Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak erről a lányomnak?

Mit mondjak erről a lányomnak?

Figyelt kérdés

Felnőtt lányommal pokoli időszakon vagyunk túl, sajnos daganatos betegség után lábadozik éppen.

Az apjával még kiskamasz korában elváltunk, azóta is nagyon rossz vele a kapcsolatunk, sem a lányom is nagyon ritkán beszél vele, nem jönnek ki túl jól. Amikor a lányom beteg lett az apja azt írta ne számítsunk tőle pénzre mert már eleget fizetett . Az élettársa pedig azt írta hogy így veszi el tőlünk az isten azt a pénzt amivel lehúztam őket. A lányom párja a betegsége kezdetén elhagyta őt. Ekkor nevetős fejeket kaptam tőle,a lányom apja pedig azt írta, hogy kíváncsi mit csinálok most hogy ugrott a pénzforrás. Nem mutattak semmi sajnálatot vagy együttérzést.


Ezekről természetesen nem beszétem a lányomnak. Kérdezte hogy érdeklődött-e róla az apja. Azt mondtam neki, hogy egyszer kérdezte hogy van(ez amúgy nem igaz). Most mondta, hogy beszélne az apjával. Mondtam hogy szerintem nem kéne. Tudja persze hogy sosem volt mintaapa, de erről mit mondjak neki? Szerintem ha beszélne vele,akkor is megbántanák. Hogy lenne neki a legjobb?



2021. febr. 22. 13:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
45%

19-re:

Ha ilyet mondanak neki, akkor utólag megbeszélitek, hogy ettől akartad megkímélni.

Legrosszabb esetben pszichológushoz mész vele. Amúgy simán el tudom képzelni, hogy a betegsége és az apja iránti hiábavaló vágyakozása között van összefüggés, tehát ezért se lenne baj pszichológushoz fordulni.


Ne mondd, hogy az apja azt üzente, hogy ne keresse.

2021. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Nem tudtad volna másképp megfogalmazni, 20-as, muszáj volt ilyen bunkónak lenni? Szégyeld magad, hogy egy beteg embert bántasz.
2021. febr. 22. 15:13
 23/31 anonim ***** válasza:
85%
Elmondanám az igazat a lányomnak, ahogy anyukám is elmondaná nekem.
2021. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
8%

22-re


Nem tudom máshogy megfogalmazni. Felnőtt emberről beszélünk, nem? Miért kell közvetítő? Csak azt tudom elképzelni, hogy ertelmi fogyatekos es azert kell kozvetiteni. Mi mas oka van?

2021. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Évekig nem beszéltek mert nem volt jó a viszonyuk sosem. Mikor pedig beteg lett nem bolt olyan állapotban hogy aktív legyen a közösségi médiában, ezért én kaptam meg az undorító üzeneteket. Most pedig -ahogy eddig sem beszélt továbbra sem beszélt még az apjával és nem tud róla hogy miket írt.


Szó sincs értelmi fogyatékról, most boldog vagy? Miféle ember vagy te, hogy beteg és szenvedő embereken gúnyolódsz, néztél mostanában tükörben?

2021. febr. 22. 15:23
 26/31 anonim ***** válasza:
12%
Nyugodj le Kérdező, nem gúnyolódtam. Sima kérdés colt. Nehéz megérteni hogy ket felnőtt között miért kell 3gy harmadik közvetítőnek.
2021. febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
91%
mert a lanynak sosem volt kapcsolata az apjaval, rakos is volt, es az apja valoszinuleg nem eleg gerinces a szemebe mondani hogy ne keresse. de a kerdes szempontjabol ez teljesen irrelevans.
2021. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
28%
Ja a betegsége meg az apjával valo kapcsolat között van összefügges.
2021. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám, de közel sem ilyen részletesen. Ez így nagyon fájna neki. Gondold csak a helyébe magad...még az apja érdektelensége is rossz lehet, nem még az, ha konkrétan ki is röhögték. :(

Nagy vonalakban, finomítva mondd el neki.

2021. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező a volt férjed élettársa ilyet művelt? Pff!


A legjobb ha a lányodnak elmondod a teljes igazságot kíméletesen de az igazságot, nehogy eméssze magát tudatlanul mert nem érti mi van, és emiatt nehogy beteg legyen. Nehéz de jobb ha tudja mint hogy később a tudatlanság miatt lebetegedjen.


Joga van tudni bármennyire is nehéz. A volt férjed üzenetét is jobb ha megmutatod neki ha kételkedne.

2021. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!