Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarja apukám, hogy ott...

Nem akarja apukám, hogy ott dolgozzak, ahol ő?

Figyelt kérdés

Van munkahelyem, de egy ideje keresek mást. Ezt ő is tudja, mert mondtam neki, ha esetleg hallana valamit szóljon, mert váltani szeretnék. Keresgéltem az állások között, és találtam egy igazgatói asszisztens állást annál a cégnél, ahol ő középvezető. Megtetszett, és jelentkezni szerettem volna rá. Mondtam apunak is, de ő egyáltalán nem örült neki. Láttam rajta. Pedig akkor egy helyen dolgozhatnánk, én küldeném ki neki a céges emaileket, szervezném a továbbképzéseket, intézném a papírügyeket, stb. Nem mondta azt, hogy ne jelentkezzek, de úgy nem mondott semmit mikor mondtam neki, csak meglepődött és hallgatott. Mintha nem örülne neki, olyan érzésem volt. Szerintetek mi lehet a baja? Van bármi rossz benne hogy oda akarok menni?

L/25


2021. febr. 26. 06:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%

Pokoli érzés lehet, ha valakit a gyereke előtt lecsesz a főnöke, vagy akár csak a főnök-beosztott viszonynak megfelelően beszélnek vele. Ugyanígy kellemetlen, ha a gyerekemet utasítják rendre bármilyen okból.

Nem, semmiképp nem mennék bele ilyen helyzetbe, olyan, mintha a magánélet összekeveredne a munkával, zavarna, hogy két különböző szerepet (családtag, munkatárs) kellene egymással összeegyeztetve játszani. Vannak persze, akiknek ez nem okoz problémát, nekem igen.

2021. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
24%

Nekem apám mondta mindíg, hogy oda ne menjek dolgozni ahova ő. Elmondta, hogy milyen rossz oldalai vannak és ezek látszanak is rajta. Nem azért nem akarja nálam, mert hogy milyen ciki lenne, ha munkatársak lennénk vagy valami. Hanem annak a munkakörnek hatalmas hátrányai vannak. Most szó volt róla, hogy annál a cégnél lennék, de máshol és más beosztásban azt viszont támogatja. Ugyan úgy kerülhetek olyan szituációba, ahol a baráti körével találkozok. Sőt a baráti körével nem is egyszer találkoztam már, nem szégyel előttük, sőt büszkén vállal. Volt már rá példa hogy pl egyik barátjának segítettem valamiben 2 perc alatt, amit ők 5en nem tudtak megoldani 8óra alatt.

Persze apa is tisztában van vele, hogy ha ezt a másik munkakört elvállalnám egyből az lenne, hogy ő nyomott be, de nem egy kimondottan protekciós állás, meg nekem is van hozzá elég papírom és tudásom, hogy ne protekció révén kapjam meg.



Neked is így vaktában nem lehet tudni, hogy ha tényleg nem akarja apud, hogy ott dolgozz akkor az miért lenne. Lehet tényleg az hogy ismeri a munkatársakat, a főnököt és nem akarja hogy olyan közegbe kerülj. Gondolom ez nem egy új álláslehetőség, hanem egy meglévő hely megüresedett, lehet tudja miért mondtott fel az elődöd. Tényleg rengeteg oka lehet, sokat soroltak még itt előttem is. Nem biztos, hogy rossz a szándéka vagy hogy nem akar a közeledben lenni.

2021. febr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
28%
Az igazgató aszisztense sok helyen (nem feltétlen hivatalosan) magasabb polcon van mint a középvezetők. Feladatot adhat pl az igazgató nevében. Lehet kínosan érezné magát, hogy a lánya dirigál neki.
2021. febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
17%
20- ugyanaz jutott eszembe, mint neked, nem vagy egyedül! Én odamennék ls megpróbálnám, ha gebasz van a közös munkahelyből, akkor legfeljebb majd elmegyek. Egy próbát megér.
2021. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
41%
Azért kíváncsi lennék milyen végzettséged van, és mennyi munkatapasztalatod, hogy egyből a létra tetejére akarsz ugrani.
2021. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
55%

Én is kíváncsi lennék, hol van olyasmi leírva egy hirdetésben/munkaköri leírásban, hogy "papírügyek intézése".


:-D :-D

2021. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg nem jó a szülővel egy munkahelyen dolgozni. Én 4 évig dolgoztam anyámmal egy munkahelyen (ugyanaz a végzettségünk, én könyvelésen, ő pénzügyön).

Nem volt jó:( Ha visszamehetnék időben, nem tenném, és senkinek sem javaslom.

2021. febr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
87%
A családban egy srác dolgozott apjával egy helyen, az apja már korábban is mindent elmesélt a fiáról a kollégáinak, a fiának a nőjéről is, nem bírta befogni a száját, nagyon kínos volt a gyereknek, mikor odament, és rájött, hogy az apjának ő a fő beszédtémája mások előtt.
2021. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
92%

Lehet hogy rakja az igabá' a jelenlegi asszisztenst!


Viccet félretéve meg ne is akarj ott dolgozni. Céltábla lennél a többi dolgozónak.

2021. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ne találgass, kérdezd meg tőle!
2021. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!