Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám alkoholista. Mit lehet...

Apám alkoholista. Mit lehet ezzel az elviselhetetlen helyzettel kezdeni?

Figyelt kérdés

Apám mióta az eszemet tudom alkoholista. Anyám elköltözött tőle, de nem mer elválni, mert félti a családi házat.

Én és a férjem 2 éve költöztünk vissza a családi házba, mert nem tudtunk félretenni az albérlet mellett. Egy darabig elviseltük őt. Megbeszéltünk mindent, mit hogyan fizetünk. Aztán egyre többet követelt. Folyton veszi a dolgokat, elkéri érte a pénzt, pedig milliószor mondtuk neki, hogy nekünk ne vásároljon semmit. Nagyon agresszíven viselkedik sokszor, nem hallgat a másikra, lehülyézi, mindennek elmondja általában a háta mögött, de úgy, hogy halljuk. Magában beszél, elfelejt dolgokat. A demencia jelei is mutatkoznak erősen nála. Volt mikor olyan részeg volt, összesz.... az udvart. Nem a wc-ben végzi a dolgát, mert szerinte így spórol a vízzel. A koszos wc papírt sokszor a mosógép tetejé találom meg. Most ott tartunk, hogy nem nyúlunk azokhoz a cuccokhoz (főleg kaja), amiket vesz és ott rohad minden, mert kidobni sem engedi. Ha kidobunk valamit, kiszedi a kukából... Igénytelen, nem fürdik, a ruháit is 2 havonta teszi a mosógépbe. Született egy kisbabánk és egyszerűen nem bírjuk elviselni, amikor bemegy hozzá a szobába, mert nagyon büdös apám, sosem mos kezet normálisan, a körmeit sem vágja le, csak maguktól letörnek. Egyszerűen nem tudom mit kezdjünk, mivel most én nem dolgozom, a baba 2 hónapos. Férjem sem keres sokat. A város, ahol munka van, messze is van.

Anyám visszajönne, de nem tudja mekkora a haszonélvezeti joga, mivel a telek apám öröksége. Elvileg lehetne bizonyítani, hogy agresszív, elitta az eszét.

Kihez forduljunk? Mit lehet az ilyen emberrel kezdeni? Hiszen itt van egy pár hónapos csecsemő is.



2019. márc. 1. 18:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Na meg anyámat pár éve pszichiátrián kezelték a depressziója miatt, ami apámnak a viselkedésétől alakult ki nála. Én meg pánikbeteg lettem tőle. Testvérem már rég elköltözött ugyanezek miatt.
2019. márc. 1. 18:50
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

Költözzetek el, és lesz béke, de megtakarítás nem nagyon! Vagy fizessetek diszkomforttal a negtakarításért.

Egyébként jó nagy hülye vagy egy gané mellé hazavinni a gyereket!

A gyámság alá vetetés sem megokdás, mert intézetbe is kelkene tenni.

Költözzetek el! Ő idővel meghal, és az örökségből lehet majd valami. A kolkéganőmék 18 éven át laktak bérlakásokban. Utána meghalt az após.

Koszos WC papír?!?! Te nem is hülye vagy, hanem gyermekveszélyeztető idióta.

2019. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem tudtok tenni, mert ő nem fog leszokni róla. Más nem marad nektek mint külön költözni, mégha ez is nagyon rossz anaygilag. De szerintem még mindíg jobb mint így tönkre menni mindenkinek.

Nme tudsz senkihez se fordulni, mert az ő háza , övé minden ti vagytok az idegenek nála.

El vinni úgyse viszik, mert már nincs kényszer gyógykezelés.

Az meg hogy anyád nem tudja mi az övé belőle , elég szégyen mert ezt csak meglehet tudni, ha máshogy nem egy ügyvéden keresztül.

2019. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


ide küldd el, ne támogasd az ivásban, legyenek következmények, ne csak fenyegetőzzetek.

2019. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a gyámhivatalnak, gyerekjóléti szolgálatnak, mert ez még veszélyeztetés is lehet, ha apád ilyen. Meg most nektek ennyit megér? Inkább spóroltok, de egy ilyen emberrel éltek? Rámegy a saját családod is...
2019. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt nem csak az alkohollal van gond, hanem fejben is baj van. Tehát itt nem segítene az elvonó.

Megváltozni tuti nem fog!

Le kell onnan lépnetek ez az egy lehetőség van.

2019. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úristen nincs pénzetek lakásra és úgy vállaltok gyereket? Jó felelőtlenek vagytok, az ilyen ember meg is érdemli a sorsát! Csak a gyereket tudom sajnálni
2019. márc. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alkoholistát semmilyen intézet nem vesz be. Pláne ha nem is öreg, idősotthonok vannak, de nem középkorúaknak, ivás mindenütt kizárva.
2020. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki azt írta, szólj a gyámhivatalnak, hát ha kimennek ide, és körülnéznek, elveszik a gyereket, gondolkozz már!
2020. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!