Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarja apukám, hogy ott...

Nem akarja apukám, hogy ott dolgozzak, ahol ő?

Figyelt kérdés

Van munkahelyem, de egy ideje keresek mást. Ezt ő is tudja, mert mondtam neki, ha esetleg hallana valamit szóljon, mert váltani szeretnék. Keresgéltem az állások között, és találtam egy igazgatói asszisztens állást annál a cégnél, ahol ő középvezető. Megtetszett, és jelentkezni szerettem volna rá. Mondtam apunak is, de ő egyáltalán nem örült neki. Láttam rajta. Pedig akkor egy helyen dolgozhatnánk, én küldeném ki neki a céges emaileket, szervezném a továbbképzéseket, intézném a papírügyeket, stb. Nem mondta azt, hogy ne jelentkezzek, de úgy nem mondott semmit mikor mondtam neki, csak meglepődött és hallgatott. Mintha nem örülne neki, olyan érzésem volt. Szerintetek mi lehet a baja? Van bármi rossz benne hogy oda akarok menni?

L/25


2021. febr. 26. 06:34
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
70%

Felsoroltak pár lehetőséget, mindegyik lehet igaz. Én személy szerint nem gondolnám feltétlenül hogy protekciós vagy ha megvan a megfelelő végzettséged. De ha még az lennél mi lenne akkor? Mindenkinek jól jön néha egy ismeretség. Engem nem érdekel az ilyesmi.

Inkább úgy gondolkozok ahhogy 21-es. Nehéz a munkahelyen nem figyelembe venni hogy a családtagunkkal dolgozunk. Márpedig bizonyos helyzetekben ez kibukik. Én sem szeretem összekeverni a munkát a magánélettel. Nyilván ha a hobbim lenne a munkám más lenne a helyzet. De nem az.

2021. febr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
3%
Én vetettem fel, hogy az apuka talán nem szeretné ha kvázi a lánya dirigálna neki. Mindenkinek szíve joga lepontozni, de érdekelnének az okok. Vagy a gondolat, hogy az igazgató aszisztense utasíthat középvezetőket is, enbyire traumatikus hatást keltett?
2021. febr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen jogos a kérdés, hogy vajon igaz a dolog vagy nem. Azért 25 éves már nem lány, hanem nő, és jé, az előző kérdésben is pont volt egy 25 éves lány, itt is.


És jogos, hogy egy 25 éves nem azzal indokolja, hogy itt dolgozna, hogy akkor apucinak írogathat. Értelmes indok az lenne, hogy közel van, jobban fizet, ezt tanultad, előrelépés. De az, hogy apádnak írhatsz?

2021. febr. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%
#32 vagyok. Köszi a választ az érintettektől :D
2021. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
70%

Én se akarnám. Ott dolgozom mondjuk 20 éve, kellően bejáratott image -dzsel, hírnévvel, megbízhatósággal.

A gyermekemtől is ezt várnák el, mert mondjuk az "én nevem" amolyan "márkanév" a szakmában.

Tehát igen nagyon magas az a mérce.

És ha a gyermekem az alatt a mérce alatt teljesít, amit én mint "Palaczkossy Gyuri" felállítottam, akkor bizony a menedzsment engem (is) fog cseszegetni, hogy "de a gyermeked". Aki mondjuk szarik erre a "tradícióra", csak az a lényeg, hogy gyorsan és sok pénzt keressen (nekem is, de ettől még nem állok át "munkaelhárító" módra).

Szóval: Nem.

Eszembe se jutna beprotezsálni, mert ha nem az elvártaknak megfelelően dolgozik, az én pofám ég miatta.

2021. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!