Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért nem akarja, hogy...

Anya miért nem akarja, hogy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, szeptember eleje óta intenzíven keresek állást. Voltam jó pár interjún, ő mindig húzta a száját, pedig volt közte igen jó hely is, amikor meg nem vettek fel, láttam rajta, hogy igazából örül neki.

Most úgy néz ki, felvesznek valahová, de jön a szokásos... Ennyi pénzért csak, ilyen messzire, ez nem neked való, stb.

Nincs messze, nem fizet rosszul, tehát csak a hibákat keresi és próbál lebeszélni.


De miért? Diákmunkának sem örült soha, de akkor ő nyert, végül nem mentem egyszer sem. Akkor azzal jött, hogy biztos nem tudnám csinálni (??).


19/L


2015. okt. 23. 15:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Anyagilag jól állunk, nem lenne égető szükség az én keresetemre, de én szeretnék már dolgozni.
2015. okt. 23. 15:56
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy fél tőle, hogy ahogy egyre inkább önállósodsz (pl. anyagi téren) egyre kevésbé leszel rászorulva és már nem leszel az "ő kicsi lánya".
2015. okt. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Van egy 10 éves húgom, őt pátyolgatja mindig, velem sose csinálta, mondhatni tett rám magasról, mióta a húgi megszületett
2015. okt. 23. 15:59
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Menj dolgozni és ne hallgass rá. Ha most nem fogsz lépni, késbb csak nehezebb lesz. Nem maradhatsz örökké az ő szoknyája mellett.
2015. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem akarok bunkó lenni, de szerintem többre tartja magát nálad, és azt gondolja, hogy te semmire sem vagy képes.


Más szülö szerintem ha a gyereke diákmunkába kezd, akkor totál boldog, hogy a gyerek végre önálló útra kel.


Ö téged lenéz egyszerüen. Szerintem 19 évesen tegyél magasról a véleményére. Fogadd el a munkát és ha lesz elég pénzed költözz el. Ami fontos, hogy valószínü azt fogja mindig mondani, hogy te egyedül egy lakásban vagy másokkal együtt lakva nem boldogulnál és képtelen vagy egyedül élni.

2015. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
90%
Sok családban a szülők ellenségnek tekintik a gyereket és attól félnek, hogy a gyerek többre viszi, mint ők. A legtöbb ember elég lusta és igénytelen és nem akar szembesülni vele, hogyha a gyereke jobb ember lesz nála. Másik oldalról, amíg függ valaki tőled, addig hatalmad van fölötte és ez önbizalmat ad. Én apám is ilyen.
2015. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

"Ennyi pénzért csak, ilyen messzire, ez nem neked való, stb. "


No es, ha elkezdtel dolgozni, az miota jelenti azt, hogy onnan is mesz nyugdijba?

Igen, eloszor palyakezdo, minimalis fizetesert, mint mindenki akinek apuci nem vezerigazgato.

Nem kell munkanelkulinek lenni v otthon ulni ahhoz hogy az ember munkat keressen. Munka mellett is nagyon jol lehet keresgelni jobb lehetosegek utan, es ha jon lehetoseg valtani. Par ev tapasztalattal sokkal jobbak az eselyeid.

2015. okt. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet, hogy azért, mert azt szeretné, hogy inkább továbbtanulj? Ilyesmiről nem volt szó?
2015. okt. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha akarsz dolgozz, már felnőtt vagy, azt csin amit akarsz, nem?
2015. okt. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%
Ez nalunk is igy van. 20f
2015. okt. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!