Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a szüleimtől...

Mit csináljak a szüleimtől kapott lakással?

Figyelt kérdés

Mikor egyetemre mentem kaptam egy lakást a szüleimtől, azóta itt élek. Három éve ide költözött a párom is. A párommal mindketten férfiak vagyunk, de a szüleim ezt nem tudják, mivel nagyon homofóbok, főleg apám. Nekik azt mondtam, hogy kiadtam a kisszobát egy havernak. Most a párommal szeretnénk venni egy nagyobb lakást közösen. Ha meg közös lakást veszek a "lakótársammal", akkor valószínűleg a szüleim is hamar összerakják majd a dolgot, így tovább titkolózni nem igazán fogok tudni.

Párommal most nézegetjük a lakásokat, meg persze számolunk. Ha eladnám a lakásomat egyáltalán nem kellene hitelt fölvennünk. De nem tudom el merjem-e adni. Az a baj, hogy ha kibukik a dolog apámból például még azt is kinézném, hogy visszaperelné. Arra is gondoltam, hogy megelőzve a bajt elmegyek ügyvédhez, és már úgy megyek haza, hogy viszem a papírt, hogy tessék visszaadom, ne tudjanak belekötni.

Párom szerint ezzel csak megsérteném őket és olajat öntenék a tűzre, mert amúgy nem mondanám, hogy rossz a kapcsolatom a szüleimmel, csak nem avatom be őket olyasmibe, amit úgyse akarnak hallani.

Már görcsbe rándul a gyomrom, ha csak szóba kerül a lakás téma. Nem tudom mit csináljak, pedig minél hamarabb ki kéne találnom, hogy tudjunk haladni.


2021. febr. 18. 18:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
92%
Fordulhatnak akarmilyen ugyvedhez, ezt a lakast vissza mar nem kerhetik. Add el a lakast, vegyetek meg a masikat, kozben elmondod szuleidenek, hogy meleg vagy es a pasiddal koltozol be az uj hazba. Max harag lesz utana. Kit erdekel?
2021. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
1%
Nem tudod kimagyarázni a dolgot? Pl, hogy így olcsóbb lesz a lakás mert ketten veszitek és beadhatnál egy olyat is, hogy "lakótársad" barátnője is majd odaköltözne. Ha meg nem szeretnél magyarázkodni vagy bármi egyébb akkor a legegyszerübb hitelt felvenni és apádnak oddadni a lakást, hogy azt csinál vele amit akar
2021. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
95%

Azt megkérdezhetem, hogy ha eladnád a lakásodat, akkor közös névre menne az új lakás?

Tudom, hogy boldogok vagytok, de a rózsaszín köd mögé azért nem árt nézned. Ezt jóindulattal írom.

Mi lenne, ha mondjuk szakítasz a pároddal, és akkor elvesztenéd tulajdonképpen a lakásod felét, amit olyan kedvesen, és sok munkával megvettek neked a szüleid. Ez nem sok fiatalnak adatik ám meg.

De ha a te nevedre menne teljes egészében az új lakás is, és a párod neked a nagy ő, akkor az őszinteséget tartanám a legjobb döntésnek. :-)

2021. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%

A szüleid miatt aggódsz, de én azért a pasikáddal is vigyáznék. Persze, hogy nem támogatja, hogy visszaadd a lakást, hisz az neki sokba volna. Így kvázi fillérekért lenne egy fél háza, és gondolom eddig sem szedtél tőle igazából lakbért.

Nem mondom, hogy egy aranyásó pöts, de az ügyvéddel szerintem erről is beszélj.

2021. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
91%

1. Mondd el a szüleidnek, hogy mi a valódi helyzet.

2. SENKIVEL ne vegyél közösen lakást. Nem azért, mert a párod veled egynemű, hanem azért, mert hatalmas szívás lesz a vége. Ha nem tudod máshogy megoldani, nagyon alaposan beszéld át ügyvéddel, ki mennyi pénzt tesz bele, mekkora lesz a tulajdoni hányad. Ha szétmentek, így is bukni fogsz, de legalább kevesebbet... tapasztalatból beszélek.

2021. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
82%

Nagyobb hülyeséget nem is tehetnél, mint hogy eladod és közösen veszel valakivel abból a pénzből (nagyrészt) egy nagyobbat...


Amúgy szerintem gyűjtögessetek még, aztán irány külföld.


Magyarországon homoszexuálisként nincs értelme élni...


Esetleg azt is lehetne, hogy ezt a lakást kiadod és kiegészítésnek jó lesz a külföldi albi árához...

Közben meg folyamatosan tesztek félre és néhány év múlva, amikor már nem kell sokkal több pénz a külföldi lakáshoz mint a mostani ára, akkor eladod... És ha esetleg házasok lesztek addigra külföldön a pároddal, nagyobb biztonságban lesz a vagyonod.

De Budapesten folyamatosan mennek még fel, továbbra is az ingatlan árak.

Ha budapesti ingatlan én biztos nem adnám el...


A szüleiddel pedig szakítsd meg a kapcsolatot, ha homofóbok.

2021. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
99%
én is pont azt akartam írni, hogy béreljenek egy nagyobbat, ezt meg adják ki - és akkor a kérdező nevén marad a szülőktől kapott lakás.
2021. febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
86%

Ha ez eleve benne van a pakliban, hogy visszaadod a lakást, akkor gondolom úgy érzitek nem lenne gond a hitellel. Így én nem csinálnék vele semmit, max kiadnám. Jól írják, hülyeség magad alól így kirántani a biztos talajt. Most biztos nagyon szerelmesek vagytok, de ki tudja mi lesz mondjuk 10 év múlva.

Apád meg fejen is állhat, nem fogja tudni visszavenni a lakást csak azért mert meleg vagy. Nyugodtan szard le.

2021. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
98%
Ebben a helyzetben a legjobb megoldás, ha a lakásodat kiadod, a közös lakást pedig annyi hitellel megveszitek, hogy a bérleti díj fedezze a lakáshitelt.
2021. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is a legjobb ötlet gyűjteni és elhúzi a p*csáb és vissza se nézni.
2021. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!