Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg gonoszság lenne hogy...

Tényleg gonoszság lenne hogy nem adtam át a testvéremnek a megvásárlandó házat?

Figyelt kérdés
Testvérem Németországban lakik a feleségével és 3 gyerekével, mi meg sajnos itt anyáék telkére építettünk egy kis lakrészt. Egy ismerősöm mondta hogy a nagymamája háza eladó lesz. Mi ezt szeretnénk megvenni. Anyánk meg kiakadt nekem hogy ez abszúrd dolog a részemről hogy nem is említettem a testvéremnek a házat hanem még titkolom is, pedig nekik lenne szükségesebb hogy megvegyék mert nekünk 1 nekik 3 gyerek van na és hogy távol is vannak legalább hazaköltöznének, én nem gondolom hogy ez gáz lenne, és minek mondjam hogyha az sem biztos h megvesszük,lehet megveszi a szomszéd.
2021. febr. 22. 11:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%

Én erre azt válaszolnám: ha testvérem itthon házat akarna venni, segítenék nekik a keresésben. Mivel soha ilyet nem mondott, mi meg ezt meg akarjuk venni, értelemszerűen magunknak vennénk.


Nem is értem: ha pl. egy autót vagy egy szekrénysort vennél, akkor anyukád szerint előtte is meg kéne kérdezned a tesódat, nem akarja-e előletek elvinni?

A tanulság az, hogy ezután anyukádnak sem szabad egy szót sem szólni a terveitekről.

2021. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A testvérednek mi köze van hozzá hogy melyik házat nézted ki???
2021. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Sdujeki36g válasza:
100%
Te nézted ki akkor a tied ha annyira akarna ide jönni lakni tudnàtok szerintem róla
2021. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%
Esküszöm nem értem minkoze a testvérednek ahhoz, hogy te hol és milyen házat akarsz venni....
2021. febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%
Anyád honnan veszi hogy egyáltalán haza akarnak költözni? Nem normális. Ha akarjátok vegyetek meg es kész.
2021. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gonoszság! Az egy dolog, hogy anyátok azt akarja, hogy a tesódék hazajöjjenek. Szerintem nem fognak amúgy. Ne is foglalkozz vele, nézzétek meg vegyétek meg aztán kész. Amúgy a tesód nem mondta, hogy tervben van hazaköltözni, szóval nem is értem.
2021. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
99%

Legfőbb ideje, hogy messzebb költözzetek anyádtól!


Ilyen mérvű belepofázás ...! Semmi köze hozzá.

És ezt anyósként mondom... :-D

2021. febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Ezek után anyámtól messze néznék házat az tuti.
2021. febr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

"legalább hazaköltöznének"

vagy nem? :D persze értem hogy azt szeretné anyukád hogy közel legyen a család, de neki ebbe semmi beleszólása nincs.

2021. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

9-es, Ja elképzelem, hogy ott Németországban megtudja a tesó, hogy a Mari néni házát megvehetné, és ezért menten hazaköltöznek családostul. :-))))))))

Oka van annak, hogy ők kimentek, és ez nem az, hogy Magyarországon nem lehet házat venni/építeni.

Az ok a munkahely, ill. a fizetés nagysága. Ez pedig most is megvan, mint amikor kimentek. Esetleg nekik is elegük volt a drága anyuciból és úgy gondolták, ekkora távolságból már nem tud dirigálni nekik.

2021. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!