Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne kezdeni ezzel a...

Mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lenne egy olyan problémám, hogy én egy nem kívánt terhességből vagyok, el is akartak volna vetetni, de nagymamám hatására megtartottak. Kicsi korom óta tudom ezt, emiatt hamar kisebb fajta munkákból kellett fenntartanom magamat. Elköltöztem otthonról, ami szép és jó, viszont ha meglátogatom a szüleimet, akkor mindig engem ócsárólnak, tesómat meg istenítik. Már a párom is észre vette, hogy az ő szavára mindig adnak, nekem meg semmiről nem kérik ki a véleményemet. Eddig el is engedném, ha a tesóm nem költözött volna abba a városba, amelyikbe én is, emiatt folyamatos megfigyelés alatt voltam általa. Azóta pedig a szülők nagyon közel költöztek és mindig szemmel tartanak ők is. Itt van munkám, albérletem, minden jó lenne ezen kívül, emiatt nem szeretnék máshová költözni. További albérleteket is nézegettem, de a kutyusom miatt nem mehetek oda, túlságosan drágának találom, esetleg eléggé lelakott volt a lakás. De már olyat is láttam, ahol nem egyezett a kép a valósággal.

Nos, a kérdésem a következő: Ti mittennétek ilyen helyzetben? Válaszaitokat előre is köszönöm!



2021. febr. 22. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülőkkel és testvérrel való találkozás számát és esélyét a lehető legkisebbre próbálnám csökkenteni, ha viszont ez nem sikerül, akkor próbálnám a találkozókat rövidre, jelentéktelenre formálni, hogy ne tudjanak semmibe belekötni.
2021. febr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy szemmel tartanak? Ilyen mérgező gonosz embereket én nem akarnék az életembe. Tiltsd le őket, húzd le a redőnyt és ha szembejönnek az utcán menj át a másik oldalra. Függetlenül élsz, nem vagy köteles nekik semmiről beszámolni. Szabadulj ki a kontrolljuk alól, kérd a párod segítségét. Te nem tehetsz arról, hogy megszülettél, miféle aljasság ez...
2021. febr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi vaaaaan....???

Mégis, konkrétan hogy figyelnek meg téged?

Nem lehet, hogy csak beképzeled?

2021. febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell találkozni velük és kész. Azt meg kétlem, hogy megfigyelnek. Ha nem kívánt gyerek vagy - már bocsáss meg hogy ezt mondom - de szerintem van más dolguk is, mint hogy téged figyelgessenek. Nem hinném hogy akkor ennyi energiát raknának ebbe, márpedig a megfigyelés megszervezése elég idő és energiaigényes.
2021. febr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha többé ne beszélj velük, ha látod őket az utcán, fordulj el. Innentől meg tojni kell arra, mit gondolnak azok a bunkók.
2021. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Minek mész oda? Annyira kell az a pofon???
2021. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ez vár gyakran a nemkívánt gyermekekre: egy egész életen át azzal igykeznek büntetni a "szöleid", hogy nem fogadtálá nekik szótakkor, amikor megszülettél. Ugye, milyen ostoba, gonosz, mérgező álláspont ez?! A testvéred "akart" mivolta arról szól, hogy őt elfogadják, téged nem. Őt tudják szeretni, téged nem. Nem hiszek abban,hogy ezt értelmes beszélgetésközben el lehet intézni, mert legalábbis eg yigen érzékeny, a téműt jól ismerő pszichológus szakértői segítsége nélkül nem megy a dolog. Ez persze igen drága, fizetős megoldás, nincs is ilyen szakember, aki ebben jól tudna eljárni. Ezért javaslom: szűkítsd a minimálisra a szüleidnek gondolt ellenségeiddel való kapcsolatodat. Ne szakítsd meg teljesen, de védd a szíved minden olyan bántástól, amit a mérgező nyelvükkel, megjegyzéseikkel, gesztusaikkal valósítanának meg. Kerss igazi, Téged elfogadó kapcsolatokat őszintén és öznetlenül szerető barátokban, munkatársakban, stb. Mindennél fontosabb, hogy tudd: TE A VILÁG LEGDRÁGÁBB KINCSE VAGY akkor is, ha mások ezt nem fogják fel. Aki felfogja, értékel, az a te barátod, társad, szövetségesed, aki nem, az a te ellenséged, bántalmazód, akiket el kell kerülnöd. SOK SIKERT! ÉLETRE FEL! IMRE
2021. febr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Imre❤️
2021. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Miért írtok Imrét?
2021. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Imrenek kuldtem egy ❤️-t, mert szepet irt😌
2021. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!