetben az is lehet, hogy a kérdező válaszát "ott volt csak ki kellett volna nyitni" az anyuka szemtelenségnek dekódolta, és védve magát és a pozícióját elkezdte hárítani a felelőséget.


Kérdezőnek írom: szerintem próbáld meg megbeszélni vele, hogy bánt téged az, hogy megaláz és tisztázd, hogy nem vádalkozni szerettél volna, szimplán egy félreértés történt, amit rosszul kommunikáltatok le. Kérj tőle bocsánatot, nyiss felé, és mondd el, hogy számodra sem volt kellemes a helyzet és beutazni feleslegesen sem volt a legkényelmesebb. Nem hinném, hogy anyukád rossz szándékból csinálná ezt, csak nem beszéltek közös nyelvet.

2021. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
72%

Igen, a kérdező már maga is tudta volna és ezek után intézni is fogja a dolgait. Ebben igaza van az eddigi válaszadóknak.

DE!! Ha én hibázok, vagy hibáztam bármiben is, akkor nem kezdtem el mentegetőzni, hogy mennyi fele áll a fejem, hanem bevallottam, hogy hibáztam és bocsánatot kértem. A szülő reagálása ebből a szempontból nem helyes. Az embernek a mai világban főleg meg kell tanulnia azt, hogy milyen a teherbíró készsége, egyszerre hány dologra tud figyelni. Sajnos ilyen ez a felgyorsult világ.

Kérdező, ne szomorodj el, próbálj anyukádnak ott segíteni ahol tudsz, támogasd. Nagyon stresszes dolog dolgozni, csekkeket fizetni, rohangálni jobbra-balra minden apró-cseprő ügyért. Az ember néha ezért nem úgy reagál le dolgokat, nem úgy beszél a szeretteivel, ahogy illendő lenne és megbántunk másokat. Ezzel együtt kell élni és neked is meg kell tanulnod, hogy ha szembe jön egy probléma, akkor nem sírni kell, hanem megoldani. Ha pedig nem sikerül megoldani, akkor be kell azt vallani, nem áthárítani másra a felelősséget.

Hajrá! :)

2021. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A 20 éves gyereke fogaszátát ő rendezte. Persze megértem, hogy sok dolga van de akkor se kéne így beszélnie. Van amikor csak telefonon játszik vagy tévézik és odamegyek hozzá mondom hogy anya és ahogy modja, hogy "mi van?" Az is eléggé ellenséges. Negyedikes korom óta kb itthon se volt vagy alig és akkor se lehetett hozzászólni mert tiszta idegbeteg volt. Mostmár vagy egy éve itthon van (persze azért dolgozik) kezdett javulni a dolog és kedvesebb lenni de mostani időszakba is mindig tiszta ideg. Sz@r kimondani vagy leírni de szinte alig érzek iránta valamit és sokszor kedvesen jön hozzám vagy magáhozhív és kerdezgeti, hogy ugye szeretem és mindig mondom, hogy igen de nem igazán így gondolom.
2021. febr. 18. 18:03
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Ha csak ki kellett nyitni a papírt, akkor miért nem tetted meg?
2021. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
De mi az anyukád mondja hogy menj fogászatra? Nagy lány vagy már, ennyi idősen azért nem ártana egy kis önállóság. Ráadásul a saját papírodat sem nézted meg? Még csak kíváncsi sem voltál rá hogy na vajon mit is fognak velem csinálni? Szerintem anyukád jelezte így a végén hogy félre nézte a papírt. Erre neked mit kellett volna reagálni? Rendben anya, semmi baj, szerzek másik időpontot. Fel kéne nőni.
2021. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!